Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 22:52, 15 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mala_Mi napisał(a)
Zaglądam.... widzę historię z psami i gnojówką... leże ze śmiechu..... i mój M też

Czytam o zdolnościach kulinarnych Magnolii i też leże ze śmiechu.... bo nasz poziom kulinarny jest zbliżony... tylko ja córki nie mam.... niech by i te rajstopy kradła.. nawet bym jej sama oddała.. a tak tylko M robi jajecznicę i jajka na miękko... a ja właśnie nastawiłam żurek.. lecę go wyłączyć i cofam by ukraść przepis.....


A Madżen chyba przesadza.. i to mocno.....


Ania, cieszę się, że Cię rozbawiłam.
A Madżen zawsze przesadza, jak to ogrodnik.

Mala_Mi napisał(a)


Ależ fota..... niesamowita.... nawet podniebną ławkę przebiła..

A jak chcesz deszczu to ci wyślę kurierem i nawet sama zapłacę.. woda z oczka sie wylewa.... chyba trzeba będzie uruchomić pompę, bo mi ogród zaleje

Moje porzeczki i agrest na pniu, krzywe jak nie wiem co, ale pięknie owocują .. i o to chodzi. Agrest ma pędy prawie do ziemi 3 porzeczki wykopałam w zeszłym roku i stały takie do zeszłego tygodnia... i gupie nawet trochę owoców będą miały.. miałam wyrzucić, ale sie zlitowaliśmy nad nimi. jak takie zajadłe. I znów zamiast pysznego agrestu będę mieć porzeczki..


U mnie dalej nie pada. Ale od jutra ma zacząć. Tylko poproszę tak normalnie bez szaleństw jak u Was i w okolicy. Dziś robiłam rabatę przy tarasie i jest tak sucho, że ziemia pod roślinami jak popiół. Zanim coś ruszyłam, podlewałam, żeby się korzeni trzymała. Nigdy się o to martwić nie trzeba było.

Może jednak warto jeszcze raz spróbować te cuda na kiju posadzić? Jak mi wpadną same w ręce, to się skuszę, ale specjalnie ich szukać nie będę.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 22:54, 15 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Anita1978 napisał(a)
Czytam o ulubionym napoju gaszącym pragnienie piesków
O magnoliowej odnóżce co piecze tarty ( dzięki czemu sama Magnolia jeszcze funkcjonuje) i kradnie rajstopy
Oj wesoło tu!
Moi chłopcy co najwyżej zrobią mi jajecznicę na szczypiorku i herbatę
A do takiego spodu tarty to wszystko mozna dodac chyba, myślę, że z z brokułami (reszta składników taka sama ) tez byłaby dobra. Brokuł i feta to też dobry mariaż!


O! Jest nowy pomysł na nadzienie, ale też zielony, a Tadki niejadki źle reagują na ten odcień, he he.
U mnie z rajstopami też spokój, zagrożenia brak zupełnie. U nas bywa na odwrót, to ja czasem podkradnę jakieś ciemne skarpetki chłopakom do pracy w ogrodzie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Anita1978 08:28, 16 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
agniecha973 napisał(a)


O! Jest nowy pomysł na nadzienie, ale też zielony, a Tadki niejadki źle reagują na ten odcień, he he.
U mnie z rajstopami też spokój, zagrożenia brak zupełnie. U nas bywa na odwrót, to ja czasem podkradnę jakieś ciemne skarpetki chłopakom do pracy w ogrodzie.

No popatrz- ja ze skarpetkami mam tak samo i jeszcze czasem jakiś fajny t-shirt
A co do tarty- może kalafior? Albo cukinia, czosnek, papryka , marchewka?chyba wszystko można dodać....hmmmm....może ziemniaczkami, cebulką i kiełbaską albo boczkiem?

Mikstura na mszyce (Anity1978)
4 litry wody
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
Łyżka oleju
0,5 łyżeczki płynu do mycia naczyń
Pól szklanki octu
Opryskujemy róże raz w tygodniu przez cały okres wegetacji, tylko nie w słońcu a najlepiej po zachodzie- ze względu na olej
____________________
ogródek Anity
Magda70 08:35, 16 maj 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
agniecha973 napisał(a)


Pokaż jak mocujesz do pionu. Ja sobie z nimi nie radzę.


Aga u mnie pokazałam...fotki z 14 maja.
Zresztą mocowana jest teraz tylko czarna porzeczka bo najmłodsza. Czerwona i agrest rosną same bez kijka.. A przy okazji fotek zauważyłam na owocach agrestu biały nalot...no ale tydzień u nas padało... Dziś będziemy pryskać. Moze coś jeszcze z niego będzie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:37, 16 maj 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
agniecha973 napisał(a)

Ja się pytam kto to tak krzywo posadził??? Rządki są równe, ale z tego punktu wyglądają okropnie! A nestety stąd je najczęściej widzę. Muszę na jesień podprostować. Przymykamy lewe oko, .żeby nie patrzeć na chwasty




Aga..a pokaż w większego ujęcia tę suchą rzekę... Bo mamiętam , że fajnie była obsadzana a dawno nie widziałam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:41, 16 maj 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
agniecha973 napisał(a)
To teraz lansujemy nowy typ ławeczki.



Można z dystansem do ogrodu podejść. Mój M mówi, że to ławka na wysokim poziomie



To jak? Kopiujecie?


Ale boska!! Ale ja mam lęk wysokości...więc przycupnę sobie na pierwszym szczebelku ...

Przepis na tartę skopiowałam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 09:15, 16 maj 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Uśmiałam się z rajstop i skarpetek
Miłego dnia! U nas pada. Bez szaleństw, ale niech pada, bo też sucho.
____________________
Mój nowy ogródek
malkul 09:58, 16 maj 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Agniecha przylazłam w interes
Oswiec mnie w sprawie wilgoci w szklarni.
Ja na noc zawsze zamykam onka i drzwi a w dzień mam przewiew.
Ale jak rano wchodzę to mam krople na pomidorach i to sporo.
I wczoraj zauważyłam że niektóre liście mają jakby spleśniałe.
Oberwałam i nie wiem co teraz

A tak wogóle to nie wiem czy na noc też mam zosatwiac otwarte czy jeszcze cos innego?
co jest grane?

opisz prosze jak ty masz jak dbasz jak otwierasz, kiedy nie otwierasz itd.

Jak pastuch krowie musze zrozumieć.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
EPODLAS 10:30, 16 maj 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agnieszko dzięki że do mnie wpadłaś. Fota z groźnym niebem - piękna. Twoja sałata rośnie znowu w tym roku, wszyscy w domu ją lubią, jak pojadę teraz mam nadzieje na pierwsze zbiory. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Mój ogród
agniecha973 11:21, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
malkul napisał(a)
Agniecha przylazłam w interes
Oswiec mnie w sprawie wilgoci w szklarni.
Ja na noc zawsze zamykam onka i drzwi a w dzień mam przewiew.
Ale jak rano wchodzę to mam krople na pomidorach i to sporo.
I wczoraj zauważyłam że niektóre liście mają jakby spleśniałe.
Oberwałam i nie wiem co teraz

A tak wogóle to nie wiem czy na noc też mam zosatwiac otwarte czy jeszcze cos innego?
co jest grane?

opisz prosze jak ty masz jak dbasz jak otwierasz, kiedy nie otwierasz itd.

Jak pastuch krowie musze zrozumieć.


Tak na szybko odpowiem to co najpilniejsze, reszta wieczorkiem.
Gosia, robię tak samo, w dzień otwieram jedne drzwi (okien nie mam), bo nie ma upałów, a na noc wszystko zamykam. Jak przyjdę otworzyć i czuję, że jest parówka, to robię wietrzenie, żeby się ciut schłodziło. Tylko musisz pamiętać, że u mnie nie ma takiego luksusu jak u Ciebie i jest sporo nieszczelności. Na tyłach aktualnie mam naderwaną folię przy drzwiach i jest delikatne wietrzenie całą dobę. Woda skrapla się na tą chwilę raczej na suficie niż na roślinach, ale muszę pod tym kątem poobserwować. Może masz za szczelnie i za mokro. Jak często podlewasz? Ja ok. 2 razy na tydzień, ale to dlatego, że rośliny młode i w tych doniczkach zdecydowanie szybciej wysycha (widzę tu minus uprawy w tych cylindrach, przez chwilę musiałam podlewać codziennie, dopóki rośliny lepiej się nie ukorzeniły, a te posadzone w gruncie nie potrzebowały tak częstego podlewania). Jak już rośliny są ukorzenione, to podlewam raz w tyg. Pamiętasz, Danusia kiedyś pisała, żeby dać pomidorom po posadzeniu trochę przywiędnąć, żeby głębiej szukały wody, czyli pierwsze podlewanie po posadzeniu dopiero jak widać, że mdleją, ale nie wiem czy to się w cylindrach sprawdzi.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies