Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

Alija 11:58, 04 sty 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Gosiu, podpisuję się pod tym co napisała Zuzia. Twoje rabaty ogromnie mi się podobają, kolorowy busz, jest pięknie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Margo2 21:59, 04 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Nawet nie wiecie jak mi miło czytać takie słowa.
Zawsze podchodziłam do swojego ogrodu bardzo krytycznie.
Naprawdę jest bałaganiarski i czasem mi się to podoba, a czasem chciałabym wszystko wykopać posadzić od nowa.

Kordina napisał(a)

Jak mi się to podoba, lubię takie gąszcze, wszystko ze sobą współgra


Bożenko, ja tez lubię gąszcz, chociaż czasami chciałabym go troszeczkę uładzić

Rumianka napisał(a)
Tamaryszka wyhodowałam kiedyś z patyczka. Posadziłam go na docelowe miejsce i chciałam mu zrobić jakieś okalające zabezpieczenie...a w tym czasie eM rozpędził się z koszeniem trawy i nieopatrznie go ściął nie widząc go...i już biedaczek nigdy nie odrósł...
A wcześniej jeszcze tak ładnie go nazywał "Tymoteusz", bo nie mógł zapamiętać 'Tamaryszek"


Eliso, szkoda, że roślinka została skasowana.
Ja próbowałam swojego kiedyś eksmitować, bo za bardzo się rozrósł, ale on się nie dał wykopać. I został, ale muszę go ciąc radykalnie kilka razy do roku, bo to potwór.
U mnie m. skosił różę Ghislaine de Feligonde. Ta tez się nie chciała dać skasować. Jest rewelacyjna nie wymagającą różą. Zniesie prawie wszystko, od suszy, po zacienienie.

antracyt napisał(a)
Śledzę po cichu Twój wątek od początku, ale po serii czerwcowych zdjęć musiałam się ujawnić. Podoba mi się bardzo konsekwencja kolorystyczna, która w żadnym wypadku nie jest nudna - rewelacyjnie bawisz się kolorami. Pięknie masz, bujnie, bogato i tak jak lubię bałaganiarsko


Zuziu, czerwiec faktycznie jest u mnie najładniejszym miesiącem. Rabaty są wręcz przeładowane kwiatami. Muszę być konsekwentna kolorystycznie inaczej zwariowałabym od ilości bodźców. Zresztą nie cierpię koloru czerwonego w moim ogrodzie. U innych mi nie przeszkadza, ale ja nie umiem komponować rabat z tym kolorem

Alija napisał(a)
Gosiu, podpisuję się pod tym co napisała Zuzia. Twoje rabaty ogromnie mi się podobają, kolorowy busz, jest pięknie.


Alu, zapraszam więc do dalszego zwiedzania.
Może kiedyś też w realu, jeśli będziesz miała ochotę

Dalszy ciąg czerwcowych zdjęć

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:01, 04 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870


A to moje tarasowe oczko. Pierwszy rok, ciekawe jak przetrwa zimę. Schowałam je pod stół i przykryłam folią. Może się uda przetrzymać rośliny
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:02, 04 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:04, 04 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
LIDKA 23:19, 04 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Gosia bujnie masz. Ja mam na razie tylko jedna zabuszoną rabatę. Muszę się tego od Ciebie nauczyć.
Busz kontrolowany to ja lubię.

Widzę że masz orlaję. Mialam ją z własnego siewu bo dostałam kilka nasionek. Ciekawe jak przezumuje ?
Jakie masz z nią doświadczenie?

Gdzie mieszkasz tak mniej więcej?
Na zwiedzanie bym się wprosiła w sezonie chętnie
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 23:24, 04 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327


Urzekła mnie. Co to za dama?

Mój ulubiony typ - jeden badyl i od razu bukiet.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Margo2 23:38, 04 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Orlayę mam od kilku lat w ogrodzie.
Bardzo ładnie sie sieje.
Wysiałaś w czerwcu?
Ja sieję prosto na rabatę. Siewki wschodzą gdzieś w sierpniu. Zimują jak do tej pory bardzo dobrze.
Róża to Jazz. Dla mnie jedna z najlepszych róż.
Taak, zabuszować to ja umiem
Mieszkam w Płocku. Zapraszam
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
LIDKA 00:16, 05 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Płock za daleko. Zatem kawka wirtuualna.

Wysiałam jak przekwitła. Może sie uda.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
antracyt 12:53, 05 sty 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Margo2 napisał(a)

U mnie m. skosił różę Ghislaine de Feligonde. Ta tez się nie chciała dać skasować. Jest rewelacyjna nie wymagającą różą. Zniesie prawie wszystko, od suszy, po zacienienie.


Widziałam tą różę na w Twoich zdjęciach. Jak duża już jest? Ile się regenerowałam po "cięciu"? Mam ją u siebie, potwierdzam, że niezła z niej terminatorka. Wiosną czeka ją przeprowadzka do drugiego ogrodu. Mam nadzieję, że poradzi sobie na trudniejszych, piaszczystych warunkach.
PS. Spory masz krzew czarnego bzu Black Lace. Pewnie już z 3m sięga
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies