Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Martek 18:22, 14 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nie lepiej było przekopać darń byłyby już jakieś postępy i relacja ...?)))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Bogdzia 19:37, 14 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Co do dzwońca nie ma watpliwości. Natomiast ptak w locie to duza zagadka.Najbardziej wygląda mi na błotniaka ale może byc też rybołów lub orlik. Nie bardzo się znam na ptakach żyjacych w pobliżu wody bo wogóle nie mam możliwosci takich obserwowac. Ja bym postawiła na błotniaka ale tu potrzebny dobry specjalista.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agniecha973 20:42, 14 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bogdziu, ale z tą wodą to nie bardzo u nas. Też oglądałam tego rybołowa, ale u nas jezior brak.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 20:47, 14 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Martek napisał(a)
Nie lepiej było przekopać darń byłyby już jakieś postępy i relacja ...?)))))))))


Marto, to katorżnicza praca przekopanie tej darni i wytrzepanie z niej ziemi. Jeśli nie wytrzepię, powstanie rów, a nie rabatka. U mnie ziemia jest bardzo zbita, tłusta. Próbowaliśmy ścinać samą darń, ale po 1 m kwadratowym poddaliśmy się. Stawy w kolanach by nam nawaliły. A to ma być przyjemna praca, a nie kolonia karna
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Danusza 20:49, 14 kwi 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
agniecha973 napisał(a)
Wracam do tematu ptaków, ale się ze mnie ornitolog zrobił
Krążył dziś po moim niebie drapieżnik. Niestety zdjęcia są jakie są, bo na niebie ciężko złapać ostrość. Po drugie ptak był dość wysoko i na dodatek krążył za szybko. Wredny był, nie dał sobie zrobić dobrych zdj. Te 3, które wklejam to jedyne na których dał się uchwycić. Na pozostałych mam niebo.

Kształt skrzydeł wskazuje na rodzinę sokołowatych, bo są ostro zakończone z ciemnym czubkiem, ale nie jest łatwo ustalić co to jest. Na pustułkę za duży.

Biegnę po Bogdzię, może coś mądrego powie.







to jest sokół wędrowny http://klubciconia.ptaki.info.pl/forum/viewtopic.php?t=4168
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
agniecha973 21:38, 14 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Danuszo, jesienią podejrzewałam obecność takiej pary sokołów na moim niebie, ale to było na podstawie usłyszanego charakterystycznego ich okrzyku, który bardzo mi utkwił w pamięci. Ale po przeczytaniu informacji w internecie na ich temat wykluczyłam tego ptaka, gdyż jest bardzo rzadko spotykany. Dawno go nie było na moim niebie podczas mojej obecności w ogrodzie.
Teraz po dokładnej analizie sylwetki będę potrafiła rozpoznać go na niebie i postaram się mu baczniej przyglądnąć. Sokół ma dość charakterystyczne jasne upierzenie, prawda? Już jestem o krok mądrzejsza, będę dalej obserwować. Teraz mam pożyczony taty aparat, który umożliwił mi sfotografowanie go na niebie w takim przybliżeniu. Moim aparatem zrobiłabym tylko kreseczkę na niebie
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:03, 14 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Przy okazji fotografowania drapieżnika pstryknęłam rosnące jak na drożdżach kaczeńce. Rosną na tyłach mojej działki w strumyczku. Niedługo zakwitną. Są wtedy przepiękne.





I jeszcze zawilce przez płot.


____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Celina 13:51, 15 kwi 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj Agnieszko! Twój wątek znam bardzo dobrze.Teraz się ujawniam,dzięki za odwiedziny i zapraszam
,zaglądaj do mnie
____________________
Celina - Moje poletko
agniecha973 17:52, 15 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tu wiele osób tak ma, ja też niektóre wątki podglądam ale się nie ujawniam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
andziulka 21:20, 15 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Agnieszko, widzę, że szykujesz nowe rabaty Oj,będzie się działo Wszyscy robią jakieś rewolucje
Ogrodowiczan przybywa coraz wiecej. Żałuję, że nie jestem w stanie wpadać do wszystkich. Tyle ciekawych ogrodów, pomysłów, ogrodomaniaków
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies