Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 12:36, 05 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2717
Anda, to chyba nie jest dobre miejsce na takie drzewo. Przed domem mam więcej miejsca, ostatnio nawet myślałem o śś, tak jak radziłaś
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 12:39, 05 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2717
Trochę się "zmartwiłem", bo poprzednim razem gdy wrzuciłem rysunek tej rabaty - bok domu, to nikt nie miał wątpliwości. Nawet koncepcja się spodobała. A teraz wręcz przeciwnie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Anda 12:50, 05 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33821
Wiola, głos rozsądku

Wiesz, ja nie zawsze zaglądam.

Jeśli chciałeś posadzić tam graby, a to są średniej wielkości drzewa, to tym bardziej mógłbyś posadzić małe drzewa lub większe krzewy np. albo Cercis canadensis, albo Heptacodium miconioides albo Parrotia persica w odmianie PersianSpire albo Morus platanifolia albo Amelanchier alnifolia Obelisk. Wszystko to drzewa czy też krzewy, które da się ogarnąć.

Jaką funkcję ma spełniać ten bok ogrodu?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 13:52, 05 lut 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757

Ewcia dobrze radzisz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 15:19, 05 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Wiolka5_7 napisał(a)

Acha
Bo wiesz FF to też spore drzewo. A graby szybko rosną

Się przekonałam na własnej skórze Ja mam graby fastigata posadzone dwa lata temu, urosły już sporo w górę i wczoraj je cięłam na drabinie. Masakra jak dla mnie no ale Ty jesteś mężczyzną więc będzie Ci łatwiej. Ja graby bardzo lubię, no ale wigoru im odmówić nie można.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 15:38, 05 lut 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2580
Mnie się podoba pomysł z parocją albo świdośliwą.
Pierwsza pięknie się przebarwia, druga też ma ładne przebarwienia, a do tego kwiaty i owoce
Myślę, że jedno I drugie drzewko robiłoby wrażenie.
I nie musisz się martwić, że urosną ogromne w pobliżu domu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Wiolka5_7 16:08, 05 lut 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757
anuska2507 napisał(a)
Mnie się podoba pomysł z parocją albo świdośliwą.
Pierwsza pięknie się przebarwia, druga też ma ładne przebarwienia, a do tego kwiaty i owoce
Myślę, że jedno I drugie drzewko robiłoby wrażenie.
I nie musisz się martwić, że urosną ogromne w pobliżu domu.


Mam to samo zdanie bo mam oba drzewka i uwielbiam

I obydwa mam blisko domu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Angelika95 16:47, 05 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1105
Zdecydowanie jednolity żywopłot z tui, moim zdaniem nie ma na tyle miejsca tam, żeby tak modzić. Świerki za dużo miejsca zajmą, nie zostanie Ci go dużo na byliny i trawy, które tak Ci się podobają

Mam wrażenie, że drzewa wielopniowe nie bardzo Ci leżą?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 17:31, 05 lut 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2717
Już Wam odpowiadam

Anda, tak wiem, że nie każdy ma czas czytać wszystkie wątki, mogło umknąć. Jasna sprawa Ale wówczas nikt mnie nie ostrzegał przed grabami. Wymienione gatunki faktycznie mi nie leżą, tak jest i już. Nie pasują do mojego stylu ogrodu.
Rabata boczna ma być typowo ozdobną, z grabami, hortensjami i trawami + byliny. Drugi aspekt to widoki na sąsiednią działkę, chciałbym trochę je zasłonić, jak też dom znajdujący się dość blisko (z drzwiami wejściowymi na wprost mojego okna z salonu).

Anusia, Wiola i Angelika, wymienione gatunki są ładne, ale nie widzę ich u siebie w tym miejscu. To chyba cały problem. Absolutnie im urody nie odbieram. Angelika ma rację, nie przepadam za drzewami wielopniowymi. Krzewy lubię, ale idę w kierunku hortensji bukietowych, miejsca na wiele gatunków nie mam.

Średnio bym widział np. śś z hortensjami i miskantami. Wtedy bym dał grupy hakone. A to jednak inny styl niż te moje rabaty. Oczywiście te póki co wymyślone, niezrealizowane.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Anda 17:52, 05 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33821
Marcin, a widziałeś już te drzewa na żywo? Czy tylko obrazki?

Może przejedź się do jakiejś naprawdę dobrej szkółki i obejrzyj sobie co tam mają w repertuarze

I jasne jest chyba, że nie namawiam - rob jak uważasz, że dla ciebie jest najlepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies