Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

MartaZatarska 23:28, 11 mar 2023


Dołączył: 10 lis 2022
Posty: 2
Anda napisał(a)


Tak myślę Widziałam już mieszanki trawnika z krwawnikiem, więc powinno to funkcjonować. Zdam relację jesienią


Dobry wieczór, mam na imię Marta, jestem "nowa" choć nie do końca, bo podczytuję sobie ten wątek i wiele innych na O. od wielu sezonów. Są dla mnie nieocenioną inspiracją i źródłem wiedzy wszelakiej. Jeśli chodzi o trawnik z krwawnikiem to mam takowy od jakiegoś czasu i wcale niezamierzony, tylko poprostu dziad - krwawnik wysiał się sam ! Jest regularnie koszony, miękki i najchętniej chciałabym się go pozbyć bo strasznie zagłusza trawę... Ja nie polecam...
____________________
martaZ
Anda 09:12, 12 mar 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
MartaZatarska napisał(a)


Dobry wieczór, mam na imię Marta, jestem "nowa" choć nie do końca, bo podczytuję sobie ten wątek i wiele innych na O. od wielu sezonów. Są dla mnie nieocenioną inspiracją i źródłem wiedzy wszelakiej. Jeśli chodzi o trawnik z krwawnikiem to mam takowy od jakiegoś czasu i wcale niezamierzony, tylko poprostu dziad - krwawnik wysiał się sam ! Jest regularnie koszony, miękki i najchętniej chciałabym się go pozbyć bo strasznie zagłusza trawę... Ja nie polecam...


Marto, dziękuję że to piszesz. A jak jest latem gdy są upały? Podlewasz trawnik? Jak go nawozisz? Napisz coś więcej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 13:02, 14 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Dziś pięknie na dworze. Zgodnie z zapowiedzią
Znalazłam chwilkę na prace ogrodowe. Chwilkę bo zawsze jak mam plany to moja mama się wpakuje z problemami Musiałam jej rozwiązać problemy z logowaniem i rozliczyć pit. Trochę się zeszło wiec została mi godzinka na ogród nim dzieciarnia zacznie wracać a jeszcze jestem w polu z obiadem


Ale ogarnęłam rabaty frontowe. Przypłaciłam to pokaleczoną ręką od róży i odciskiem od cięcia


I zauważyłam kły tulipanów



I hiacyntów


To jest ostatni dzwonek na sprzątanie bo za chwilę nie będę miała gdzie stanąć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 13:08, 14 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
I część pomidorów ruszyła. Reszta śpi
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 13:48, 14 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Sugeruję podłożyć coś pod te szklane tace tak, żeby górna część doniczki była conajmniej na równi ramy okiennej (początek szyby) - mniej będą się wyciągać do światła. Ziemi też możesz dosypać trochę jak jeszcze masz.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 14:11, 14 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Sugeruję podłożyć coś pod te szklane tace tak, żeby górna część doniczki była conajmniej na równi ramy okiennej (początek szyby) - mniej będą się wyciągać do światła. Ziemi też możesz dosypać trochę jak jeszcze masz.

Nie nie - to taki zamierzony cel tak mało ziemi. Nie będę ich przesadzać a wsadzać w większą doniczkę w tych osłonkach. Podłożyć coś podłożę bo troszkę się wyciągnęły ale to jest do ogarnięcia na późniejszym etapie. Będzie dobrze
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 14:22, 14 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Tak jak pisze Patrycja, koniecznie dosyp ziemi do pomidorków, nawet równo z brzegami pojemniczków przykrywając już długą łodyżkę i koniecznie postaw je wyżej, w świetle szyby, bo będą się jeszcze bardziej wyciągać do światła, zamiast mężnieć i się dobrze ukorzeniać
Powstałych uszkodzeń ciała współczuję, ale one chyba są nieuniknione u nas Dobrze, że jest pogoda u przedwiosenne pracę ruszyły do przodu. Ja też tak zawsze mam, jeżeli tylko mam czas na ogród, to ktoś mi "gitarę zawraca"
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 14:28, 14 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
anpi napisał(a)
Tak jak pisze Patrycja, koniecznie dosyp ziemi do pomidorków, nawet równo z brzegami pojemniczków przykrywając już długą łodyżkę i koniecznie postaw je wyżej, w świetle szyby, bo będą się jeszcze bardziej wyciągać do światła, zamiast mężnieć i się dobrze ukorzeniać
Powstałych uszkodzeń ciała współczuję, ale one chyba są nieuniknione u nas Dobrze, że jest pogoda u przedwiosenne pracę ruszyły do przodu. Ja też tak zawsze mam, jeżeli tylko mam czas na ogród, to ktoś mi "gitarę zawraca"

Już podłożyłam miseczki i pomidorki są wyżej.

Teraz pada u mnie deszcz. Niestety dalsze prace wstrzymane ale będę wypatrywać okazji

Ran by nie było gdybym założyła rękawiczki ale standardowo nie miałam ich pod ręką a nie było czasu by szukać
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Ewa777 18:02, 14 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ja nawet w rękawiczkach robie sobie bąble od sekatora. Nawet nie wiem kiedy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Makao 18:42, 14 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Ewa777 napisał(a)
Ja nawet w rękawiczkach robie sobie bąble od sekatora. Nawet nie wiem kiedy.

Mamy na prawdę dziwne hobby
Jak można kochać coś co zadaje taki ból.
Jesteśmy sadystkami
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies