Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 21:14, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
Miałem nic nie robić, bo zimno. Ale przypadkiem poszedłem wygrabić sianko z "trawnika" na ulicy.

I tak jakoś dosypałem ziemi w zagłębienia i zdarłem starą darń i górkę w stronę sąsiada wjazdu. Żałuję, że nie zrobiłem tego od razu. Wizualnie była różnica i taki uskok, wręcz górka.

Na środku, między furtkami, fachowcy kopali pod kable i skrzynkę elektryczną, ale trawnik odnowili. Jednak po zimie wszystko siadło i była dziura. Stąd nasypałem ziemi. Jak miną przymrozki będzie dosiewka.



Ogólnie stan trawnika po zimie fatalny, dużo dziur i suchego. Dostał wodę i nawóz i zaczął się zielenić. A przez przymrozki nagle stracił kolor.

Ale jeszcze będę go ratował, w końcu uparty jestem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Narsilia 21:19, 22 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 492
Oj uparty w taką pogodę to mało komu by się chciało tylko prawdziwemu ogrodomaniakowi i estecie ciepła herbata dla bohatera domu pewnie była ,
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Marcin89 21:30, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
Edyta, nie zapomniałem o Tobie i jest zdjęcie ze środka tarasu. Moim kłopotem jest ten gospodarczy do liftingu, a nie widok na warzywnik.

Zaznaczyłem gdzie co jest, bo z tej odległości i po wgraniu foty nie będzie widać. Z tarasu widzę niewiele warzywnika, a foliak jest niewidoczny.

Ten żywopłot grabowy jest tuż za tymi paletami i leci w poprzek tego terenu.

Od mojego brata z tarasu widać więcej, bo pojawia się foliak i nawet kompostownik.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:31, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
Narsilia napisał(a)
Oj uparty w taką pogodę to mało komu by się chciało tylko prawdziwemu ogrodomaniakowi i estecie ciepła herbata dla bohatera domu pewnie była ,
Wróciłem po 19 i sam sobie ciepłą kawusię zrobiłem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
MagdaLenka 21:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Ten budynek gospodarczy wcale nie jest taki zły. Ma prostą, nienachalną bryłę (widywałam dużo gorsze koszmarki architektoniczne). Wystarczy go odświeżyć - pomalować, poprawić rynny, obsadzić roślinnością i będzie jak ta lala. Pamiętaj też, że każdy metr kwadratowy powierzchni do przechowywania jest na wagę złota.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Marcin89 21:42, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
MagdaLenka napisał(a)
Ten budynek gospodarczy wcale nie jest taki zły. Ma prostą, nienachalną bryłę (widywałam dużo gorsze koszmarki architektoniczne). Wystarczy go odświeżyć - pomalować, poprawić rynny, obsadzić roślinnością i będzie jak ta lala. Pamiętaj też, że każdy metr kwadratowy powierzchni do przechowywania jest na wagę złota.
Masz rację w tym wszystkim. Właśnie takie prace będą robione, na ścianę ma iść bluszcz i jeszcze coś kombinuję, rynny do wymiany.

Rzeczy mieści sporo. Każdy metr na wagę złota. A podatek roczny jaki Większy niż za dom.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 21:45, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Marcin dziękuję za pamięć
Budynek gospodarczy nie wygląda źle i tak jak Magdalena piszę do odświeżenia
Widok z tarasu też spoko bo nie wychodzi centralnie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 21:47, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Marcin ja ostatnio bluszcz usuwałem on jest bardzo ekspansywny no I ponoć niszczy budynki
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
MagdaLenka 21:49, 22 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Marcin89 napisał(a)

Rzeczy mieści sporo. Każdy metr na wagę złota. A podatek roczny jaki Większy niż za dom.


To i tak wychodzi taniej niż mieszkanie w mieście. Ostatnio podliczyłam wszystkie koszty utrzymania domu i wyszło mi, że za 60-metrowe mieszkanie w bloku płaciliśmy 2 razy więcej. Także ten...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
edi75 21:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Magdalena zgadzam się z Tobą w 100%
Za ogrzewanie w bloku płaciliśmy więcej niż teraz e domu
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies