Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

magdaB 11:40, 21 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Kochani bardzo prosze o radę.
Chciałabym przesadzić stary okaz bukszpanu wysoko na 110 cm. czy zrobie mu tym teraz krzywdę, czy zaczekać do jesieni? Na poczatku marca jeden przesadziłam ale teraz?... nie za późno. Nie ma jeszcze młodych przyrostów
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
aaasiunia24 13:36, 21 mar 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
ja swojego przesadzalam latem przy 25 stopni celcjusza i jak wodac na poprzednich zdjeciach tez jest duzy stary brzydki ale jak sie za niego wezme to bedzie piekny
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Mirella 13:25, 26 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088


Bukszpany były w donicach, wsadzone były we wrześniu do gruntu są rude może brakuje im czegoś?

Mam bukszpany o takich listkach może ktoś wie co to za odmiana? chodzi mi o te większe listki.


____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gardenarium 19:34, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
'Faulkner' ma okrągłe listki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirella 11:41, 27 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Gardenarium napisał(a)
'Faulkner' ma okrągłe listki


Dziękuję Danusiu,gałązki pochodzą z Hautvillers z uroczej uliczki, obok której stoi kościół a w nim spoczywa Dom Perignon, mam nadzieję że Bóg mi wybaczył to chciejstwo bo bukszpany rosną jak na drożdżach
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
KasiaBawaria 21:07, 28 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czy ktos ma moze ilex crenata jako alternatywe dla bukszpanu?Lepszy bukszpan na kule czy ilex crenata Dormund (albo dark green) - ksztaltowany na kule? Stanowisko dosc suche, polcieniste.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 08:58, 29 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam, nie tak się zagęszcza jak bukszpan bo gałazki "strzelają" na bok. Na kule Ilex w Niemczech może być, u mnie kuli połowa wymarzła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 09:11, 29 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja mam zwykły Ilex, nie żółty. Jest w formie kuli, od 12 lat u mnie rośnie i nigdy nie zmarzł. Uformowałam go w ciągu 3 lat, bo wcześniej róśł tak sobie, jak chciał. Czasami po zimie ma łyse końcówki, są bezlistne. Obcinam je. Jest to bardzo ładna roślina. Mój owocuje ciemnofioletowymi jagodami. Nie wiem, jak u innych.
____________________
borówcowy wizytowka
KasiaBawaria 19:54, 29 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W jednym sklepie widzialam te ilexy piekne i geste kule. W drugim powygryzane z dziurami. Hmm, chyba jednak pozostane przy cisach i bukszpanach. Dziekuje za odpowiedzi.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 23:03, 29 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ilex jest dość kruchy, byłam zdziwiona, Moja kula z Ilex crenata przetrwała chyba 3 lata, potem połowa wymarzła i wykarczowałam,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies