Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Anda 19:23, 07 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Marcin, zamiast drzewa kulistego na pniu weź jedno ładne drzewo wielopienne. Idź bardziej w styl holenderski. Oni mają najładniejsze przedogródki, ładniejsze imho od Anglików.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 19:46, 07 sty 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Popieram Ewę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 20:16, 07 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7495
Nie kombinuj z tymi ściółkami.
Daj korę. Drobna Ładnie Ci podkreśli małe rośliny. Kamień zdążysz zawsze dać.

Tu wiele razy Toszka pisała o cisach i kamieniu. Zawsze radziła go usuwać.

Te 6 drzewek na pniu to jakie wysokie mają być?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Angelika95 20:53, 07 sty 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
Ciężko mi się myśli z niewyspania ale wywaliłabym miskanty z środkowej i kocimiętki z bocznych, szałwie są trochę podobne - w ten sposób zrobi się mniej gatunków. Wiem, że wszystko jest fajne i ciężko się zdecydować

Jeśli na środkowej rabacie rośliny pomieszane to na wąskich nie dawałabym ich w rzędach tylko też pomieszane.

Te drzewa coś mi nie grają, ale może dlatego, że nie lubię iglaków na pniu. Jeśli Tobie się podobają to czemu nie. Może najpierw posadź byliny i trawy i będziesz widział, czy warto dawać te szczepione rośliny i ewentualnie ile

To moje zdanie osobiste, wiele rzeczy kwestia gustu. Projekt fajny, przemyślany. I taki ładny, estetyczny
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 21:00, 07 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2657
Angelika95 napisał(a)
Ciężko mi się myśli z niewyspania ale wywaliłabym miskanty z środkowej i kocimiętki z bocznych, szałwie są trochę podobne - w ten sposób zrobi się mniej gatunków. Wiem, że wszystko jest fajne i ciężko się zdecydować

Jeśli na środkowej rabacie rośliny pomieszane to na wąskich nie dawałabym ich w rzędach tylko też pomieszane.

Te drzewa coś mi nie grają, ale może dlatego, że nie lubię iglaków na pniu. Jeśli Tobie się podobają to czemu nie. Może najpierw posadź byliny i trawy i będziesz widział, czy warto dawać te szczepione rośliny i ewentualnie ile

To moje zdanie osobiste, wiele rzeczy kwestia gustu. Projekt fajny, przemyślany. I taki ładny, estetyczny
Największy dylemat z tym grysem i korą, co gdzie. Zbyt dużo gatunków i za ciasno - to do poprawy. A wąskie rabatki od nowa. No nie idzie raz usiąść i zrobić Zawsze się coś....no.

Szczepione na pniu to mogą być trzmieliny. Przecież 3 sztuki u mnie, 3 sztuki u brata. Nie będzie w zimie łyso. Traktuję to jako krzewy, to nie drzewa

Ktoś pytał jakie wysokie - minimum 1 m, a nie wiem co w szkółkach będzie.

Jeszcze przemyśle wersję bez tych szczepionych drzewek One na pewno drogie będą.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:01, 07 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2657
Anda napisał(a)
Marcin, zamiast drzewa kulistego na pniu weź jedno ładne drzewo wielopienne. Idź bardziej w styl holenderski. Oni mają najładniejsze przedogródki, ładniejsze imho od Anglików.
Nie przepadam za drzewami wielopiennymi. Przykro mi.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:03, 07 sty 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
Trzmieliny akurat lubię, bardziej mi pasują do bylin niż iglaki na pniu.

Ja to bym dała wszędzie korę, ale jak mówisz, że krawężnik będzie odgradzał korę od kory to sama nie wiem. Bo te elementy z kostki, krawężniki już są, tak?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 21:07, 07 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2657
Angelika95 napisał(a)
Trzmieliny akurat lubię, bardziej mi pasują do bylin niż iglaki na pniu.

Ja to bym dała wszędzie korę, ale jak mówisz, że krawężnik będzie odgradzał korę od kory to sama nie wiem. Bo te elementy z kostki, krawężniki już są, tak?
Tak, są już. Gdyby ten krawężnik był cofnięty o parę cm to bym miał wzdłuż ogrodzenia, po całości. Ale trafiliśmy idealnie na te zasuwki od wody, eh. Jedna z opcji to pod płotem i w tej dużej grys, a wąskie kora. Ale mi to nie leży wizualnie. A to co mi leży to gorsza opcja dla cisów.
Jeszcze mam dylemat, że obwódki cisowe za dużo zabiorą miejsca.

Te zasuwki, tu na środku nie ma krawężnika.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:12, 07 sty 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
A u Wioli ile zajmują? Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda w rzeczywistości? Te krawężniki, nie mogę sobie wyobrazić. O ile u Ciebie nie zasypało Ja Wioli wierzę, jak mówi że rośnie w grysie to rośnie, podpytaj jak przygotowała ziemię i jeśli tak bardziej Ci się podoba to idź w to
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 21:12, 07 sty 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1079
O już dodałeś
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies