Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Anda 21:25, 07 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Makao napisał(a)
Niestety dereń odpada. Mam zasadową glebę i u mnie mocno pizga.

Derenia kiedyś sobie kupię ale w bardziej osłonięte miejsce jak je stworze


U Ciebie azalie dobrze rosną, pisałaś chyba,kiedyś. I pisałaś, że masz piasek. Przeważnie pH jest wtedy bardziej kwaśne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:25, 07 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Makao napisał(a)
A obstawiałam brzozę brodawkowatą lub papierową

Albo klona czerwonego


Pisałaś że drzewo nie może być szerokie, a tu takie opcje?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 00:35, 08 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
TAR napisał(a)


Piękne miejsce, bywam tam przynajmniej 3 razy w roku. Za kazdym razem odkrywamy nowe ciekawe kątki


Ja lubię tam, tą przestrzeń, nawet jak parking jest pełen, zwiedzających tam nie widać, wszyscy się rozejdą w swoje strony, nie ma tłoku, spokój
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 08:00, 08 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Pięknie kwitną amanogawy!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Makao 08:11, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Agatorek napisał(a)
Dzięki za zdjęcia wiśni . Ja chyba kupię sobie szczepione.
Nie wiem, czy nie za mało miejsca im zostawiłaś, bo będą dość szerokie od samego dołu.
Zobacz sobie tutaj dorosły okaz




Możesz sobie napisać markerem na konewkach co jest w środku


Wiemy że są dość szerokie te wiśnie piłkowane. Świadomie je kupiliśmy w celu formowania.

Co to konewek to do tej pory to ogarniałam ale wczoraj w biegu chwyciłam i potem zaczęłam się zastanawiać.
Na sześciennych pomidory żyją. Najwyżej będą bardziej kwitnąć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:15, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Anda napisał(a)


U Ciebie azalie dobrze rosną, pisałaś chyba,kiedyś. I pisałaś, że masz piasek. Przeważnie pH jest wtedy bardziej kwaśne.

Tak, azalie rosną ale one są dość uniwersalne. Nawet wczoraj w Mai w Ogrodzie był ogród z zasadowa glebą i właściciel mówił że nie może założyć plantacji różaneczników ale azalie mu rosną.

Pomimo piaskowej ziemi ja mam glebę zasadową. Sprawdzałam w wielu miejscach. Od lat nic się nie zmienia.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:22, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Anda napisał(a)


Pisałaś że drzewo nie może być szerokie, a tu takie opcje?

Ale są też bardzo wysokie a tam w górze już szerokość nie jest taka ważna bo górowało by nad wszystkim. Nie może być szerokie i niskie bo tam nie mam tyle miejsca więc najlepiej wyjdę wsadzajac coś wysokiego z łagodnym pniem.
Stąd obstawiałam gatunki bardziej pospolite z głębokim korzeniem bo to przy ogrodzeniu.

Wiem zaraz wspomnisz o tym że brzoza ma płytki system korzeniowy ale wyczytałam wczoraj że jeśli jest gleba bardzo żyzna to tak, brzozy mają płytko korzenie ale jeśli gleba jest uboga to one głęboko się korzenia.

Oczywiście tego nigdy nie przewidzę bo najlepiej byłoby posadzić lipę np. Fastigiatę ale dziewczyny teraz dyskutują o lipach i że ta spadź klejąca (prawdopodobnie od mszyce) z niej leci i zwątpiłam.


Edit: już teraz sama nie wiem czy w dobrym kierunku idę. Napaliłam się na ten las i Chyba to przeze mnie przemawia
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:24, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Roocika napisał(a)
Pięknie kwitną amanogawy!

Oj tak.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kasya 09:18, 08 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42191
A dlaczego ty chcesz sadzić drzewa tylko tak daleko, przyssanym ogrodzeniu

A ten placyk wyłożony płytami to ck to jest ? Jaką ma funkcję ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao 09:25, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Kasya napisał(a)
A dlaczego ty chcesz sadzić drzewa tylko tak daleko, przyssanym ogrodzeniu

A ten placyk wyłożony płytami to ck to jest ? Jaką ma funkcję ?

No nie bardzo mam już gdzie sadzić te drzewa przez drzewka owocowe którym nie mogę zabierać słońca. Mam tylko tą dziurę przy ogrodzeniu i ewentualnie coś jeszcze przy tym placyku. Ten placyk to miejsce na palenisko.

Ja się tak napaliłam na leśny teren że koniecznie chcę wcisnąć gdzieś wysokie drzewo i ta dziewczyna przy ogrodzeniu mi tylko zaświtała.

Nie wiem już czy dobrze myślę czy po prostu umysł mi zaćmił się lasem
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies