Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 21:16, 16 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Magleska napisał(a)
Śliczna tęcza u nas nie było ....

szkoda cebulek ,ale każdemu się zdarza coś zmarnować

Nie bez powodu jest to powiedzenie ‚człowiek uczy się do śmierci’
Ale cebul szkoda bo prosto z Holandii były
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:20, 16 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
antracyt napisał(a)

U mnie to norma Zastanawiam się czy w tym roku w ogóle nie zrezygnować z 2 korytek na froncie. Wszystko co tam rośnie jest notorycznie wygniatane przez kocie towarzystwo. W jednym przesiaduje nasz kocurro, w drugim "nasz" dzikus.

Schowałam donicę do domu. Może to ją powstrzyma.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:23, 16 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Wiaan napisał(a)
Ania cebul szkoda Ja też straciłam takie 2 oryginalne odmiany tulipanów. Wysadziłam jesienią do donic z rabaty, bo przerabiałam miejsce i zmarzły. W donicach cebulowe udają mi się jedynie zadołowane. Nie wiem czy uda mi się takie jeszcze kupić

No to wielka szkoda. Ja o mały włos nie straciłabym tak tulipanów botanicznych. Wykopałam i nie wkopałam w docelowe miejsce tylko tam postawiłam. W końcu jednak je ogarnęłam i widzę że wypuszczają liście czyli się udało
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:24, 16 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
pestka56 napisał(a)
Trawom twkim jak prosa takie nocne -5 nie szkodzi. Co innego, gdyby temperatura zeszła na stałe do -10. Nawet gdyby przymroziło to co zielone, to odbiją z karpy korzeniowej.

To dobra wiadomość. Jutro je wystawię na zewnątrz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gosialuk 21:30, 16 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Mi też tak cebulki w doniczkach zmarzły. A myślałam, że będę miała wiosnę na balkonie.
Tęcza śliczna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Makao 21:55, 16 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Gosialuk napisał(a)
Mi też tak cebulki w doniczkach zmarzły. A myślałam, że będę miała wiosnę na balkonie.
Tęcza śliczna.

Danusia ma cebulowe w blaszanych wiadrach i jej nie marzną. Nie wiem jak jej się to udaje.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 04:41, 17 mar 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Makao napisał(a)

Danusia ma cebulowe w blaszanych wiadrach i jej nie marzną. Nie wiem jak jej się to udaje.


Bo je dołuje na zimę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wafel 04:45, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1021
Może patyczki od szaszłyków wbite w donice odstraszyłyby kotka, czy to trochę drastyczne?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 05:00, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1021
Porobiłam dziś niezłe tetrisy, kupiłam drugą Ammanogawę w dobrej cenie o wiele ładniejsza niż ten mój patyk kupiony jesienią a tyle samo zapłaciłam. Całą zimę dumałam, co powinnam zmienić, ale się bałam, bo musiałam przesunąć biotę Aurea Nana a pięknie mi rośnie mam nadzieję, że nie odchoruje. Przesadziłam z dużą bryłą korzeniową. Zmieniłam miejsce mojej największej kruszynie Fine Line spod płotu bliżej tarasu- jest bardziej kameralnie, bo wchodzi w światło okien sąsiadów z naprzeciwka a dalej rośnie pierwsza Ammanogawa. Druga Ammanogawa trafiła na przeciwległy bok, kiedyś da nieco lekkiego cienia po południu, fajnie się na nią patrzy z kącika "kawowego". W miejsce kruszyny pod płotem posadziłam jarząba Flanrock, jest wąski ale wyższy od kruszyny i też trochę kiedyś przysłoni okno sąsiadów. Rozpierducha wymagała przeniesienia bylin i niestety też cebulowych zbierających się do kwitnienia, no ale trudno może dadzą radę... Oby przesadzone krzewy nie odchorowały tego zabiegu
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 05:02, 17 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1021
Pogoda się zepsuła nagle po południu więc nie mam zdjęć, ale wrzucę w wolnej chwili u siebie. Dziękuję tobie Aniu i innym dziewczynom za inspiracje
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies