Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

Kasiek 00:05, 12 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
aleksandra_nyc napisał(a)
Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy w tulipanie znajdują się jakieś fitozwiązki? Lub też poznać jego fitochemie...Bardzo potrzebne.
Z góry dziękuję.

Szukasz morfiny w cebulkach ?
____________________
Bawarka
jozefinkaz 16:19, 14 sty 2014


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 19
Dzień Dobry
Jestem tu nową użytkowniczką i mam pytanie o tulipany

Pierwszy raz w życiu sadziłam cebulki, robiłam to w listopadzie i starałam się wsadzać je na odpowiednią głębokość, to znaczy taką, jaką wskazał producent na opakowaniu.
Teraz widzę, że zaczynają wybijać się z ziemi.
Nie wiem czy posadziłam za szybko?
A może przez to, że jest ciągle ciepło?
U niektórych sąsiadów też widziałam dzisiaj podczas spaceru wybijające się kiełki.
Co mam zrobić, żeby nie padły do wiosny?
Wysadzić je do doniczki, okryć czymś czy wogóle nie ruszać?
Jestem kompletnie zielona w tym temacie bo to mój pierwszy w życiu kawałek ziemi do obsadzenia.

Proszę o wskazówki

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
____________________
Gardenarium 15:38, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ruszać, a jak przyjdą mrozy okryć korą dodatkowo. Nic już nie poradzisz na pogodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodi 17:33, 23 sty 2014


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Witam!
Lece do Was z prośbą.Mam rabatę 3-metr. średnicy w kształcie koła w środku której posadziłam klona polnego ,resztę rabaty obsadziłam cebulowymi:tulipany ,szafirki,narcyz....i tu mam pytanko czym obsadzić -zapełnić rabatę ..gdy już mi przekwitną tulipany...aby rabata cieszyła cały rok nie tylko wiosną... by nie dać rosnąć chwastom.
Myślałam może żurawki gdzie nie gdzie i może jakieś jednoroczne ...??

____________________
jagodi
Gardenarium 18:56, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pachysandra, hosty, żurawki, bergenie, niskie trawy, turzyce. Tu masz więcej informacji

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/413-tulipany-w-duetach

oraz tutaj o polach tulipanowych w Keukenhof

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/104-wiosenna-wystawa-kwiatow-w-keukenhof-2010
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodi 11:39, 26 sty 2014


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Bardzo dziękuję za podpowiedz.
____________________
jagodi
agam 11:48, 12 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Czy ktoś ma zdjęcia tulipanów w trawach lub żurawkach? Nie znalazłam nic w internecie.
Kombinuje co wsadzić do tulipanów "Angelique", tutaj gdzie kora. Dziękuję.

____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 12:25, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Duety z tulipanami

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/413-tulipany-w-duetach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 13:22, 12 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Artykuł czytałam już ze dwa razy. Szukałam inspiracji i nic nie przychodzi mi do głowy oprócz carexów i żurawek. Teraz zastanawiam się nad szczegółami
____________________
Aga i Ogródek Agam
Lily 19:58, 12 lut 2014

Dołączył: 12 lut 2014
Posty: 4
Witam wszystkich

To mój pierwszy post.

Komuś wychodzą tulipany już? u mnie siedem wyszły

W listopadzie posadziłam chyba z 300 sztuk tulipanów, rózne kształty, kolory, działkę mam drugi rok dopiero, więc nie ma żadnego doswiadczenia... boje, że zmarzną, w miescie którym mieszkam w tym roku nie było właściwie zimy ( kilka dni minusowej temperatury, śnieg? hahha może z 1 cm wszytkiego?) teraz boje się, że mogą nadejśc jeszcze mrozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies