Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

LIDKA 21:13, 23 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
Marcin zostaw to na razie. Ciachniesz jak się ociepli.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 21:37, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
LIDKA napisał(a)
Marcin zostaw to na razie. Ciachniesz jak się ociepli.
Nawet nie chcę podchodzić. Ale wizja bukietowych bez kwiatów albo orzecha bez liści (a tym samym odrobiny cienia) mnie zasmuca. Naprawdę nie wiem co należy zrobić z takimi roślinami. Chyba nic. Ale cały sezon ma być szpetnie?!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Anda 21:40, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Hortensje i orzech wypuszczą nowe liście. Bukietowki zakwitną,bo kwitną na tegorocznych pędach.
Wytniesz dopiero wtedy, gdy coś zbrązowieje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marcin89 21:51, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
Czyli będą liście z tzw. śpiących pąków, ale to trochę potrwa. W przypadku roślin sadowniczych nie będzie owoców, a ozdobne mogą jeszcze zakwitnąć.

Wiadomo azalie już nie, bo jak... A właśnie mi zaczynały kwitnąć.

Dziękuję Ewa za info
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 22:12, 23 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Ojej współczuję

W szoku jestem , że zachód tak oberwał... Tym razem było cieplej na wschodzie jak nigdy

Ciekawe jaki będzie maj ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 22:21, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
Wiolka5_7 napisał(a)
Ojej współczuję

W szoku jestem , że zachód tak oberwał... Tym razem było cieplej na wschodzie jak nigdy

Ciekawe jaki będzie maj ?
Sama widzisz ile postów w tym temacie. Coraz bardziej do mnie dociera, że chyba nigdy takich szkód nie widziałem, a mam 35 lat. Zdarzało się, że kwiaty ścięło, zmarzły róże, czy drzewka owocowe. Albo truskawki podmarzły i owoców nie było. Ale nie pamiętam takiej akcji jak dziś
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 10:06, 24 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 970
Marcin, współczuję Ci strat, ale mam nadzieję, że rośliny jeszcze odbiją, przynajmniej częściowo i tylko teraz wygląda to tak dramatycznie. U mnie tym razem było tylko -2, a ostatnio -4 i listki hortensji sadzonych w tym roku zwiędły, młode perowskie zrobiły się czarne, a liście miskanta zasuszone. Myślałam, że za mało miały wody, a teraz wiem, że to na pewno przez mróz.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 18:08, 25 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2411
Angelika, już mi największa złość przeszła. Ale wkurzony jestem na donice tarasowe, wszystkie 20 sztuk rozplenic wyglądają jak siano. To moje pierwsze nasadzenia i już taka wtopa. Ktoś z boku popatrzy i pomyśli: to ma być ładne? Będzie mnie to męczyło teraz

Teraz ma być cieplej. Dziś przyszły mi kuwety do przenoszenia rozsad. Od jutra będzie hartowanie pomidorów i papryk, bo do 15 maja już blisko
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
NowaKiKi 21:06, 25 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 605
Też muszę zacząć hartować bo faktycznie juz późno, ale nie wiem jak mi to pójdzie bo w tygodniu wychodze z domu o 7 rano a wracam o 16 i właśnie zastanawiam się jak to ogarnąć
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
olciamanolcia 21:21, 25 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Trawy odbija wypuszcza nie obcinaj
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies