Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Celestyna 22:30, 01 lis 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 18
Nr3 do identyfikacji

listki w zbliżeniu, niektóre listki są ciemno zielone

i Nr 4

I listki do numeru 4 - zdjęcie numeru 4 wyszlo słabo: starsze listki są jasno żółte, mlodsze limonkowe.


Bardzo proszę o pomoc w określeniu odmian. Pozdrawiam.
____________________
Luki 23:41, 01 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
1 Georgia Peach
2 Peach Flambe
3 Melting Fire
4 Lime Rickey
Tak na 99% to te odmiany
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Celestyna 23:56, 01 lis 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 18

Dzięki, dzięki Teraz bedę mogła poczytać, czy dobrze wybrałam...
____________________
kachat 16:56, 07 lis 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy możecie polecić jakąś zieloną (nie limonkową) żurawkę kwitnącą na biało, żółtawo..? Aby długo i ładnie kwitła i była bezproblemowa
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Luki 18:09, 07 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Zobacz sobie odmiany Apple Crisp i Peppermint Ice. Pierwsza ma drobne białe kwiatki, bardzo długo kwitnie i jest kompaktowa. Druga pokrój ma podobny, ale kwiatostany są wyższe i sztywniejsze, kolor... hmm trudno mi określić. Ni to zielony ni to biały ni to limonkowy, taka mieszanka.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
kachat 20:06, 07 lis 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Luki, ta Peppermint Ice ma listki trochę zbyt pstrokate, chciałabym taką jak najbardziej zwyczajną, zieloną bez białego, ale o dość wysokich białawych kwiatkach. Apple crisp jest trochę za niska i za bardzo sałatowata, podoba mi się żurawka owłosiona "Autumn bride" albo "White Spires", ale jakoś nie widzę, by były gdzieś u nas dostępne do kupienia
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Luki 20:31, 07 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
To jeżeli chodzi o taką 'gładką' zieleń to moge polecić takie odmiany: poza Autumn Bridge, Apple Blusch, Chantilly, Knock Out. Niestety trudno trafić na nie w sprzedaży, ale jest jedna, o któej sobie przypomniałem. Odmiana Malachite, tworzy dośc zbite kępy i ładnie przyrasta, kwiaty białe no i co najważniejsze z tą odmianą nie powinno być problemu jeżeli chodzi o dostępność
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
kachat 20:46, 07 lis 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Luki, bardzo ci dziękuję Najbardziej podoba mi się z wymienionych przez ciebie Chantilly - tylko gdzie ją dostać no Ten sam problem jak z White spires (mój numer jeden) i Autumn bride. Malachite zbyt sałatowata niestety, choć kolor liści bardzo ładny Nie ma dostępnych w naszym kraju takich najzwyklejszych żurawek zielonych..? Cuda dziwy są, a takich zwyczajnych ze świecą szukać (podobny problem mam z berberysami, nigdzie nie ma zielonych...)
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Luki 22:02, 07 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Niestety przyjęło się, że najlepiej sprzedają się żurawki pstrokate, i w szkółkach kierują się głównie tym co się sprzedaje. Te zielone odmiany można zdobyć tylko przez prawdziwych kolekcjonerów. Głównie jest to spowodowane tym, że te odmiany nie są w rozmnażane masowo z in vitro. Chantilly można bez problemu sprowadzić z Anglii, ale niestety ich ceny nie na nasze realia chociaż znam kolekcjonerów, którzy są w stanie dla jednej nowości niedostępnej w kraju wydać krocie... mnie takie coś nie kręci
No i w nowościach na kolejny rok też nie zapowiada się aby były jakieś zielone żurawki.
Możliwe, że w jednym miejscu będą dostępne żurawki z serii Carnival, a tam chyba dwie zielone były, ale nie pamiętam.
PS. Berberysy zielone są dostępne Kobold miniaturowy, Green Carpet 'krzaczasty', Erecta kolumnowy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
kachat 22:18, 07 lis 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jakby ci się Luki rzuciły w oczy gdzieś zielone, to daj proszę znać Chantily i Autumn bride widziałam w "angielskim" internecie - najtaniej była ta druga po 24zł z przesyłką drugie tyle... Aż tak zdesperowana nie jestem A co do berberysów, to miałam na myśli zwykłe zielone - nie żadne miniaturowe, płożące (Green Carpet - niski strasznie) czy kolumnowe Ale takie (Thunberga) chyba nie istnieją... Szukałam też berberysa pospolitego, lecz również bez skutku.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies