Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Judith 20:19, 03 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Odpowiadam na pytanie 1 - jasna sprawa, ze warto . Bez dwóch zdań. Oczywiście po ustaleniu poziomu.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
pawel2806 20:47, 03 mar 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ja odpowiem na 2gie,moje tuje mam posadzone około 75cm od ogrodzenia, nie ukrywam że mogłoby byc więcej
Graby potrzebują więcej miejsca zwłaszcza jeśli chcesz sadzić 2rzędy, w ogrodzie na wsi sadzonym w jednym rzędzie zachowałem odległość 1m od ogrodzenia,
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Marcin89 20:56, 03 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2536
Judith napisał(a)
Odpowiadam na pytanie 1 - jasna sprawa, ze warto . Bez dwóch zdań. Oczywiście po ustaleniu poziomu.
Tak naprawdę jeszcze nie zapadła decyzja, czy będzie to grab. Ale termin sadzenia roślin z gołym korzeniem przypada niebawem. Może odłożyć na jesień.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:58, 03 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2536
pawel2806 napisał(a)
Ja odpowiem na 2gie,moje tuje mam posadzone około 75cm od ogrodzenia, nie ukrywam że mogłoby byc więcej
Graby potrzebują więcej miejsca zwłaszcza jeśli chcesz sadzić 2rzędy, w ogrodzie na wsi sadzonym w jednym rzędzie zachowałem odległość 1m od ogrodzenia,
Ale ten 1 m to od granicy do brzegu żywopłotu? Bo w przypadku tuji to pewnie 0,75 m do pnia?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
pawel2806 21:30, 03 mar 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Sadziłem 1 m od pnia grabów do ogrodzenia, wiem że to jest takie minimum bo przytosty dorosłego żywopłotu i tak będą dotykały ogrodzenia
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Patrycja_KG_Lu 23:37, 03 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
W idealnej wersji piszą o metrze: to z podręcznika Rosemary Alexander. Niestety idealnie nie jest jak ma się takie wąskie fragmenty, coś o tym wiem, bo też muszę mniej niż metr zostawić.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 07:17, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2536
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
W idealnej wersji piszą o metrze: to z podręcznika Rosemary Alexander. Niestety idealnie nie jest jak ma się takie wąskie fragmenty, coś o tym wiem, bo też muszę mniej niż metr zostawić.
To strasznie dużo. Kurde nie widzę tego 1 m pas za żywopłotem, 0,5 m żywopłot i z przodu znowu 1 m. To na rabatę prawie nic nie zostaje, bo już będzie opaska domu. Przy założeniu, że jest 4 m szerokości...
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 08:47, 04 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
To są odległości niespotykane w ogrodach. Może za żywopłotem się zdarza, ale przed - nie spotkałam się z tym.
Pytanie, czy rozważasz opcję uniknięcia tego rodzaju dylematów i postawienie TU paneli drewnianych? Są pięknym tłem dla roślin.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 09:14, 04 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Takie odległości widziałam jak na razie w ogrodzie botanicznym w moim mieście. Niestety w przydomowym brak miejsca, żeby tak poszaleć.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 09:17, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2536
Judith napisał(a)
To są odległości niespotykane w ogrodach. Może za żywopłotem się zdarza, ale przed - nie spotkałam się z tym.
Pytanie, czy rozważasz opcję uniknięcia tego rodzaju dylematów i postawienie TU paneli drewnianych? Są pięknym tłem dla roślin.
Raczej nie, ten płot ma zaledwie 1,25 m i podmurówkę, która ma około 15 cm. Żywopłot mógłby być wyższy. Nie mówię od razu 3 m, ale do 2 m jak najbardziej.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies