Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

beata_kulesza 12:25, 31 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
witam kochani jak zwykle szukam pomocy i porady. Mój ogród jest po przeróbkach i nie wszystko jest jeszcze na swoim miejscu. Codziennie się przechadzam po nim i ciągle zauważam jakieś braki.Mam taki mały zakątek z modrzewiem i bukszpanami przyglądam się niemu i czegoś tam jeszcze brakuje. Takie trochę luki są moim zdaniem. A wy co o tym myślicie?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 17:34, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No. luki są jak nie wiem co, potrzebujesz 3 małe krzewy na m2, 9 szt średnich bylin na m2 lub 3 szt dużych, a 15 małych bylin na m2. Sporo musisz zainwestować w ten kawałek rabatki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 18:04, 31 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witam Cię Danuś dziękuję za spojrzenie w ten wątek i moja prośba. Czy mogłabyś mi coś zaproponować. twoje rady i wskazówki są dla mnie bardzo ważne. Z góry bardzo dziękuję
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 19:25, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że nie do każdego ogrodu pasują bukszpany, nasadzenie 3 kulek nic nie da, ani nawet stożków, takie bezmyślne kopiowanie czasem więcej szkody przynosi, może skup się na tańszych i mniej problemowych roślinach, typu kolorowe iglaki, trawy, liściaste typu trzmieliny, trzy kulki z bukszpanu i nic, kiepsko będzie wyglądało. A nawet z czymś będzie kolejnym ogrodem z bukszpanem.

Może zrób swoją listę ulubionych roślin, pogrupuj je kolorystycznie i zaskocz nas wszystkich
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:26, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź cyprysiki żółte na pniu, wywal ten modrzew, bo to kiepska ozdoba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 20:19, 31 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
te bukszpany rosły gdzieś indziej, zostały posadzone jesienią i to tak na szybko w czasie realizacji ogrodu.
____________________
Beti - Ogród Beaty
beata_kulesza 16:52, 01 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
hejka, mam młode bukszpany świeżo posadzone w pół okręgu. Czy można już takie młode bukszpany przycinać aby je wszystkie ładnie zrównać, czy poczekać trochę od wsadzenia?
Pozdrawiam i z góry dziękuję
____________________
Beti - Ogród Beaty
beata_kulesza 14:05, 02 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
mam jeszcze pytanie kiedy powinno się nawozić lub czymś zasilać bukszpany?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Kondzio 14:08, 02 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
beata_kulesza napisał(a)
hejka, mam świeżo posadzone bukszpany. Moje pytanie jest takie czy można je już przycinać. One są posadzone w pół okręgu i mają stworzyć taki niski żywopłocik, więc chcę żeby od małego rosły równo. Z góry dziękuję i pozdrawiam
mozesz przyciąć bukszpan teraz nawet i lepie ba lepiej sie przyjmie i bedzie ładniejszy
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
beata_kulesza 14:09, 02 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
dzięki Kondzio, a czy zasilać je czymś?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies