Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Żurawka - Heuchera

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawka - Heuchera

Luki 15:25, 07 cze 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Magdo niestety, ale żurawki na takiej stromej skarpie mogą źle rosnąć no chyba, że masz tam glinę, która świetnie trzyma wilgoć stanowisko ogólnie widać, że bardzo dobre bo mają troszkę cienia i troszkę słońca
Nie chce żebyś mnie źle zrozumiała, ale popatrz na te zdjęcia i odpowiedz sobie sama czy podobają Ci się te żurawki na tej szmacie, pomijam już fakt, że przez włókninę będzie trudniej podlać skarpę, a na dodatek włóknina wyjaławia glebę.

Jeżeli chcesz żurawki fioletowo bordowe to możesz poszukać Dark Secret, Mocha, Obsidian, Creole Night czy Black Taffeta
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Lacki80 21:38, 07 cze 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
W maju przesadzilam moje 3 zurawki.Jedna przyjela sie ladnie ale pozostale dwie musze ratowac.Liscie im zaczely usychac.Jedna obcielam calkiem,teraz ma jeden nowy listek.Jak myslicie daja rade?Co robic?Dodam,ze slonko maja do godziny 13:00 potem juz tylko cien.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Iwcia 21:55, 07 cze 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nie wiem jaką odmiana. U mnie odbiła i rośnie.
Magdo Luki ma rację. Przemyśl to
____________________
Mój przyszły ogród
madalana_c 23:09, 07 cze 2015

Dołączył: 05 cze 2015
Posty: 15
Właśnie u mnie niestety glina jak to w górach. Ziemia straszna i mnóstwo kamieni. W każdy dolek dalam ziemie uniwersalna. Jak tylko dosadze resztę roślin chciałam skarpę czymś obsypać np. Kora bo tez nie lubię tej szmaty. Skarpa nie jest tak stroma wiec powinno się utrzymać. Rośliny wczesniej posadzone ladnie się przyjely. Wyjątek to jedna szt, ale to wina tego, ze ta ktora kupiłam przyszla strasznie biedna i wogole nie ukorzeniona
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5818-ogrod-madalany
madalana_c 23:16, 07 cze 2015

Dołączył: 05 cze 2015
Posty: 15
Właśnie u mnie niestety glina jak to w górach. Ziemia straszna i mnóstwo kamieni. W każdy dolek dalam ziemie uniwersalna. Jak tylko dosadze resztę roślin chciałam skarpę czymś obsypać np. Kora bo tez nie lubię tej szmaty. Skarpa nie jest tak stroma wiec powinno się utrzymać. Rośliny wczesniej posadzone ladnie się przyjely. Wyjątek to jedna szt, ale to wina tego, ze ta ktora kupiłam przyszla strasznie biedna i wogole nie ukorzeniona
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5818-ogrod-madalany
Iwcia 17:57, 08 cze 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
A jak oceniacie żurawki coco i zipper?Prezentują się ciekawie, ale jak z ich żywotnością?
____________________
Mój przyszły ogród
megabasia 22:36, 08 cze 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
No i cieszyłam się, że moje żurawki tak bezproblemowo rosną i pięknie się prezentują już trzeci sezon, aż do wczoraj. Wczoraj u jednej zauważyłam kilka przywiędniętych liści - podlałam z rana. Wieczorem było jeszcze więcej, dziś połowa krzaczka, tylko młode listki były ok. I dziś zobaczyłam następny krzaczek z takimi objawami. Wyczytałam, że najpoważniejszym problemem żurawek są opuchlaki. Obejrzałam dokładnie wszstkie liście, nie są nadjedzone, bez dziurek. Wydarłam oba krzaczki, żeby obejrzeć korzenie, nie znalazłam nic podejrzanego, żadnych jaj, larw, tylko dżdżownica. Ktoś ma może jakiś pomysł, o co chodzi?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
safikey 08:27, 09 cze 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Witajcie, kilka dni temu posadziłam na nowej rabacie kilka zurawek i wszystkie dostały takich plam - możecie pomóc co się dzieje?




gdy je sadziłam wyglądały super a teraz mam zagwozdkę

prośba o pomoc

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Iwcia 08:52, 09 cze 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Hmm może zbyt dużo słonka?
____________________
Mój przyszły ogród
Luki 11:45, 09 cze 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Takich plam jeszcze nie spotkałem bo przypalenia od samego słońca zazwyczaj są brązowe. Jednak może tak spaliło liście bo były mokre od podlewania i słońce w upały zrobiło swoje.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies