Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

Sebek 09:57, 22 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jasne, że można. Jednak one wyglądają o wiele lepiej, jeśli są zasadzone w większej ilości jednego koloru. Nie mamy wtedy odczucia bałaganu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
edtih 22:31, 22 sie 2013


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 26
dzięki
w ogrodniczych pokazały się juz cebulki, więc muszę zacząć porządkować rabatę pod tulipany
i skorzystam z rady co do jednego koloru, to bardzo dobre rozwiązanie
trzy lata temu nasadziłam kilka rodzai i kolorów tulipanów i faktycznie nie wygląda to zbyt ciekawie, mały misz-masz; ale w tym roku uporządkuję ten mój mały bałaganik
Ela987 10:29, 04 wrz 2013

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
Hej, jestem tutaj nowa i dopiero zakładam swój ogród Kupiłam tulipany super parrot i narcyzy mount hood i chciałabym je posadzić pod wierzbą babilońską (młodziutkie drzewko, posadzone dopiero w tym roku). Możecie podpowiedzieć w jakiej odległości najlepiej to zrobić, by obie rośliny sobie nie przeszkadzały? I kiedy jest najlepszy moment na posadzenie tulipanów - mozna już teraz, czy lepiej się jeszcze trochę wstrzymać? Bardzo dziękuję za każdą podpowiedź
lukaszm 14:06, 04 wrz 2013


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 1
Cześć, ostatnio przeglądając cebulki na http://24garden.pl/category/136,cebule-kwiatowe/page_start/4 natknąłem się na tulipana Maria Kaczyńska, tulipan Lech Kaczyński itd, nazwy dość ciekawe, a sam tulipany na zdjęciu wyglądają ładnie, miał ktoś może styczność z nimi? pozdrawiam
mira 20:07, 04 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ela987 napisał(a)
Hej, jestem tutaj nowa i dopiero zakładam swój ogród Kupiłam tulipany super parrot i narcyzy mount hood i chciałabym je posadzić pod wierzbą babilońską (młodziutkie drzewko, posadzone dopiero w tym roku). Możecie podpowiedzieć w jakiej odległości najlepiej to zrobić, by obie rośliny sobie nie przeszkadzały? I kiedy jest najlepszy moment na posadzenie tulipanów - mozna już teraz, czy lepiej się jeszcze trochę wstrzymać? Bardzo dziękuję za każdą podpowiedź



na sadzenie cebul jest za wcześnie bo jest za ciepło lepiej w paździeniku - a odległość tak by tamtych korzeni nie uszkodzić
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ela987 20:20, 04 wrz 2013

Dołączył: 03 wrz 2013
Posty: 18
Dziękuję za odpowiedź
21:40, 05 wrz 2013
mira napisał(a)
a czy wiecie która grupa tulipanów najdłużej się utrzymuje - chodzi mi o sezony - poza botanicznymi


Tulipany z grupy Triumph długo kwitną , jednak wszystko zależy od aury niestety.
mira 22:56, 05 wrz 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jack_fox napisał(a)


Tulipany z grupy Triumph długo kwitną , jednak wszystko zależy od aury niestety.


tak doczytałam, właśnie teraz kiedy kupuję tulipany przypominają mi się ostatnie 2 wiosny - upały początkiem maja i gotujące się tulipany w słońcu - zmienia się aura i chyba posadzę w tym roku bardziej w cieniu tulipany niż w słońcu

tulipany liliokształtne też wytrzymują parę sezonów więc warto w nie zainwestować
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
monteverde 00:05, 06 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
lukaszm napisał(a)
Cześć, ostatnio przeglądając cebulki na http://24garden.pl/category/136,cebule-kwiatowe/page_start/4 natknąłem się na tulipana Maria Kaczyńska, tulipan Lech Kaczyński itd, nazwy dość ciekawe, a sam tulipany na zdjęciu wyglądają ładnie, miał ktoś może styczność z nimi? pozdrawiam

Ja je mam, ale tam nie kupuj bo drogo bardzo
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Selly 10:36, 06 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Powiedzcie proszę, co się dzieje , jeśli tulipany wsadzi się zbyt wcześnie ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies