Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

agam 20:14, 12 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
W wielu ogrodach tulipany już wzeszły, nic na to nie poradzimy. Gdyby zapowiadli przymrozki przykryj je korą powinno pomóc.
____________________
Aga i Ogródek Agam
mira 22:09, 12 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja przykryłam dodatkowo korą jakieś 2 tygodnie temu bo się pchały a teraz patrzę a one nad tym zabezpieczeniem - nic im już nie będzie, chyba -20 już nie będzie mam nadzieję

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
agata19762 22:36, 12 lut 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
moje też na wierzchu............

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
olga_ 19:22, 21 lut 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
U mnie też już wyszły ale powyżej u Agaty to chyba jakieś giganty już się nie mogę ich doczekac czym zasilacie swoje tulipany i kiedy jest na to pora?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
Gardenarium 20:14, 21 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fragment artykułu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/138-wiosenne-kwiaty-tulipany

Miejsce dla tulipanów powinno być słoneczne, bo to rośliny wybitnie światłolubne. W cieniu kwiaty będą się krzywiły i wychylały do słońca. Gleba o pH 6,5 - 7,5 powinna być żyzna, przepuszczalna, próchniczna i w żadnym wypadku nie zbita, nie gliniasta i nie mokra, bo tulipany nie lubią nadmiaru wody. Jeśli mamy tylko taki teren, a koniecznie chcemy posadzić tulipany, musimy usypać odpowiednio wysokie wzniesienie i dopiero tam posadzić cebule. Glebę trzeba też odpowiednio spulchnić i wzbogacić kompostem. Najlepszy termin sadzenia tulipanów to wrzesień-październik, aby cebulki zdążyły się ukorzenić. Głębokość sadzenia na glebach lekkich jest większa i wynosi około 13 cm, a na glebach ciężkich 10 cm. Na 1 m2 przeznaczamy około 20 cebul.

Tulipany dobrze reagują na nawożenie. Najlepiej zastosować rozłożony obornik lub kompost, przekopując go na głębokość 20 cm. Nawożenie mineralne np. Azofoską stosujemy w fazie zielonego pąka, a ostatni raz na tydzień przed kwitnieniem.

Udany pomysł na tulipanową rabatę to taki, kiedy właściwie dobierzemy kolor i miejsce Po przekwitnięciu tulipanów, obrywamy resztki kwiatów, aby nie zawiązały się nasiona, a roślina mogła koncentrować się na wytwarzaniu cebulek przybyszowych. Nie obrywamy natomiast liści. Tulipany powinny zregenerować się po kwitnieniu i zebrać w cebuli zapasy, aby zakwitnąć w przyszłym roku. Cebule wykopujemy, gdy liście zżółkną i będą suche. Należy je oczyścić z ziemi, pozostawić do obeschnięcia i posegregować, aby nie pomylić odmian. Cebule pozostawione w glebie będą słabiej kwitły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:15, 21 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nadmieniam, że ja nie nawożę tulipanów, nie wykopuję, nie segreguję. Po przekwitnięciu wyrywam żeby nie szpeciły, a na jesieni sadzę nowe cebule.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kKasiA 11:40, 23 mar 2014


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Tulipany sadze już od kilku lat (zawsze wykopuje po przekwitnięciu) i w tym roku po raz pierwszy wychodzą same liście bez pąków. Jaka może być przyczyna?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Gardenarium 16:31, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdrobniałe cebulki, za małe. Odmładzaj co jakiś czas tulipany. Utrzymanie przez lata kwitnących cebul graniczy z cudem, a jesli się uda, wymaga niemałego trudu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:49, 24 mar 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Od wczoraj kwitną już u mnie małe tulipany wklejam bo tak wcześnie nigdy nie kwitły
tu z Concerto




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
andzia 09:47, 25 mar 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
U mnie jako pierwsze kwitną mieszańce Kaufmanna 'Showwinner'





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies