Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 21:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
edi75 napisał(a)
Marcin ja ostatnio bluszcz usuwałem on jest bardzo ekspansywny no I ponoć niszczy budynki
Ta długa ściana to jest strona północna, stąd bluszcz ma być. Korzonki coś tam niszą, ale to jest tylko gospodarczy. Chyba się nie rozsypie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 21:53, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Ja go miałam przy pergoli gdzie mam przejście do warzywnika... już był w grządkach
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Marcin89 22:15, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
Pędy się płożyły po ziemi? Ja mam nadzieję, że szybko pójdzie na ścianę o.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 22:23, 22 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7121
Marcin, trawa szybko odżyje. Możesz siać. Mrozik nasionkom nie straszny.

Pracuś i uparciuszek. Lubie takich !
Brawo!!!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
edi75 07:40, 23 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Marcin89 napisał(a)
Pędy się płożyły po ziemi? Ja mam nadzieję, że szybko pójdzie na ścianę o.


Tak szły po ziemi do warzynika..
Posadziłam go tam miał być alternatywą dopóki róże się nie rozrosną
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Patrycja_KG_Lu 09:00, 23 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Marcin89 napisał(a)
Patrycja, sorry za te bazgroły, ale czy tak to mam rozumieć? Kocimiętka i drzewo tam?

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Myślałam o tym drzewku na pniu i kocimiętkach na dole jako fajnym akcencie na tą ścianę gospodarczego, ale raczej źle zapamiętałam Twój plan. Myślałam, że placyk masz tam większy, a jednak to głównie ścieżka, która ma być wolna od roślin. Dobrze zauważyłam, że to okno będziecie przerabiać na drzwi? Czy ten plan poniżej układu żwirku jest aktualny?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 10:27, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
Właśnie dlatego dopytałem. Gdyby nie ta ścieżka to ta opcja z drzewkiem była by fajna

Ogólnie aktualny, ale wiadomo jakieś zmiany i nowe pomysły przy zakładaniu mogą być.

Ostatni jest taki by przemycić tu trochę trawnika, wbrew wszystkiemu. Ale na zasadzie, że jak się utrzyma i będzie ok to zostanie, a jak nie to zerwę i zrobię rabatę.

Na ten moment miałbym ciut mniej do obsadzania i korowania. A nuż by się spodobało.

Zasugeruję miejsce trawnika. Musiałby być za grabami w stronę ulicy, ale nie do samych cisów. I ominął bym pokrywę od studni, która jest kółkiem na rysunku, przylega do żywopłotu. Może masz chęć coś narysować?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 10:30, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
Patrycja, ja chyba jednak to robiłem jako pierwszą wersję. Potem chyba było coś innego. Nawet teraz nie myślę o tej rabacie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 18:30, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
Po pracy zrobiłem obchód i jestem załamany. Nie przypominam sobie, kiedy miałem takie szkody od przymrozków. Zawsze nas omijały.

Najbardziej ucierpiały liście orzecha włoskiego i winorośli. Wszystko wisi w dół i jest czarne.

Mróz zniszczył młode przyrosty tawuły japońskiej, cisa, hortensji ogrodowych, bukietowych i krzewiastych, liście funkii i klona palmowego, kwiaty azalii, różanecznika. Wszystkie trawy wyglądają jak siano. Rośliny w donicach tarasowych też tragicznie.

Zapewne uszkodzone są kwiaty borówek i truskawek, a jest ich mnóstwo. Z roślin warzywnych opadł groszek cukrowy w foliaku, a nie wiadomo, czy to koniec szkód.

Ostatecznie termometr na wysokości około 4 m nad ziemią zmierzył -6,5 stopnia. Naprawdę nie kojarzę, kiedy takie szkody były
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 19:02, 23 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 179
To faktycznie kiepsko to wygląda. Z tego co słyszałam od znajomych z różnych części Polski to podobne straty w roślinach od przymrozków doznali. Najbardziej orzech i winorośl
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies