Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

Gardenarium 15:38, 18 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykop wtedy, gdy wyjdą z ziemi. Chyba że masz szklarnię i wstawisz do niej. Nie wiem, czy to coś da wstawianie na słońce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
carolina01 10:30, 19 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Dziękuję za odpowiedz. W takim razie cierpliwie czekam aż coś się pojawi w doniczkach. Myślałam, że wykopanie coś przyspieszy.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
malgol 14:09, 19 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiu, moje wyglądają tak! Zostawić je na zewnątrz czy jakoś jeszcze okrywac? Mają być nocami jeszcze przymrozki

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
kKasiA 20:29, 19 lut 2017


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
W grudniu dostałam zestaw cebul tulipanów, niestety z powodu trwających właściwie cały czas mrozów nie dało rady ich posadzić. Czy mogę teraz jeszcze coś z nimi zrobić aby zakwitły? Włożyć do zamrażarki albo lodówki na jakiś czas i potem posadzić?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Gardenarium 14:03, 21 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja swoje cebulki właściwie sadziłam w grudniu. Ziemia mniej była zmarznięta niż teraz. teraz jest skuta lodem i ten zabieg jest niemożliwy. Trzeba było posadzić do donic, wykuć dziury czymkolwiek, wstawić do doła i zasypać ziemią z worków (sypką bo ze sklepu). Teraz to już po robocie. Spróbuj, ja tak nigdy nie robiłam. Będzie doświadczenie własne i możliwość podzielenia się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kKasiA 20:32, 22 lut 2017


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Danusiu dziękuję za odpowiedź.
Zaczynam wobec tego eksperyment, na pewno podzielę się wynikami
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
czemublokuje... 18:09, 04 mar 2017

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
anulajda napisał(a)

Wygląda jak Orange Emperor-bardzo chciałem takiego, kupiłem, niestety okazało się że dostałem coś zupełnie innego. Gdzie zdobyłaś te piękne pomarańczowe cuda?
czemublokuje... 18:12, 04 mar 2017

Dołączył: 09 maj 2015
Posty: 10
GorAna napisał(a)


Jak się nazywa ta odmiana? Śliczne!
anulajda 20:00, 05 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
czemublokujecie_mikonto napisał(a)

Wygląda jak Orange Emperor-bardzo chciałem takiego, kupiłem, niestety okazało się że dostałem coś zupełnie innego. Gdzie zdobyłaś te piękne pomarańczowe cuda?

To były przywiezione przez eMa cebulki z Holandii które miały mieć kolor zupełnie inny,a więc pomyłki nie tylko u nas się zdarzają jak widać,co do odmiany to mogę się tylko domyślać
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
paola1a 00:17, 14 maj 2017

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dochodzę do wniosku, że Quen of nights są jednak nieco ponure, zwłaszcza, że białe tulipany z przodu jeszcze nie rozkwitły. Chyba jednak je wykopię w tym roku i trzeba będzie je skomponować z jakimś znacznie żywszym kolorem

Na innej rabatce claudie rozjaśniają nieco ale i tak za mało
Ale tuż obok claudi takie oto widoki. Nornica?????
____________________
Prostokątna rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies