Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Gardenarium 20:47, 30 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MartaR napisał(a)
Witam, poszukuje wysokich (1,5 -3m), zwartych, zimozielonych, liściastych krzewów na żywopłot. Marzy mi się taki pas zieleni, który będzie osłaniał przed wzrokiem sąsiadów. Nie przepadam za iglakami, więc z góry odpadają. Mam sporo miejsca, więc myślę o tym , żeby posadzić go w dwóch rzędach,aby w miarę szybko zarósł i był zwarty. Zależy mi też na różnorodności, chciałbym też żeby ptaki miały z tego pożytek. Dodam, że będzie on sadzony na długości około 74 m , w literę "L" od wschodu (34 m) i od północy (40 m), na glebie bardzo żyznej (grunt klasy IIIb). Proszę o pomoc, bo już się zakręciłam z tymi wszystkimi krzewami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 20:48, 30 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42141
A trzmielina emerald gold ? Wspina się tworząc gęste zimoxielone ściany
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
epiwonia 21:38, 30 lip 2015


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
Ja myślę, że do tego opisu pasować będzie krzew zwany mahonia. Jest on trochę zapomniany, ale jest:zimozielony, ma piękne błyszczące liście, jeśli będzie przycinany to zrobi się zwarty, wiosną ma dużo żółtych kwiatów, jesienią, aż do zimy niebieskie jagody, którymi chętnie żywią się ptaki. Mam kilka krzaków mahonii, rosną prawie w piachu, nigdy ich nie podlewałam, a krzaki są dość dorodne, więc myślę, że na tak żyznej ziemi rosłyby pięknie.
____________________
Ewa R.
Karol99 21:45, 30 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ostrokrzew też mógłby być.
A w jakiej strefie mieszkasz?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MartaR 12:57, 31 lip 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
pomorze, okolice Słupska, czyli 7A, tak mahonia i ostrokrzew wchodza w gre, tylko mahonia dosyc niska, mysle tez o irgach i ognikach
MartaR 13:10, 31 lip 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
teraz patrze na tą trzmielinę, to super pomysł, trochę by rozjaśniła i upstrokaciła widok z mahoniami i ostrokrzewami, jeżeli można to tak szalenie razem sadzić ...
Karol99 13:20, 31 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
MartaR napisał(a)
pomorze, okolice Słupska, czyli 7A, tak mahonia i ostrokrzew wchodza w gre, tylko mahonia dosyc niska, mysle tez o irgach i ognikach


Irgi też, jak najbardziej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
epiwonia 15:24, 31 lip 2015


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
MartaR napisał(a)
pomorze, okolice Słupska, czyli 7A, tak mahonia i ostrokrzew wchodza w gre, tylko mahonia dosyc niska, mysle tez o irgach i ognikach
Mahonia wcale nie jest taka niska, na dowód -zdjęcie mojej mahonii- przycinanej co jakiś czas, chociaż nie za mocno(mam zdjęcie tylko w fazie kwitnienia). Za mahonią ukryty jest metrowej wysokości płotek.
____________________
Ewa R.
MartaR 16:39, 31 lip 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Kasya napisał(a)
A trzmielina emerald gold ? Wspina się tworząc gęste zimoxielone ściany
czytam, ze jest to bardziej roslina płożąca, czy masz na mysli, ze ona bedzie sie wspinala na ogrodzenie? czy mozna ją poprowadzic jako krzew? tylko mi zalezy , żeby się zasłonić, więc 1,5 m to minimum.

epiwonia Różne źródła róznie podają ...ale widzę, że jej średnia wysokość to 1-1,5m , ciekawe jak długo, jeżeli już, zajęłoby jej osiągniecie wysokości 1,5m. Dziękuję za zdjęcie, mahonia na pewno zagości w moim ogrodzie
epiwonia 22:12, 31 lip 2015


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
MartaR napisał(a)
czytam, ze jest to bardziej roslina płożąca, czy masz na mysli, ze ona bedzie sie wspinala na ogrodzenie? czy mozna ją poprowadzic jako krzew? tylko mi zalezy , żeby się zasłonić, więc 1,5 m to minimum.

epiwonia Różne źródła róznie podają ...ale widzę, że jej średnia wysokość to 1-1,5m , ciekawe jak długo, jeżeli już, zajęłoby jej osiągniecie wysokości 1,5m. Dziękuję za zdjęcie, mahonia na pewno zagości w moim ogrodzie
U mnie mahonia już w drugim roku po posadzeniu miała ok. metr wysokości, ale rośnie praktycznie w piasku, a jeśli chodzi o trzmielinę to na zdjęciu powyżej widać jak pnie się po ścianie po lewej stronie(jest równa z hortensją anabelle), a po prawej stronie wspina się po siatce. Myślę, że po płocie też się będzie wspinać.
____________________
Ewa R.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies