Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Gardenarium 09:23, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pęcherznica jest silnie rosnącym krzewem, nie da się z niej zrobić jak to piszesz "krótkiego" żywopłotu formowanego, bo ona będzie ciągle rosła

Potem powstaną grubaśne, brzydkie gałęzie, ich wycinanie ma na celu odmłodzenie żywopłotu i próbę zrobienia efektownej bryły. Bez tego żywopłot wyrośnie ponad płot albo będzie goły od dołu.

Na taki żywopłot bardziej nadaje się pęcherznica nieco delikatniejsza, a mianowicie Physocarpus opulifolius 'Summer Wine'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 09:27, 07 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Rozumiem, dziękuje za odpowiedz
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 19:55, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo całkiem inne krzewy, o drobniejszych gałązkach, np. irga błyszcząca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ika84 13:18, 10 sie 2014

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 8

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

Witam, zacznę od tego że pierwszy raz jestem na forum i mam nadzieję, że dobrze zamieszczam posta. Chciałabym odgrodzić się od sąsiada (z jednej strony ligusrem)na gródku działkowym. W tej chwili na całej działce powstaje ogrodzenie z siatki na wysokość 1 metra. Zbliża się jesień i z osiągniętych informacji wiem, że nadchodzi pora na sadzenie ligustra. Mam zamiar zakupić go w jakiejś szkółce(chyba tam najlepiej). Nie wiem jednak od czego zacząć?! W tej chwili rośnie tam trawa.Nie wiem czy należy wcześniej wszystko przekopać? na jak głęboko i na ile od siatki? Mam jeszcze kilka dni urlopu więc chciałabym go wykorzystać na przygotowanie podłoża pod ligustr.Nie wiem również czy sadzić go w dwóch rzędach czy w jednym i w jakiej odległości od siebie? Chciałabym aby był gęsty.Proszę o pomoc.
Gardenarium 13:19, 10 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doskonałe wskazówki jak to zrobisz masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

potem tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 11:21, 18 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy to prawda, że cięty żywopłot z pęcherznicy wiosną "płacze"?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
gosiak 16:43, 18 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Karol99 napisał(a)
Czy to prawda, że cięty żywopłot z pęcherznicy wiosną "płacze"?


Ja tnę kilka razy w sezonie, wiosną oczywiście też. Nigdy nie zaobserwowałam, aby płakał.
____________________
Małgorzata
Karol99 22:30, 18 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To super, dziekuje
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ika84 20:35, 25 wrz 2014

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 8
witam, mam nadzieję, że w dobrym miejscu umieszczam moje pytanie?! a mianowicie przymierzam się do posadzenia ligustr-u jako żywopłotu i tak się zastanawiam czy pod ten żywopłot daje się jakąś agrotkaninę/włókninę ?? aby chwasty i trawa nie przerastały? czy jeśli chodzi o żywopłot to jest to zbędne?! Z góry Dziękuję za poradę pozdrawiam
Sebek 16:46, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zbędne - wysyp najwyżej korę i po prostu plew jak pojawią się chwasty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies