Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Patrycja_KG_Lu 08:33, 19 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Pisałaś coś o wisterii jako drzewku. Zobacz jakie ładne tutaj Pan ma - odmiana IKO YAMA FUJI. (foto usunę jak zobaczysz).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 14:43, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4098
No śliczna wisteria.
Zobaczymy jak mi to wyjdzie

To z ciekawych prowadzenie zobacz te
https://pin.it/1uWS1Op
https://pin.it/20z6isy
https://pin.it/5AiTu5U

No ale takie bonsai to za małe. Potrzebuję niwaki
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:48, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4098
Dziś kolejna paczka
Hortensja dębolistna 'Snow Queen'


Jasnoty ale 'Beacon Silver'


I kalamita mniejsza 'Marvalette White'


Jasnota w porównaniu z wczorajszą to mikrus ale jedna kosztowała 8zł a druga 15zł
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Ewa777 15:00, 19 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Zakupy, zakupy, zakupy...
Dużo tego. Robisz nową rabatę?
Piękne pokazałaś przykłady drzewek bonsai z wisterii.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Makao 15:14, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4098
Ewa777 napisał(a)
Zakupy, zakupy, zakupy...
Dużo tego. Robisz nową rabatę?
Piękne pokazałaś przykłady drzewek bonsai z wisterii.

Nie nie robię nowej rabaty. Wszystkie te rośliny (prócz hortensji) będą wypełniaczami luk pod sosną himalajską i magnolia. Rosną mi tam chwasty a wolę fajniejsze rośliny.




Hortensja dębolistna pójdzie na rabatę cienistą pod orzecha włoskiego bo rodki nie dają tam rady.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 15:28, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4098
Będę robić ogród koleżance. Mąż chciał wynająć firmę ale zrezygnował. Postanowili że wolą dać mi się wyszaleć .
Jestem po prostu przeszczęśliwa

Muszę sprawdzić ph gleby i pomierzyć.
Jedyna co udało mi się na szybko zrobić to zdjęcia tyłu bo tam najwięcej pracy będzie.

Konieczne jest osłonięcie od sąsiadów. Jest trochę iglaków więc muszę wypełnić luki.



Tu są jałowce. 4 wyglądają jako tako ale te po prawej stronie szpaleru to będą do wycięcia. Wydaje mi się że ich słaba kondycja ma coś wspólnego z rosnącym tam orzechem włoskim. To ten z ciętymi gałęziami.
Tu będę miała największy problem bo nie wiele roślin daje radę rosnąć pod orzechem a co dopiero znaleźć coś większego co zasłoni płot. Muszę to dobrze przemyśleć


A tu szpaler świerków sąsiada. Tu sprawa osłocięcia jest załatwiona.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Judith 16:17, 19 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9928
Ania, u mnie w sąsiedztwie orzecha włoskiego rośnie tawuła van Houtte'a.

PS. Przesłona z roślin sąsiada to niepewna sytuacja, o czym sama się przekonałam, niestety.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Dorii 16:18, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hehe, kiedy własny ogród już nie wystarcza :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 16:48, 19 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Oj, będziesz mogła się wyżyć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 18:03, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4098
Judith napisał(a)
Ania, u mnie w sąsiedztwie orzecha włoskiego rośnie tawuła van Houtte'a.

PS. Przesłona z roślin sąsiada to niepewna sytuacja, o czym sama się przekonałam, niestety.

Zgadza się. Sąsiedzka przesłona nie pewna jest ale nic na to nie poradzimy. Te świerki rosną tuż przy siatce. Gdybym chciała ich zabezpieczyć przed utratą ściany musiałabym się odsunąć z nowymi iglakami lub drzewami o 1,5metra. Jak nie więcej.
Myślisz że powinnam ich zabezpieczyć przed tym?
Widać że sąsiad tnie te świerki mocno od góry.

Dzięki za podpowiedź z tawułą.
Zapisuje
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies