Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

Margo2 23:09, 17 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Kordina 23:52, 17 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Żmijowiec to u mnie rośnie na polach, nawet kiedyś się zastanawiałam czy go nie sprowadzić do ogrodu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gosialuk 19:57, 18 sty 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
A ja jak Anda jestem ciekawa czy mój się wysiał. Miałam niebieskiego. Na pewno ze względu na długi palowy korzeń nie można czekać z przesadzaniem.
Bożenko jak chcesz go do ogrodu, to szukaj małych okazów. Ja w ten sposób przyniosłam go do siebie. Na wiosnę się okaże czy zostanie na dłużej.
Gosia bardzo ładne obrazki ogrodowe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basieksp 20:03, 18 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
O ja też go widziałam u nas dziko rosnącego, tylko nie wiedziałam co to jest, ale też się nad nim zastanawiałam, bo ładnie w takiej dużej kępie wyglądał może na wiosnę tam sobie wrócę i coś ukopię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Margo2 23:26, 18 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Kordina napisał(a)
Żmijowiec to u mnie rośnie na polach, nawet kiedyś się zastanawiałam czy go nie sprowadzić do ogrodu


Bożenko, żmijowca nie widziałam, ale za to chodzi za mną od jakiegoś czasu cykoria podróżnik. Rośnie tego masę przy drogach. Miałam nawet nasionka, ale wyrzuciłam przez przypadek.
Tez zobaczyłam ją u Andy. W tym roku koniecznie musze ją zaprosić.


Gosialuk napisał(a)
A ja jak Anda jestem ciekawa czy mój się wysiał. Miałam niebieskiego. Na pewno ze względu na długi palowy korzeń nie można czekać z przesadzaniem.
Bożenko jak chcesz go do ogrodu, to szukaj małych okazów. Ja w ten sposób przyniosłam go do siebie. Na wiosnę się okaże czy zostanie na dłużej.
Gosia bardzo ładne obrazki ogrodowe.


Jestem bardzo ciekawa, czy żmijowiec jest tak jak naparstnica tylko dwuletni, czy przetrwa dłużej. raz piszą tak, raz tak, ale jeśli się sieje to w sumie wszystko jedno. Szkoda, że nie rośnie u mnie w pobliżu.
Zimą wszystko co kolorowe jest ładne

Basieksp napisał(a)
O ja też go widziałam u nas dziko rosnącego, tylko nie wiedziałam co to jest, ale też się nad nim zastanawiałam, bo ładnie w takiej dużej kępie wyglądał może na wiosnę tam sobie wrócę i coś ukopię


Najważniejsze, że nie tylko ładnie wygląda, ale dobrze radzi sobie z suszą. Coraz częściej patrzę na takie rośliny, które nie wymagają ciągłego podlewania. Chociaż moje te, które przetrwały w ogrodzie są już przeze mnie zahartowane pod tym względem

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:29, 18 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870


Uwielbiam dalie, ale u mnie jest za dużo cienia. Kwitną, ale słabo i na dokładkę bardzo sie pokładają, wyciągając główki do słońca.

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:31, 18 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:34, 18 sty 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870


Od kiedy są oczka, kot uwielbia z nich pić. A ja lubię obserwować jak to robi i nie tylko on. Fajnie wyglądają kąpiące się ptaki i przysiadające owady, żeby sie napić

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Basieksp 23:58, 18 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331



Masz bardzo ładne zakątki z hostami a to z piodełkiem bardzo mi się podoba bardzo lubię takie miejsca z takimi nasadzeniami i zawszę sobie myślę, że mam ich u siebie zdecydowanie za mało
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 09:40, 19 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBmijowiec_zwyczajny

ciekawe informacje o żmijowcu, szczególnie - Zastosowanie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies