Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Gardenarium 10:09, 18 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam dla Ciebie dobrych wieści.

Swierki są generalnie duże., są odmianowe, ale zawsze karłowa odmiana jest droższa i do docelowej wysokosci wymaga wiele lat 15-20, więc poczekasz długo na te 5 metrów.

Można sadzić świrek pospolity i go ciąć pionowo i poziomo, widziałam takie coś jak żywopłoty ze świerka.

Swoje serbskie tnę również w dwóch rejonach ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:12, 18 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja rada - popraw zyzność tych piachów, załóż linię kroplującą i będziesz mógł sadzić wszystko.

Jak poprawić żyzność i zdrowotność?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mati 18:24, 19 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 4
Witajcie.
potrzebuje pomocy w identyfikacji rosliny ze zdjec.

Mati 22:03, 19 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 4
I jeszcze zdjecia

Mati 22:04, 19 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 4
I zblizenie.
miskka 22:05, 19 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
No to mamy zwycięzcę - cis. Prawda?
____________________
miskka 22:09, 19 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Pięknie prowadzony jest ten żywopłot. Cudny.
____________________
KasiaW76 00:49, 22 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu musze zasłonić betonowy plot. Zostawiłam sobie 100 cm odległości od niego plus 40-50 gdzie zywoplot b3dzie mógł wejść na rabate. Długość ogrodzenia ok 30m. Rozważam mieszane rośliny takie jak serby, choina kanadyjska, cis. Niestety nie wiem tylko jaka zachować odległość od ogrodzenia aby im nie zaszkodzić. Ściana wewnetrzna ogrodzenia ogrzewana jest przez wschodzace slonce , a nastepnie poludniowe slonce swieci po jego zewnetrznej stronie bo od wewnatrz tworzy sie cien. Czy zachować jakieś ilości np 7 serbów, i cisow czy można to zróżnicowac ilościowo?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
asiek 12:04, 22 cze 2015

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Witam,
mam pytanie odnośnie żywopłotu iglastego mieszanego. Mam do obsadzenia granicę działki ok 40 m długości. Chciałam na wysokości tarasu posadzić trzy lub pięć świerków serbskich odmiany nana ( przemierzę sobie odległość i wtedy zdecyduję, ale raczej 5) obok świerków chciałam posadzić jednego cyprysika Lawsona Ellwoodi i dalej po obydwu stronach wspomnianych drzewek szpaler tuj szmaragd. Nie wykluczam, że w którymś miejscu przerwę ciąg tuj jakimś innym iglakiem, aby nieco urozmaicić jednolitą ścianę. Wiem, że świerki sadzi się z założenia w większej odległości od siebie jak i od ogrodzenia. Czy wobec tego powinnam świerki posadzić 120 cm od ogrodzenia a tuje 60,70? Przed tujami zamierzam posadzić jeszcze dwa piętra roślin, więc ta różnica powinna się zgubić. Czy ktoś może ocenić mój pomysł. Krytykę przyjmę z godnością
____________________
Asia Tęczowo mi
Gardenarium 20:22, 22 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaW76 napisał(a)
Danusiu musze zasłonić betonowy plot. Zostawiłam sobie 100 cm odległości od niego plus 40-50 gdzie zywoplot b3dzie mógł wejść na rabate. Długość ogrodzenia ok 30m. Rozważam mieszane rośliny takie jak serby, choina kanadyjska, cis. Niestety nie wiem tylko jaka zachować odległość od ogrodzenia aby im nie zaszkodzić. Ściana wewnetrzna ogrodzenia ogrzewana jest przez wschodzace slonce , a nastepnie poludniowe slonce swieci po jego zewnetrznej stronie bo od wewnatrz tworzy sie cien. Czy zachować jakieś ilości np 7 serbów, i cisow czy można to zróżnicowac ilościowo?


Mozna robić różne długości danego gatunku i zróżnicować ilościowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies