Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

Gardenarium 20:45, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tulipany - jak je zestawiać na rabatach, przykłady

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/413-tulipany-w-duetach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 01:39, 08 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wszystko dokładnie przeczytałam i obejrzałam bardzo przydatny artykuł
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
iemand 10:53, 13 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
To kilka odmian moich tulipanów, ale niestety nie osiągnęłam jeszcze tak wysokiego poziomu wtajemniczenia, by znać ich nazwy.




A tutaj starsze zdjęcie z jednymi z pierwszych odmian, które posadziłam.
monteverde 02:56, 28 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
iemand napisał(a)
To kilka odmian moich tulipanów, ale niestety nie osiągnęłam jeszcze tak wysokiego poziomu wtajemniczenia, by znać ich nazwy.




A tutaj starsze zdjęcie z jednymi z pierwszych odmian, które posadziłam.

pierwszy Viridiflora - Artist, drugi to Carnaval de Nice lub Flaming Flag,trzeci z serii Fosteriana- Exotic Emperor lub z serii Viridiflora- Spring Green, czwarty turkiestański, a ostatni może być Combat, ale nie wiem kiedy kwitnie znasz już nazwy to wyszukaj w googlach i porównaj ze swoimi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mira 23:53, 06 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
czas już zacząć myślenie o zakupach cebulowych i ostateczne decyzje co do koloru itd

więc mam pytanie - czy ktoś kupował tulipany na wagę - są np po 1 kg - to taniej ale ile na kg wchodzi nie wiem i czy to warto jaka jest jakośc cebul - jeśli macie jakieś doświadczenie to proszę o informację
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 05:46, 07 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taniej wychodzi, ale często zakupy takie to przypadek, Odradzam, lepiej wybrać konkretne kolory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 23:19, 07 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dziękuję Danusiu za odpowiedź - tak myślałam że jak taniej to coś za coś

a czy wiecie która grupa tulipanów najdłużej się utrzymuje - chodzi mi o sezony - poza botanicznymi
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
CebuleKwiatowe 17:18, 09 sie 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Ciężkie pytanie,w zasadzie najlepiej jeżeli odpwoie ktoś kto przez dłuższy czas mial styczność z tulipanami,nie wiem jaka odmiana bedzie najbardziej wytrwała i nadłużje wytrzyma. Zawsze w przypadku kiedy mamy coś taniej to musimy liczyć się z nieco gorszą jakoscią.
____________________
mira 22:14, 09 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
doczytałam, że łatwe w uprawie są tulipany Darwina np. Appeldoorn lub Golden Parade, tulipany liliokształtne, niektóre Greiga i botaniczne - i długowieczne też są

chyba w tym roku wybiorę więc głównie lilioksztatne, bo faktycznie zauważyłam że mam jedną kupkę liliokształtnych przez dobrych kilka lat i rosną,

szukam jednak innych doświadczeń
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
edtih 22:00, 21 sie 2013


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 26
niewiem jak sie nazywają, ale te tulipany rosną u mojej mamy już od lat, nie wykopywane:


a te rosną u mnie:


Mam pytanie, czy to prawda, że nie można sadzić obok siebie tulipanów w różnych kolorach? Słyszałam, że kolory się pomieszają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies