Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 18:04, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4367
Dorii napisał(a)
Hehe, kiedy własny ogród już nie wystarcza :⁠-⁠D

Hehe, nooo
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 18:09, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4367
Anda napisał(a)
Oj, będziesz mogła się wyżyć

Aż nóżkami przebieram

Oni jeszcze sami nie wiedzą co chcą.
Czy proste rabaty czy fale?
Czy na środku rabata czy tylko po bokach?
Placyk z ogniskiem czy grill?

Na pewno chcą się osłonić od sąsiadów na 4 pory roku

Od frontu posadzili już tuje i tu z tyłu też chcieli
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 19:15, 19 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7638
tak zapytam skad te wieksze sadzonki, bo mniejsze widze skad, tez dostalam te parodie sadzonek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anda 19:37, 19 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Makao napisał(a)


A tu szpaler świerków sąsiada. Tu sprawa osłocięcia jest załatwiona.


Może wystarczyłoby zasłonić nogi tych świerków płotkiem o poziomych deskach do wysokości przechodzących gałęzi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 20:12, 19 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
Makao napisał(a)

Zgadza się. Sąsiedzka przesłona nie pewna jest ale nic na to nie poradzimy. Te świerki rosną tuż przy siatce. Gdybym chciała ich zabezpieczyć przed utratą ściany musiałabym się odsunąć z nowymi iglakami lub drzewami o 1,5metra. Jak nie więcej.
Myślisz że powinnam ich zabezpieczyć przed tym?
Widać że sąsiad tnie te świerki mocno od góry.

Dzięki za podpowiedź z tawułą.
Zapisuje

Ja sama prawdopodobnie nic bym nie zrobiła w temacie zabezpieczania przeslony . Ale na pewno te świerki by mnie irytowały. Zbyt mocno wchodzą na działkę, a przyciąć ich nie można, bo będzie to paskudnie wyglądać. Nic wyższego przy ogrodzeniu nie można posadzić, bo świerki... Zatem cieszę się, że to nie moja działka . Ty natomiast będziesz miała niezłe wyzwanie .
Jeśli będziesz prezentować postępy - ja będę kibicować .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Makao 21:42, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4367
TAR napisał(a)
tak zapytam skad te wieksze sadzonki, bo mniejsze widze skad, tez dostalam te parodie sadzonek

Mniejsze z Albamaru
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:51, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4367
Anda napisał(a)


Może wystarczyłoby zasłonić nogi tych świerków płotkiem o poziomych deskach do wysokości przechodzących gałęzi.

Jest to jakiś pomysł. Może też wykorzystać ten płotek jako przerywnik w szpalerze roślin typu laurowiśnia, tawuły itp.

Mam mniej więcej rozrysowany projekt. Wstępnie bo nie znam wymiarów działki. Jutro po południu jadę to wymierzę.
Jeśli zaakceptują moją wizję kształtu rabat to przed ścianą świerków zrobię dużą rabatę z drzew i krzewów liściastych. W ten sposób zasłonię cały płot.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Muszelka 21:51, 19 maj 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Makao napisał(a)

Aż nóżkami przebieram

Oni jeszcze sami nie wiedzą co chcą.
Czy proste rabaty czy fale?
Czy na środku rabata czy tylko po bokach?
Placyk z ogniskiem czy grill?

Na pewno chcą się osłonić od sąsiadów na 4 pory roku

Od frontu posadzili już tuje i tu z tyłu też chcieli

Jesteś niesamowita! Kibicuję!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Makao 21:55, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4367
Judith napisał(a)

Ja sama prawdopodobnie nic bym nie zrobiła w temacie zabezpieczania przeslony . Ale na pewno te świerki by mnie irytowały. Zbyt mocno wchodzą na działkę, a przyciąć ich nie można, bo będzie to paskudnie wyglądać. Nic wyższego przy ogrodzeniu nie można posadzić, bo świerki... Zatem cieszę się, że to nie moja działka . Ty natomiast będziesz miała niezłe wyzwanie .
Jeśli będziesz prezentować postępy - ja będę kibicować .

Hmm, a myślałam że ta strona będzie najprostrza

Dałaś mi dużo do myślenia z tą ewentualną utratą tej ściany. Postanowiłam więc iść o dwa kroki dalej i stworzyć dużą rabatę przed z uwzględnieniem wyższych drzew


Może powinnam nowy wątek założyć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:58, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4367
Muszelka napisał(a)

Jesteś niesamowita! Kibicuję!

Wow, dzięki.
Dzięki.
Jutro jadę na dokładniejsze rozeznanie terenu i wywiad
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies