Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Mariusz 20:16, 29 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do ciągłych mrozów wystarczy okryć pąki jej własnymi liśćmi.






____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:18, 29 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jak dobrze, że pokazałeś, że u Ciebie już ścięte bo miałam dylemat czy już czy się jeszcze wstrzymać i czekałam na jakieś wieści w tym temacie
Moja na chwile obecną jeszcze nie ścięta wygląda tak


Nie musisz się spieszyć, większe przymrozki chyba za nami
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Tesska 20:20, 29 paź 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Mariusz ma juz ładnie zabezpieczone gunerki u mnie ciepło wiec jeszcze liscie nie ścięte, ale kupiłam juz siatke i 4 paliki ))
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 20:22, 29 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
U mnie pąki są jeszcze osłonięte młodymi liśćmi młodych przyrostów, mrozik sieknął tylko duże liście rośliny matecznej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 20:24, 29 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Tesska napisał(a)
Mariusz ma juz ładnie zabezpieczone gunerki u mnie ciepło wiec jeszcze liscie nie ścięte, ale kupiłam juz siatke i 4 paliki ))

Dokładnie nie ma pośpiechu, im później tym lepiej, ja mam setki roślin na stanie i wszystko muszę opanować przed zimą, to też nie zwlekam, tak więc niech nie zmyli Was moja relacja. ten rok był suchy, a później dostały wodę co wydłużyło im wegetację, niech się jeszcze hartują.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pawelpawel 06:40, 30 paź 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Moja już też ścięta i wstępnie zabezpieczona. Przez kilka dni, w nocy temperatura spadała poniżej -3*C. Nie będę ryzykował. Przy pąku gunnery stoi dziesięciolitrowa polewaczka. Taki malutki ma dzisiaj "kokonik".
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Mariusz 06:43, 30 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Od matecznika najlepiej odcinać wiosną zaraz po odkryciu i sadzić w gruncie. Można też jesienią, ale wówczas ukorzeniać należy w doniczce, w pomieszczeniu.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:46, 30 paź 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pawelpawel napisał(a)
Moja już też ścięta i wstępnie zabezpieczona. Przez kilka dni, w nocy temperatura spadała poniżej -3*C. Nie będę ryzykował. Przy pąku gunnery stoi dziesięciolitrowa polewaczka. Taki malutki ma dzisiaj "kokonik".


Piękny, gruby ten pąk . Mam przeczucie, że stawianie namiotu w tym sezonie opóźni się. Prognozują niewielkie spadki temperatur nocą.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pawelpawel 10:46, 30 paź 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Oby Mariusz. Nie tęsknię za zimą. Sadzonki w doniczkach też pościnałem. Na razie stoją w budynku gospodarczym w ok.+5*C. Będę je tam trzymał dopóki temperatura wewnątrz nie spadnie do +1*C. Potem zimę spędzą wraz z agawami w piwnicy w ok 4-5*. W lutym, marcu jak sadzonki zaczną rosnąć, znowu je przeniosę do budynku gospodarczego (+2,+3*). Trochę je to spowalnia.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
sylwia_slomc... 11:19, 30 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ile cennych rad Dzięki chłopcy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies