Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Muszelka 14:27, 09 maj 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Potwierdzam. Wisteria to cudowny potwór. Piękna i bestia w jednym. Moi Rodzice ją mieli. Co roku obłędnie kwitła. Potrzebuje naprawdę solidnej podpory. Do ok. 10. roku życia jest spokojnie do opanowania.

Od początku trzeba przemyśleć dla niej miejsce, bo z roku na rok piękniej i obficiej kwitnie, ale też nabiera siły w korzeniach i pniu.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Makao 15:19, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Muszelka napisał(a)
Potwierdzam. Wisteria to cudowny potwór. Piękna i bestia w jednym. Moi Rodzice ją mieli. Co roku obłędnie kwitła. Potrzebuje naprawdę solidnej podpory. Do ok. 10. roku życia jest spokojnie do opanowania.

Od początku trzeba przemyśleć dla niej miejsce, bo z roku na rok piękniej i obficiej kwitnie, ale też nabiera siły w korzeniach i pniu.

Dokładnie. Planuje prowadzić ją w formie drzewka. Ta co kupiłam podobno rośnie wolniej niż inne wisteria więc jest szansa że za nią zdążę. O ile miejsce jej dopasuję.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 19:42, 09 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Oj też mi się marzy, ale najpierw muszę się dorobić odpowiednio solidnej podpory. Mam nadzieję, że kiedyś stanie u nas pergola, która ją utrzyma
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 20:29, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Ja chcę coś takiego
https://pin.it/2OuseM3
Albo takiego
https://pin.it/3X1KxAu

Wystarczy na jakiś czas załatwić taką podporę aż pień stwardnieje
https://pin.it/1aWx7CX

Tu jakie fajne drzewa bez podpór.
https://pin.it/7chEPZH

Widziałam jak podpiera się gałęzie bambusami (gdy robi się już parasol) póki nie stwardnieje więc skorzystam z tego pomysłu.

Ale na razie muszę przygotować jej miejsce i poczekać do następnej wiosny.
Jeśli się obudzi i wypuści nowe pędy to już będzie duży sukces.

Doświadczenie z niwaki już mam więc i z tym sobie poradzę
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agatorek 21:46, 09 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Piękne piny , aż mi się zamarzyło takie drzewisko
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 06:23, 10 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Agatorek napisał(a)
Piękne piny , aż mi się zamarzyło takie drzewisko

A marzenia trzeba spełniać
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 07:15, 10 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
W mojej lokalnej szkółce Pani Edytka ma w swoim ogrodzie piękną wisterię. Na metalowym łuku takim dużym i ze 2.5 m wysokim.

Jak kwitnie to szał. Tnie ją bez litości. Piękna jest .
Ale tej Edycie to nawet rodki rosną na piachu i słońcu i są piękne.
Może nie zapomnę zrobić zdjęcia jak zakwitnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Makao 08:10, 10 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
LIDKA napisał(a)
W mojej lokalnej szkółce Pani Edytka ma w swoim ogrodzie piękną wisterię. Na metalowym łuku takim dużym i ze 2.5 m wysokim.

Jak kwitnie to szał. Tnie ją bez litości. Piękna jest .
Ale tej Edycie to nawet rodki rosną na piachu i słońcu i są piękne.
Może nie zapomnę zrobić zdjęcia jak zakwitnie.

Jak zakładałam swój ogród to też myślałam że będę jak p. Edyta. I że wszystko co wsadzę będzie pięknie rosło. Niestety mi się nie udało z rodkami i wieloma innymi roślinami ale cudownie mieć taką panią Edytę bo wtedy jest nadzieja że jednak się da tylko trzeba się lepiej przygotować.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 10:33, 10 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Makao napisał(a)

Jak zakładałam swój ogród to też myślałam że będę jak p. Edyta.


Hehe dobre

Z tym przygotowywaniem miejsca to bywa różnie. Nie zawsze wystarczy. Jak miejsce wyjątkowo nje pod roślinę, to i tak będzie lipa… widzę to po sobie

Zdecydowanie nie jestem jak pani Edyta
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 16:23, 10 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Rojodziejowa napisał(a)


Hehe dobre

Z tym przygotowywaniem miejsca to bywa różnie. Nie zawsze wystarczy. Jak miejsce wyjątkowo nje pod roślinę, to i tak będzie lipa… widzę to po sobie

Zdecydowanie nie jestem jak pani Edyta

Haha, też dobre
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies