Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Donia72 13:05, 09 cze 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
A może to od wody i słońca?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Jadwiszka 13:28, 09 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
safikey napisał(a)
Witajcie, kilka dni temu posadziłam na nowej rabacie kilka zurawek i wszystkie dostały takich plam - możecie pomóc co się dzieje?




gdy je sadziłam wyglądały super a teraz mam zagwozdkę

prośba o pomoc



na pewno podlewanie i palące słońce - u mnie georgia peach i berry smoothie mają takie przypalenia jak je poleję po liściach. Inne przypalają się na brązowo bardziej.
safikey 13:32, 09 cze 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Bardzo Wam dziekuje za pomoc- uspokoiliscie mnie.
Zwroce uwage jak podlewam rosliny
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
sylcia 23:16, 09 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 14
Witam
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu odmian- facet sprzedający nie do końca był zorientowany- mówił , że jedna z nich to :"cytrynowa"- a niby są dwie odmiany- ja nie do końca widzę różnicę- tzn jedna kępka jest większa i nieco bardziej zielona niż pozostałe- nie wydaje mi się , ze to jest citronelle ( a taka chciałabym najbardziej). zdjęcia są świeżo po zakupie- jak zdążę to jutro zrobię zdjęcia po posadzeniu- całkiem ładnie rosną
mam nadzieję , ze mi pomożecie
____________________
Pomarancza 11:06, 10 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Pomożecie mi określić, co to za odmiany żurawek? Lubię wiedzieć, co mam



____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Martina 11:22, 10 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Na moje oko ta druga to Obsidian a pierwsza obstawiam, że Solar Power
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Pomarancza 12:46, 10 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
A obsidian nie ma bardziej pofalowanych liści, niż ta moja? Choć jak patrzę w necie to w sumie różne zdjęcia dają...

A ta pierwsza kolorowa? Co to może być?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Jadwiszka 13:11, 10 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Pomarancza napisał(a)
A obsidian nie ma bardziej pofalowanych liści, niż ta moja? Choć jak patrzę w necie to w sumie różne zdjęcia dają...

A ta pierwsza kolorowa? Co to może być?


obsydian i żuraweczka stoplight
Luki 14:05, 10 cze 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pierwsza żuraweczka to Solar Eclipse, Stoplight ma bardziej wydłużone liście ostrzej zakończone.
Druga to jak najbardziej może być Obsidian bo jako młoda sadzonka ma bardziej'płaskie' liście ewentualnie może to być Creole Night, ale ona jest większa od Obsidian i teraz jak patrzę jednak ma troszkę inne liście
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Jadwiszka 23:02, 10 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Luki napisał(a)
Pierwsza żuraweczka to Solar Eclipse, Stoplight ma bardziej wydłużone liście ostrzej zakończone.
Druga to jak najbardziej może być Obsidian bo jako młoda sadzonka ma bardziej'płaskie' liście ewentualnie może to być Creole Night, ale ona jest większa od Obsidian i teraz jak patrzę jednak ma troszkę inne liście


Solar Eclipse o tej porze tak wygląda ? mam na dwóch stanowiskach i jest zupełnie inna. Młode liście stoplight bym jednak obstawiała, ale może się mylę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies