Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Madzenka 13:46, 14 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
W liściastych zawsze siedzę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Amatorka 11:14, 18 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 6
Witam serdecznie!
W maju ubiegłego roku posadziłam żywopłot z buka zwyczajnego, takie małe patysie po 30-40 cm, przycięłam zgodnie z zaleceniami Ogrodowiska - chociaż mąż krzyczał w sierpniu, że wszystko niszczę i że tak to nic nie urośnie, skoro ja tyle ścinam...
Teraz patysie mają po 20 cm i jestem w rozterce - ciąć je teraz o połowę czy dać im trochę urosnąć do majowo-czerwcowego cięcia?
I czy nie za późno już na cięcie z końcem zimy? (Zagapiłam się i umknęło mi, że miało być na koniec lutego )

Bardzo będę wdzięczna za poradę.
Karol99 15:06, 18 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja bym już nie przycinał.

Daj im teraz urosnąć.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Amatorka 22:01, 18 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 6
Dziękuję Nawet mi z tym lepiej na sercu, takie maleńkie są i szkoda byłoby pączków...
Gardenarium 16:35, 20 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po cięciu zeszłorocznym trzeba było podlewać, bo tycie urosły tzn, że czegoś im brakowało. Jak teraz ciachniesz to nic nie zostanie.

Odchwaść żywopłot, podlewaj. Pokaż zdjęcia jak wygląda, wtedy łatwiej doradzić, bo jak piszesz to czasem diagnoza "ciąć o połowę" może być niesłuszna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Amatorka 06:44, 21 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 6
Wygląda mizernie, niestety
Podcięłam je w zeszłym roku dwa razy - raz po posadzeniu (maj) i drugi raz w sierpniu. Rzeczywiście tempo wzrostu było mikre.
Nie wiem, czy cokolwiek widać będzie na tych zdjęciach?
Gardenarium 19:56, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno nie tnij, nie ma co, bo nie urosło Sprawdź:


Czy leży szmata? Jeśli leży to pierwszy krok do śmierci buków.
Druga sprawa, buki nie znoszą zbyt głębokiego posadzenia, jeśli zakopane za głęboko - to samo - śmierć rośliny

A więc sprawdź te dwie rzeczy i powiem co dalej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Amatorka 20:09, 21 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 6
Szmaty nie ma, użyliśmy tektury. Swoją drogą, nie rozłożyła się od maja ubiegłego roku - może to nie jest prawdziwa tektura, tylko oszukana...?
Sadziliśmy na głębokości zgodnej z zaleceniami z Ogrodowiska, płytko. W trakcie sezonu były listki, pączki i przyrosty (tylko mikre właśnie).
Gardenarium 20:12, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to ziemia za słaba, ja daję lekko kwaśną pod buki. Podlewaj w takim razie nawozem w płynie, dolistnie i doglebowo, ale sama nie wiem jakim, florovitem może.

Może ściółka jest za gruba, odgrzeb nasadę pnia i zobacz jak wysoko sięga ściółka, to też tak samo jest ważne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Amatorka 20:26, 21 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 6
Tak spróbuję Dziękuję za podpowiedzi! I może podsypać im trochę kwaśnego w takim razie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies