Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

michalkorcewicz 12:49, 20 cze 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
tylko nie zapomnij zaznaczyc jaka to jest odmiana jesli wiesz
a po kolejne tzn że rośnie w niewłaściwym mikroklimacie stąd te wszystkie objawy
zbigniew_gazda 12:54, 20 cze 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Magja podziwiam Cię. Ale się zaangażowałaś i my wszyscy bardzo dziękujemy .Uczymy się. Bogda mam przykład z azalią (Gibraltar ) która rosła przy ścianie domu. Bardzo kiepsko wyglądał jej wzrost i kwitnienie .Po prostu ściana nagrzewa się od słoneczka i skutecznie promieniuje na roślinę jak jest blisko. Może jednak przesadzić Twoje Rh ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
michalkorcewicz 12:59, 20 cze 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
a u Ciebie droga Sylwio wszystko jest jak w jak najlepszym porzadku z nimi
pamietaj ze nic nie moze byc idealne a to ze zauwazylas w pore ze roślina zaczęła sie bronic w jakis sposob zwijając te liscie to super fastac jak najbardziej tak bardzo dobrze dobrze ukierunkowany środek na tę rzecz
a czy to mszycaa ???
nie dokońca tylko mszyca tak deformuje liście rh ale jak juz mówiłem srdek ok mozesz tylko jeszcze trzepnac powtórkę z tego dokładnie opryskując rośline ponieważ teraz kiedy wykształacaja sie nowe liscie u rh pojawiac zaczyna sie opuchlak i jesli naje sie takich lisci to bedzie kaput
michalkorcewicz 13:02, 20 cze 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
(Gibraltar jest to wielki słabeusz wśród azali ppontyjskich takze jej nie polecam do uprawy no chyba ze jestescie dac mu idealne warunki to sie na nim nie zawiedziecie
magja_ 13:29, 20 cze 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
michalkorcewicz napisał(a)
a u Ciebie droga Sylwio wszystko jest jak w jak najlepszym porzadku z nimi
pamietaj ze nic nie moze byc idealne a to ze zauwazylas w pore ze roślina zaczęła sie bronic w jakis sposob zwijając te liscie to super fastac jak najbardziej tak bardzo dobrze dobrze ukierunkowany środek na tę rzecz
a czy to mszycaa ???
nie dokońca tylko mszyca tak deformuje liście rh ale jak juz mówiłem srdek ok mozesz tylko jeszcze trzepnac powtórkę z tego dokładnie opryskując rośline ponieważ teraz kiedy wykształacaja sie nowe liscie u rh pojawiac zaczyna sie opuchlak i jesli naje sie takich lisci to bedzie kaput


Michał masz rację - że z rh Sylwii jest wszystko ok - pisałam o tym u niej w wątku. Ta roślina przed niczym jednak się nie broni - bo ma z natury poskręcane liście gdyż jest to odmiana Nova Zembla. Wskaźnikiem zdrowotności tej odmiany jest właściwie skręcony liść - niedożywiona roślina tak ich pięknie nie skręci. Ja zachęcam jednak żeby nie wykonywać profilaktycznie żadnych oprysków - cierpią od tego pożyteczne owady jak np. biedronki /które ograniczają populację mszycy/- nie wspomnę o pszczołach których w tym roku kręciło się wyjątkowo mało w pobliżu drzew owocowych. Niewielką ilość mszycy można zebrać ręcznie - spłukać strumieniem wody - zajmie to mniej czasu niż przygotowanie oprysku /czasem leniwy ale cierpliwy ogrodnik osiąga więcej/. Opuchlaki pojawiają się niezależnie od terminu wykształcania się liści - niektóre odmiany rh robią to prędzej inne później, a opuchlaki właśnie teraz kończą żer na liściach i składają jaja /nazywane są chrząszczami majowymi/. Z początkiem lipca nie uświadczysz już dorosłych osobników - po 6 tyg będą nowe larwy.

Ana i Bogda - pamiętam o Was - wieczorem wytłumaczę jak to się stało że Wasze rh osłabły
____________________
magja_ 13:34, 20 cze 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
zbigniew_gazda napisał(a)
Magja podziwiam Cię. Ale się zaangażowałaś i my wszyscy bardzo dziękujemy .Uczymy się. Bogda mam przykład z azalią (Gibraltar ) która rosła przy ścianie domu. Bardzo kiepsko wyglądał jej wzrost i kwitnienie .Po prostu ściana nagrzewa się od słoneczka i skutecznie promieniuje na roślinę jak jest blisko. Może jednak przesadzić Twoje Rh ?


dziekuję mam teraz ciut więcej czasu Też widzę problem w tym stanowisku - ale to nie ono bezpośrednio osłabiło rh. Widziałam dużo rh rosnących na słońcu - niektóre to wręcz lubią. np rh shneekrone tylko w słońcu powtórzy kwitnienie, ale muszą być wtedy regularnie podlewane. Bardziej niepokoi mnie bliskość fundamentów i ich wpływ na glebę
____________________
Martek 13:34, 20 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja spłukuję ręcznie mszyce ,teściowa nie może na to patrzeć Jednak w tym roku na początku jeden oprysk zrobiłam bo wiedziałam ,że nie będę miała czasu ganiać za mszycami ;(
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Ana 13:46, 20 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
wow, ile informacji nowych...
Zakładam zeszyt, bo inaczej się pogubię
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 14:13, 20 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
ok, fotorelacja z wrzosowiska (chyba zbyt szumna ta nazwa )





To dwa małe Rh z biedronki, juz są dwa razy większe niż 2 m-ce temu



____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 14:20, 20 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Tu odratowany chorowitek Impeditium Album





ten Pink Cherub zmarzł po zimie, nie kwitł w tym roku, ale po przycięciu wiosną rozkrzewił się i wydał sporo pąków liścowych - teraz widzę, że spodnie liście zaczynają brązowieć na brzegach



Tu kolejny odratowany Rh z supermarketu, dość ładnie odbił - zapomniałam nazwy, później wpiszę



I moja jedyna azalia Pink

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies