Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Gardenarium 12:01, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie nawozi się roślin tuż po posadzeniu, co najmniej przez dwa tygodnie. Taka jest zasada.

A z różanecznikami to w ogóle ostrożnie, nie znoszą przenawożenia.


Przenieś to pytanie do różaneczniki pielęgnacja, tutaj jest prezentacja naszych różaneczników jakie mamy w ogrodach.

Poczytaj tutaj i znajdziesz odpowiedź.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/867-rozaneczniki-sadzenie-i-pielegnacja

dodatkowo artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/176-rozaneczniki-ogrodowa-arystokracja

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wykasia 13:13, 19 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Bogdzia napisał(a)


Wykasiu ja dopiero dfziś widzę że mnie o coś pytałas. szkoda ze nie weszłaś na mó wątek bo bym dużo wcześniej zobaczyła i odpowiedziała. Bardzo duzo zalezy od tego jak rosliny były posadzone tzn czy do kwasnej ziemi i jakie odmiany kupisz. Azalie japońskie to dośc delikatne rosliny. Z moich obserwacji wynika ze najlepiej sprawują sie w naszym klimacie Kermesina ( różowa) i Orlice ( fioletowo-niebieskie) Pozostałe niestety przemarzają w bardziej mroźne zimy ale czesto potem znów odbijają , niestety na ogół już w danym roku nie kwitną. Powinny byc sadzone w zacisznych miejscach by je trochę chronic od mrozu.U mnie faktycznie bardzo nie chorują . Jesli chodzi o azalie japońskie to tylko chorowały na powłocznika azaliowego ale dośc łatwo sobie z tym poradziłam tzn w pierwszym roku się to nie udało ale już w drugim było po problemie. Jeśli Cię interesują jakies szczegóły to chętnie napisze ale wolę u mnie w wątku bo tu prawie wcale nie zaglądam. Pozdrawiam.


Bardzo dziękuję za odpowiedź Bogdziu.
wykasia 17:03, 11 maj 2013


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
jotka napisał(a)
Ten u mnie zakwita jako pierwszy, może dlatego tak go lubię.
Jest jeszcze młodziutki, ale już sprawia radość każdym kwiatkiem
W tym roku dosadziłam sporo innych - czekam na efekty (szczególnie, że starałam sie stworzyć im "książkowe" warunki)



Uploaded with ImageShack.us


Jolu czy znasz odmianę swojego rododendrona?? Wydaje mi się, że mam taki sam ale nie mogę znaleźć co to za odmiana. Ma taki sam nenoworóżowy kolor i wcześnie kwitnie. Ma też podobne pączki.
Pozdrawiam
Pawlus 16:12, 12 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Cunningham White

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 16:12, 12 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
A to miniaturowy-nazwy nie znam

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Gardenarium 07:54, 16 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nazwy żółtych odmian
'Graf Lennart' , Goldbukett - są jeszcze inne, poszukam.

Capistrano

Laura

Rhododendron yakushimanum 'Pfirsichcocktail'

Rhododendron Karen Triplett






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 22:18, 08 cze 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Czy można kilkuletnie rododendrony podsypać obornikiem zelżałaym? I jak to konkretnie zrobić, na boki czy na korzeń, czy też rozgrzebać nieco ziemię i z nią przemieszać?
____________________
Prostokątna rabata
pati429 12:22, 29 lip 2013

Dołączył: 29 lip 2013
Posty: 1
Dzień dobry,
od 2 lat jestem posiadaczką różanecznika katawbijskiego i mam z nim problem. Nie dawno zauważyłam, że liście od spodu zżółkniały i opadły. Nie wiem za bardzo co może być przyczyną i jak z nią walczyć. Proszę o poradę.
Gardenarium 00:05, 03 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Starym liściom w środku tak się zdarza, czerwienieją albo żółkną. To prawdopodobna przyczyna i normalne zjawisko, ale zawsze aby zdiagnozować problem potrzebnę a nawet konieczne są zdjęcia. Bo jak diagnozować bez pacjenta?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 10:37, 04 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
paola1a napisał(a)
Czy można kilkuletnie rododendrony podsypać obornikiem zelżałaym? I jak to konkretnie zrobić, na boki czy na korzeń, czy też rozgrzebać nieco ziemię i z nią przemieszać?


Można, ale oczywiście musi być też rozdrobniony, żeby go wymieszać trochę z ziemią. Jednak on dostarcza dużo azotu i proponuję zastosować go po kwitnieniu, kiedy roślina wypuszcza nowe liście. W tym roku już raczej nie syp....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies