Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

Margo2 23:27, 14 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:29, 14 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 21:56, 16 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Czy u Was też taka piękna pogoda wczoraj była?
Odcinek 16 kilometrowy pokonałam w 2 godziny, a to i tak mało w porównaniu z innymi.
Za to dzisiaj cudowna, słoneczna pogoda.
Przez Ewę Andę poczynałam zakupy, tzn jeszcze nie poczyniłam, bo nie ma w sprzedaży, ale na pewno kupię lnicę i żmijowca czerwonego.
Powinnam już wcześniej sadzić rośliny, które sobie radzą same w ogrodzie.
Mam co prawda linie kroplujące, ale staram się używać je tylko w największe upały. Jak może zauważyliście trawnik czasami mam w opłakanym stanie, ale wystarczy trochę deszczu, nawozu i pięknie odbija. Coraz częściej stosuję metodę eliminacji roślin, które nie radzą sobie z suszą. Chociaż kupuję często rośliny, które w teorii nie powinny sobie u mnie poradzić. Lubię eksperymenty. I wiele razy okazywało się, że sobie radziły. Niestety w związku z tym kupuje pojedyncze sztuki. Dlatego mam tak dużo różnych roślin w ogrodzie. Dopiero od niedawna dosadzam, albo dzielę te, którym jest u mnie dobrze.

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 21:57, 16 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 21:59, 16 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870


I tak zakończył się lipiec
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Anda 22:07, 16 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Lipiec u ciebie bardzo lilio-wcowy Moich lilii i liliowców się pozbyłam. Lilie bardzo ładne i pięknie pachną, ale były za wysokie. Może posadzę inne w jakimś lepszym miejscu.

Doczytałam, że skusiłaś się na lnicę i czerwonego żmijowca. Fajnie Myślę, że będziesz zadowolona. Tu u mnie raczej nie można kupić gotowych sadzonek czerwonego żmijowca, dlatego go sama wysiewam. Wschodzi stuprocentowo To roślina dwuletnia, ewentualnie trzyletnia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margo2 22:38, 16 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Ewo, żmijowca widzę w Albamarze i Sadzawce. Tam chcę zamówić. Coraz bardziej lubię rośliny, które się wysiewają. Wiem, że czasem są ekspansywne, ale jakoś sobie z tym radzę. Poza tym można rozdać nadmiar siewek.
Czy żmijowiec sam sie nie wysiewa?
Niestety nie mam warunków do wysiewów. Moje okna są skierowane na wschód i zachód. Za mało światła.
Dla mnie lilie nie sa za wysokie. Sadzę na rabatach różnej wielkości rośliny, więc pasują. No i uwielbiam zapach
A liliowce lubię nie tylko za kwiaty, ale tez za liście. Wypełniają przestrzeń cały sezon
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Anda 22:37, 17 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Żmijowce się wysiewają, ale te niebieskie u mnie nie tak obficie. Mam pełne rabaty, może przez to. Zobaczę jak będzie w tym roku, bo czerwonego żmijowca mam pierwszy raz. Wysiałam dwa lata temu i w zeszłym zakwitł. Nie wiem jeszcze, jak mocno się wysiał.

W sumie też nie mam za bardzo warunków, bo miejsca na wysiewy za mało, ale kupiłam sobie kiedyś takie jakby schodki i tam stawiam wysiewy. Teraz dokupiłam jeszcze lampę do wysiewów. Zobaczymy, czy się sprawdzi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margo2 23:07, 17 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Też myślałam o takiej lampie.
Jestem bardzo ciekawa jakie daje efekty, bo u mnie naprawdę ciemno.
Musze poczytać i poszukać.
Kupię sadzonkę żmijowca czerwonego i niebieskiego.
Czy żmijowiec zimował u Ciebie? Bo piszą o nim jak o bylinie.
Jestem bardzo ciekawa jak sobie u mnie poradzi



____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:08, 17 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies