Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

Judith 13:04, 05 sty 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Cię florek, Margo, ja myślałam - przy wizycie u Agatorka - że Ty blisko Warszawy mieszkasz . Ale zaskoczka .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joku 17:11, 05 sty 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Podoba mi się Kolorystyka twoich rabat, chyba lubisz pastelowe kolory. Przepięknie prezentują się rabaty biało - fioletowo/ niebiesko - różowe. Mam różowego żeleźniaka, ale jakoś do mnie nie "przemawiał" więc potraktowałam go po macoszemu. Biedak ledwie zipie w dość cienistym miejscu. Muszę mu znaleźć lepsze miejsce. U ciebie wygląda pięknie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Margo2 22:09, 05 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
LIDKA napisał(a)
Płock za daleko. Zatem kawka wirtuualna.

Wysiałam jak przekwitła. Może sie uda.


No to szkoda, ale może kiedyś będziesz w okolicy, to zapraszam.
Jeśli wysiałaś po kwitnieniu to siewki powinny być już widoczne w sierpniu.
Sprawdź, czy ich nie widać teraz


antracyt napisał(a)


Widziałam tą różę na w Twoich zdjęciach. Jak duża już jest? Ile się regenerowałam po "cięciu"? Mam ją u siebie, potwierdzam, że niezła z niej terminatorka. Wiosną czeka ją przeprowadzka do drugiego ogrodu. Mam nadzieję, że poradzi sobie na trudniejszych, piaszczystych warunkach.
PS. Spory masz krzew czarnego bzu Black Lace. Pewnie już z 3m sięga


Zuziu, to jest bez Eva. Niestety muszę go ciąć, bo rośnie przy furtce do sąsiadów, a on chyba tego nie lubi. Byłby dużo większy.
GF powinna sobie rewelacyjnie poradzić w złych warunkach. U mnie rośnie pod okapem, więc ma mało deszczu, nie ma systemu nawadniającego, nie podlewam w ogóle. W dodatku konkuruje z korzeniami tuj. Tnę co 2 lata, a i tak dorasta do 3,4 metrów


____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:10, 05 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:11, 05 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:13, 05 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 22:23, 05 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870

Judith napisał(a)
Cię florek, Margo, ja myślałam - przy wizycie u Agatorka - że Ty blisko Warszawy mieszkasz . Ale zaskoczka .


W sumie blisko, godzina jazdy i jestem. Do Agatorka mam bliżej
Do Aprilka mam 1,5 godziny. Co to jest, jeśli chce się zobaczyć ludzi i ogrody.


Joku napisał(a)
Podoba mi się Kolorystyka twoich rabat, chyba lubisz pastelowe kolory. Przepięknie prezentują się rabaty biało - fioletowo/ niebiesko - różowe. Mam różowego żeleźniaka, ale jakoś do mnie nie "przemawiał" więc potraktowałam go po macoszemu. Biedak ledwie zipie w dość cienistym miejscu. Muszę mu znaleźć lepsze miejsce. U ciebie wygląda pięknie.


Jolu, masz rację, uwielbiam pastele. Chociaż mam tez gdzieniegdzie żółty i pomarańczowy, bo uważam, że ładnie się komponuje z różowym i fioletowym. Tak na przykład róża Jazz ma płatki przechodzące od różu do pomarańczu właśnie. To jedna z moich ulubionych róż.
Fioletowy żeleźniak uwielbiam. Chociaż ten żółty tez mi sie podoba. Kombinuję, gdzie by go wcisnąć, bo u mnie to już naprawdę trzeba wciskać, taki jest tłok na rabatach.
Mam sporo różnych roślin, ale tylko ja je widzę. Często są ukryte pomiędzy innymi, trze się dokładnie przyjrzeć, pochylić, żeby dostrzec

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Anda 09:35, 06 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Śliczności, pięknie subtelnie, pastelowo kwieciście. Bardzo mi się podoba to co pokazujesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:21, 06 sty 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Margo2 napisał(a)

Zuziu, to jest bez Eva. Niestety muszę go ciąć, bo rośnie przy furtce do sąsiadów, a on chyba tego nie lubi. Byłby dużo większy.
GF powinna sobie rewelacyjnie poradzić w złych warunkach. U mnie rośnie pod okapem, więc ma mało deszczu, nie ma systemu nawadniającego, nie podlewam w ogóle. W dodatku konkuruje z korzeniami tuj. Tnę co 2 lata, a i tak dorasta do 3,4 metrów

Ach te róże

Też zauważyłam, że czarny bez nie przepada za cięciem. Mojego podkrzesuję od doły, żeby doświetlić to co pod nim. Nie idzie tak jak Twój mocno w górę, ale bardziej parasolowato rozkłada na boki(to pewnie kwestia rodzaja cięcia właśnie). Bardzo lubię zapach jego kwiatów
Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że przeprowadzka GF ma sens
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 11:57, 06 sty 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Z wielką przyjemnością oglądam zdjęcia z twojego ogrodu. Może i bałaganiarski, ale i kojący w odbiorze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies