Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

TAR 14:50, 08 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
w te dziure zgrzyta mi dawanie drzewa lisciastego, uzupelnilabym nasadzenie tym samym gatunkiem dla spojnosci jako tło a przed nim posadzilabym cos lekkiego zwiewnego kwitnacego na bialo. moze cos szczepionego albo wlasnie derenia, w tamtym mijscu nie powinien przemarzac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 14:50, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Judith napisał(a)
No powiem Ci, że masz naprawdę dużo drzew i ja już nie sadziłabym przy tym placyku więcej. Maluchom daj szansę rozwinąć skrzydła (a raczej gałęzie ) - będzie gęsto .
A w dziurę wsadziłabym coś, co rośnie na grubaśną kolumnę, żeby konfliktu z tym pięknym rozłożystym drzewem nie było. Dąb kolumnowy? - podobno szybko rośnie.

U mojej Zośki mają brzozę 'Fastigiata'. Nie byłaby szeroka ale pień by zakrywał tą dziurę. Dęby kolumnowe też mają. Muszę wrócić do niej i zobaczyć jak duże są i po ile bo ich chyba nie zfociłam.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:57, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Kasya napisał(a)
A może ze 2 kępki brzóz przy placyku ?
Nie dokładnie tak ale w tym stylu

Ale byłoby cudnie przy placyku. Świetna inspiracja. Myślałam nawet o katalpie w tym miejscu. Namawiam eMa na kolejne rabaty przy placu ale jeszcze nie dorósł do tej decyzji.

Ale kuję żelazo póki gorące bo ma pianę na dzieci bo grają stale w siatkówkę i mu trawnik wydeptali stąd te łyse plamy. Doszło do tego że grają po kryjomu gdy jest w pracy. Mi to nie przeszkadza. Cieszę się że robią coś innego niż oglądanie tiktoka.

____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 15:02, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
TAR napisał(a)
w te dziure zgrzyta mi dawanie drzewa lisciastego, uzupelnilabym nasadzenie tym samym gatunkiem dla spojnosci jako tło a przed nim posadzilabym cos lekkiego zwiewnego kwitnacego na bialo. moze cos szczepionego albo wlasnie derenia, w tamtym mijscu nie powinien przemarzac

Taka wersja z dosadzeniem tui już też była ale weź tu teraz taką sporą znajdź. Dlatego ostatnią wersją był lilak Krasawica Moskwy a obecnie jakieś drzewo.
Jeśli załatam tą dziurę tują to już dereń się nie zmieści bo rosną tam 3 sosny górskie a przed nimi mam poletko trzcinnika Overdam. I dlatego w grę wchodzi wsadzenie tam tylko jednej rośliny.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 15:52, 08 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
no to moze choina kanadyjska?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 16:29, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
TAR napisał(a)
no to moze choina kanadyjska?

Mam tam 120 x 120 mm wolnego miejsca.
Pewnie bym ją posadziła gdybym tworzyła ten ogród z tą wiedzą co mam ale niestety. A teraz mam tylko takie luki do dyspozycji.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kasya 16:33, 08 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
TAR napisał(a)
no to moze choina kanadyjska?

Choina szybciej urosnie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 19:35, 08 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Nie wiem. Na 100% nie jestem pewna juz co do roslin. Zalezy od warunkow gleby i innych uwarunkowan.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 21:03, 08 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Fajne te widoki z góry. Widać co gdzie jest

W dziurę dałabym pewnie tuję (można kupić duże okazy kopane z gruntu - ale to wczesną wiosną lub jesienią). Sprawdź na olx lub, jeśli masz możliwość przewiezienia, dużo tuj i iglastych jest w szkółce Piotr i Paweł pod Płońskiem. Może jest też taka szkółka bliżej Ciebie?

Inną opcją jest coś kolumnowego, ale też raczej musiałabyś patrzeć na większe okazy, żeby od razu przesłonić.

Katalpa nie szczepiona rośnie jak chce . Mam kilka, każda inna. Jedna z pojedynczym pniem, inna wielopienna itp. Ogólnie dość szybko rosną, ale długo są łyse, więc raczej ni nadają się na przesłonę.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 21:23, 08 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Agatorek napisał(a)
Fajne te widoki z góry. Widać co gdzie jest

W dziurę dałabym pewnie tuję (można kupić duże okazy kopane z gruntu - ale to wczesną wiosną lub jesienią). Sprawdź na olx lub, jeśli masz możliwość przewiezienia, dużo tuj i iglastych jest w szkółce Piotr i Paweł pod Płońskiem. Może jest też taka szkółka bliżej Ciebie?

Inną opcją jest coś kolumnowego, ale też raczej musiałabyś patrzeć na większe okazy, żeby od razu przesłonić.

Katalpa nie szczepiona rośnie jak chce . Mam kilka, każda inna. Jedna z pojedynczym pniem, inna wielopienna itp. Ogólnie dość szybko rosną, ale długo są łyse, więc raczej ni nadają się na przesłonę.

Katalpę to jeśli już, to bym posadziła przy tym placu ogniskowym. Można ją ciąć jak się chce więc łatwa w formowaniu. Te szczepione może wygodniejsze ale nie robią takiego wrażenia.

Co do tej dziury to muszę jednak przemyśleć wszystkie opcje. Tuję lub drzewa kolumnowe.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies