Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Czym wyłożyć taras i balkon?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym wyłożyć taras i balkon?

Gardenarium 23:34, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tarasu trawiastego nie robiłam jeszcze, ale jest bardzo interesujący.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 23:43, 12 gru 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
u mnie tez wystąpił taki problem . po 7 latach popękały i odpadły płytki z czoła tarasu . ale ja mam pod tarasem piwnice i na wylewkę dawaliśmy styropian , żeby sufit w piwnicy nie rosił z powodu różnic temperatur . będziemy to na wiosnę zbijać i na czoło zrobimy taki tynk nieregularny imitujący kamień . widziałam coś takiego i fajnie wyglądało . na fotce widać jak odpadło .





ale ogólnie to jednak płytki najlepsze do utrzymanie czystości . po zimie tylko woda z detergentem i szlauchem , no i spokój






____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 23:54, 12 gru 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a płyty z Libetu imitujące kamień mam w kąciku wypoczynkowym . mam z nimi kłopot w utrzymaniu czystości . zwłaszcza w jesieni kiedy opadają liście a po zimie to już masakra . dobrze że są specjalne środki i jakoś się męczę . odradzałabym wszystkim . piękny efekt tylko do pierwszej zimy ,potem z piaskowego koloru robi się brzydki biało szary i brudny non -stop




____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Wieloszka 07:43, 13 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Mam na tarasie i na wejściu do domu chyba te same płyty Libetu co Alina. Dla mnie nie są trudne do utrzymania w czystości - ale moje nie leżą bezpośrednio na gruncie jak u Aliny. Po zimie owszem trzeba je wyszorować, ale potem tylko je zamiatam i może raz w sezonie myję. Wydaje mi się, że nie wyglądają źle - nawet lepiej niż tuż po położeniu, bo wtedy były aż za jasne. Teraz są lekko spatynowane Ale nie będę się wymądrzać bo mam je od ok.1,5 roku - to będzie druga zima. Zobaczymy...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 08:44, 13 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Taras z płyt granitowych, zaimpregnowany. Wystarczy raz w roku umyć myjką ciśnieniową.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anetawi 16:14, 13 gru 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Wtrącę się trochę, jedno pytanko: Czym najlepiej zmyć plamy po płatkach czerwonych pelargonii?
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Matka 16:19, 13 gru 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Wieloszka, co to za drzewko o bordowych liściach jest?


Wieloszka napisał(a)


____________________
U Matki
Gardenarium 18:01, 13 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
anetawi napisał(a)
Wtrącę się trochę, jedno pytanko: Czym najlepiej zmyć plamy po płatkach czerwonych pelargonii?


Kwaskiem cytrynowym??? tak myślę, ale z czego taras jest?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 19:03, 13 gru 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Alinko odradzam Ci ten tynk na cokole przy tarasie, ponieważ spływająca woda po płytkach będzie podsiąkać a te tynki tego nie lubią i wtedy złażą całymi plastrami a i jeszcze robią się na nich zacieki od wody. U mojej siostry ma rant schodów wykończony tynkiem i po 5 latach będzie trzeba tynk zrywać i kłaść od nowa . Proponuje Ci położyć jeszcze raz płytki tylko skujcie stary klej zagruntujcie połóżcie warstwę z kleju "CERESIT" na grzebień i klejcie płytki a fugi najlepiej wypełnić silikonem aby ograniczyć podsiąkanie wody.
____________________
shrekol 19:44, 13 gru 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Ja na swoim tarasie w domu mam terakotę, a na działce mam dwa w jednym terakotę i kostkę granitową
Ponieważ pierwotny taras okazał się zbyt wąski postanowiłem go poszerzyć ale dolewany fundament inaczej by pracował i na połączeniu pewnie płytki by popękały aby nie robić roboty głupiego postanowiłem zrobić z granitu zaraz po zakończeniu prac





____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies