Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

ElzbietaFranka 21:38, 08 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Makao napisał(a)
I jeszcze strona wschodnia. Przy ogrodzeniu szpaler z 6 grabów



Zielone to miskaty Maild
Różowe - głóg Poul's Scarlet



Aniu bardzo ładny ogród z rzutów. Nic nie poradzę bo uważam, każdy zna swój ogród.
Pamiętaj drzewa rosną i potrafią zagłuszyć inne rośliny.
Może w tym różowym kolorze posadziła bym sosnę himalajska, buka czerwonego, graby też ładne coś wąskiego liściastego.
Gdzieś widziałam graby kolumnowe pięknie się przebarwiają jesienią, chyba u Wioli czy u olcipolci.
Popatrz w necie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
TAR 21:52, 08 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Te tuje sa dosyc wysokie i nierowne, moze wystarczy je troche przyciac i do przycietych dobrac 1 szt. Dla mnie to byloby bardziej spojne niz dawac kolejne drzewo. Widzialam u kogos przyciete na rowno tuje, byly jak zielony ekran, bez tych stożkow i na ich tle wszystko wygladalo od razu inaczej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 22:56, 08 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
TAR, ale Ani chyba bardziej zależy na kolejnym drzewie niż zasłonięciu dziury .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Makao 06:13, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
No tak. Myślałam o kolejnym drzewie ale już zwątpiłam.
Może TAR ma jednak rację. Dosadzić w tą dziurę tuję i już. To byłby najbezpieczniejsze sposób. Nawet mogłabym przesadziś tuję z drugiego końca tego ogrodzenia. Tam rosną w cieniu i są wybiedzone to tu by jedna odżyła. Nie musiałabym kupować

Choć to drzewo korci.
Posiedzę tam i popatrze na tą dziurę. Może coś mi się rozjaśni. Mam do wyboru tuję, brzozę 'Fastigiata' lub papierową, dęba kolumnowego lub lilaka 'Kasawica Moskwy'.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kasya 06:18, 09 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
Makao napisał(a)
No tak. Myślałam o kolejnym drzewie ale już zwątpiłam.
Może TAR ma jednak rację. Dosadzić w tą dziurę tuję i już. To byłby na bezpieczniejsze sposób.

Choć to drzewo korci.
Posiedzę tam i popatrze na tą dziurę. Może coś mi się rozjaśni. Mam do wyboru tuję, brzozę 'Fastigiata', dęba kolumnowego lub lilaka 'Kasawica Moskwy'.

Z tego co wymieniłaś to tylko tuja mi pasuje
Czasami ludzie pozbywają się tuj i wtedy można zdobyć dużą
Poobserwuj lokalne grupy fb, popytaj
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao 06:25, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu bardzo ładny ogród z rzutów. Nic nie poradzę bo uważam, każdy zna swój ogród.
Pamiętaj drzewa rosną i potrafią zagłuszyć inne rośliny.
Może w tym różowym kolorze posadziła bym sosnę himalajska, buka czerwonego, graby też ładne coś wąskiego liściastego.
Gdzieś widziałam graby kolumnowe pięknie się przebarwiają jesienią, chyba u Wioli czy u olcipolci.
Popatrz w necie

Dziękuję Elu. Nigdy nie robiłam zdjęć z góry o tej porze roku ale to chyba błąd. On faktycznie ciekawie wygląda gdy jest taki kwitnący a jeszcze nie zielony.

Akurat w tym miejscu już nie chcę drzew. Sosnę himalajska też mam tylko robię z niej niwaki i nie widać jej ale jest za tym głogiem Poul's Scarlet którego zaznaczyłam na różowo.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 06:27, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Kasya napisał(a)

Z tego co wymieniłaś to tylko tuja mi pasuje
Czasami ludzie pozbywają się tuj i wtedy można zdobyć dużą
Poobserwuj lokalne grupy fb, popytaj

Przeczytaj jeszcze raz mój post bo go zmodyfikowałam a Ty zdążyłaś zacytować przed.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 10:30, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Wisterię sobie kupiłam. W moim drugim ogrodniczym przywieźli w tamtym tygodniu. Myślałam o niej i myślałam, i pojechałam sprawdzić nazwę.



I jak zobaczyłam te pączki kwiatowe to się zakochałam. Musiałam choć jedną mieć (dwie mnie kusiły)


A tak w całości


Nie wiem jeszcze gdzie ją wsadzę bo u mnie wszędzie pizga. Teraz akurat wieje chłodem od wschodu a latem głównie bardzo silnie od zachodu.
W sumie to miajsce w którym stoi to chyba najbezpieczniejsze bo między dwoma budynkami od wschodu i od zachodu by była ale mniej słońca niż gdyby była na południowej ścianie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 13:48, 09 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
Nie mam jeszcze z nimi do czynienia, ale też mam na nią chrapkę (odmiany jeszcze nie wybrałam, będę szukać o białych lub różowych kwiatach). Czytałam natomiast lub było w programie ogrodniczym, że potrzebują one bardzo silnych podpór z biegiem czasu.
P.S. Podaj cenę proszę za jaką udało Ci się dostać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 14:16, 09 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Nie mam jeszcze z nimi do czynienia, ale też mam na nią chrapkę (odmiany jeszcze nie wybrałam, będę szukać o białych lub różowych kwiatach). Czytałam natomiast lub było w programie ogrodniczym, że potrzebują one bardzo silnych podpór z biegiem czasu.
P.S. Podaj cenę proszę za jaką udało Ci się dostać.

Ja mam już jedna wisterię ale kompletnie nie podpasowało jej miejsce. Mój M dopiero po wsadzeniu jej poinformował mnie że tam pod nią kończy bieg rura z rynny. No myślałam że go uduszę bo wmurował mi tam super mocna podporę z rury. Gdybym wiedziała że tam jest tak mokro wybrałabym inną miejscówkę. Ona tam wcale nie przyrasta i co roku zaczyna od nowa. Jeśli w tym roku się wybudzi to ją wykopie stamtąd.

Z tą co kupiłam to trochę się nabiegam żeby jej nie stracić. Jest cudna i już kwitnie choć ma dopiero 1m wysokości.

Wiem że wisterie to potwory. Wieeeeeele lat trwało nim przestałam się ich bać a to za sprawą dziewczyn z ogrodowiska. Przekonały mnie że nie taki diabeł straszny a warto spróbować.

Jedna z forumowiczek Kasik, pokazywała jak jej wisteria złamała drzewo w pół po którym się wspinała.
Dlatego ja postawiłam podporę ze stalowej rury i dla tej też taką planuje.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies