Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Patrycja_KG_Lu 16:26, 10 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
Takich rozwiązań nie widziałam. W projekcie domu mam sporą pergolę (murowaną+drewniane poziome belki). Parkuje tam obecnie auto i mam widok lekki z pralni na to miejsce. Myślałam o takiej wersji.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 16:48, 10 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Takich rozwiązań nie widziałam. W projekcie domu mam sporą pergolę (murowaną+drewniane poziome belki). Parkuje tam obecnie auto i mam widok lekki z pralni na to miejsce. Myślałam o takiej wersji.

No super jest to rozwiązanie ale jeśli ktoś nie ma miejsca na taką konstrukcję np. ja to taka forma drzewka się sprawdza.
Kiedyś były tu na forum osoby które w kwestii Glicynii miały olbrzymie doświadczenie. Teraz nie wiem czy ktoś taki tu jest.
Jedna miała swoje glicynie na podobnej stalowej konstrukcji jak Twój pin, inna puściła swoją na martwe drzewo i prawie całe zostało porośnięte - wyglądało to obłędnie, a trzecia prowadziła swoje glicynie w formie parasoli.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mirka 19:36, 10 maj 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aniu zobacz u Kasji Glicynia prowadzona jako drzewko. Pewnie ma doświadczenie w jej prowadzeniu.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10195-ogrodek-pachnacy-moje-miejsce-na-ziemi-w-budowie-nieustajacej?page=782#post_5
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Makao 20:42, 10 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Mirka napisał(a)
Aniu zobacz u Kasji Glicynia prowadzona jako drzewko. Pewnie ma doświadczenie w jej prowadzeniu.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10195-ogrodek-pachnacy-moje-miejsce-na-ziemi-w-budowie-nieustajacej?page=782#post_5

No tak, Kasia też ma.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 13:01, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Odebrałam właśnie paczkę z bodziszkami korzeniastymi 'White Ness' sztuk 10. Widać że sadzonki są starsze tylko dopiero ruszają.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Martka 14:23, 11 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
White Ness bardzo ładne, szybko się rozrosną i zadarnią, gdzie je dasz?
Aniu, masz jakiegoś dobrego dostawcę bodziszków, który miałby duży wyboór?
Makao 15:01, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Martka napisał(a)
White Ness bardzo ładne, szybko się rozrosną i zadarnią, gdzie je dasz?
Aniu, masz jakiegoś dobrego dostawcę bodziszków, który miałby duży wyboór?

Dam je pod sosnę himalajska ale muszę sprawdzić czy jej korzenie nie są za płytko. Chciałam by bodziszki zarosły tą przestrzeń bo łyso jest.

Priv
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anabuko1 16:49, 11 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Makao napisał(a)
Odebrałam właśnie paczkę z bodziszkami korzeniastymi 'White Ness' sztuk 10. Widać że sadzonki są starsze tylko dopiero ruszają.

Sporo tych bodziszkow.
Nie znam zupełnie tej odmiany.
O a ma jakieś jasne liście ?
A kwiaty jakiego koloru?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Makao 16:58, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
anabuko1 napisał(a)

Sporo tych bodziszkow.
Nie znam zupełnie tej odmiany.
O a ma jakieś jasne liście ?
A kwiaty jakiego koloru?
.
Kwiatki powinny być białe. Takie kupowałam ale okaże się jak zakwitną.
Listki myślę że zciemnieją. Widać że dopiero co się wykluły
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Napia 22:11, 11 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Z drzewkiem za wiele nie pomogę, ale pomysł na wisterię wydaje się świetny. Będę u Ciebie podglądać, jak rośnie. Jestem pewna, że nie byłabym w stanie jej opanowac, też nie jestem jak p. Edyta
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies