Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Gardenarium 17:36, 19 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyczyna chyba leży w stosunkach wodnych, może on nie ma dobrych korzeni?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:42, 19 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No chyba będzie do wymiany...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 08:28, 20 gru 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Myślicie, że już nie odbije? Szkoda go
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 09:32, 20 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiadomo, wiosną się okaże.

Dzisiejszy szron na świerku serbskim





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 19:54, 22 gru 2011


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
To również mój ulubiony gatunek świerka, głównie z powodu jego pięknego strzelistego pokroju, przewieszających się gałęzi, wyrażnej różnicy w barwie igieł, zielone na wierzchu i srebrne na spodzie, oraz jego igły nie są tak kłujące jak u innych.
Nie wiedziałem tylko że nawet tak wysokie drzewa miożna jeszcze formować i efekt tego niesamowity zwłaszcza jak sie pojawią młode przyrosty i nie będą widoczne miejsca cięcia, aż nabrałem ochoty na podobne działanie ale nie wiem czy się odważę.
No i nie byłbym sobą gdybym pozostał tylko przy gatunku zachęcam gorąco do zaproszenia do swojego ogrodu również jego odmiany, ja mam kilka i bardzo jestem z nich zadowolony.

Picea omorica "Nana" zwarty pokrój odniana wolnorosnąca

Picea omorika "Aurea" pokrój jak u gatunku ale igły zwłaszcza na mlodych przyrostach wyraźnie żółte, mieni się złotem pa początku lata

Picea omorica "Pendula" ten nawet bez podcinania ma wyjątkowo wąski pokrój

Picea omorica "Pendula Bruns" to już osobliwość w ogrodzie bardzo wąska, gałęzie przylegają do przewodnika a do tego fikuśny pokrój,

Picea omorica "Silberblue" o jeszcze wyraźniejszym kontraście w wybarwieniu igieł mieni się zielenia i srebrem.

A z prawdziwych karzełków to oczywiście
Picea omorica "Peve Tijn" złotożółta zwarta kulka często szczepiona na wyższej podkładce

Picea omorica "Pimoko" również karzełek często szczepiony na sztamie jeszcze bardziej zwarty od poprzednika o zielono srebrzystym wybarwieniu.

Jak tylko wpadną w moje ręce kolejne to oczywiście zaproszę je do mojego ogródka
____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardenarium 23:22, 22 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadziłam w pewnym ogrodzie odmianę "Nana". Po kilku latach wyrosła na ładny iglak, zwarty i nawet dość wysoki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 21:54, 30 gru 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przeklejam pytanie z mojego wątku przy założeniu, że pogoda i temperatura się utrzyma (po Sylwestrze ma być podobno 8 stopni) to czy mogę wsadzić mojego świerka serbskiego (robiącego obecnie za choinkę) z donicy do ziemi?... Nigdy niczego w styczniu nie sadziłam najpierw oczywiście wystawię go na balkon, a za 2-3 dni bym sadziła. Co o tym sądzicie? sadzić czy czekać do wiosny?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 22:30, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzić, podlać albo zadołować z doniczką do ziemi i też podlać w doniczce.
Jeśli miejsce jest znane to sadzić do gruntu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 22:32, 30 gru 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
dziękuję Danusiu to będzie niezły eksperyment )) ciekawe co powiedzą w ogrodniczym jak będę chciała kupić odpowiednie podłoże ) nie wiem czy zdobędę o tej porze roku ))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 20:06, 31 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zawsze jakiś worek się znajdzie, byle nie kwaśny torf
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies