Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Janina 14:08, 03 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Posadziłam 15m żywopłotu z czerwonych buków w jednym rzędzie w rozstawie około 30 cm. Sadzonki kupiłam w doniczkach i mają 70-80 cm wysokośi. Na dole są trochę łyse i moje pytanie czy mogę je jeszcze przyiąć i o ile je skrócić aby się ładnie rozkrzewiły, czy może lepiej czekć do wiosny?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Pszczelarnia 16:12, 03 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja bym poczekała do wiosny, ciachnęła 20 cm. Swoich tez nie przycięłam po posadzeniu ale wiosną poszło gładko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Janina 19:27, 03 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Dzięki Ewuniu czekam do wiosny.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Gardenarium 11:33, 04 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Janina napisał(a)
Posadziłam 15m żywopłotu z czerwonych buków w jednym rzędzie w rozstawie około 30 cm. Sadzonki kupiłam w doniczkach i mają 70-80 cm wysokośi. Na dole są trochę łyse i moje pytanie czy mogę je jeszcze przyiąć i o ile je skrócić aby się ładnie rozkrzewiły, czy może lepiej czekć do wiosny?


Te łyse na dole podsadź na wiosnę jakimiś malutkimi co mają na dole gałązki. Wypełnisz dziury.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janina 08:44, 06 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Dobry pomysł
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
3przemo12345... 21:40, 22 gru 2014

Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 1
super ogród




____________________
polecam
07_Rene 09:27, 11 sty 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ostatnio pod wpływem ogrodniczych programów na BBC zachorowałam na żywopłot grabowy. Rozważam posadzenie takiego żywopłotu przed domem. Mam jednak obawy, czy nie będzie się zbyt ogałacał od dołu? Czy przy gęstym sadzeniu 25-30cm też powstają takie prześwity? No i co z zimą? Wiadomo, że angielskie zimy są łagodniejsze i chyba krótsze niż u nas. Czy rzeczywiście liście grabów zostają do wiosny każdej zimy w naszych warunkach klimatycznych? Czy taki żywopłot nie będzie szpecił zimą? Jeżeli ktoś posiada chętnie zobaczę zimowe zdjęcia żywopłotu grabowego
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Karol99 09:56, 11 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Regularnie cięty żywopłot nie będzie się ogolacal od dołu, grabowy żywopłot jest bardzo elegancki i polecany wiec nie masz co się martwić o estetykę. Na zimę zostaje cześć zeschnietych liści.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 10:00, 11 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Na pierwszej stronie wątku jest pokazany grabowy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Madzenka 11:58, 11 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
07_Rene napisał(a)
Ostatnio pod wpływem ogrodniczych programów na BBC zachorowałam na żywopłot grabowy. Rozważam posadzenie takiego żywopłotu przed domem. Mam jednak obawy, czy nie będzie się zbyt ogałacał od dołu? Czy przy gęstym sadzeniu 25-30cm też powstają takie prześwity? No i co z zimą? Wiadomo, że angielskie zimy są łagodniejsze i chyba krótsze niż u nas. Czy rzeczywiście liście grabów zostają do wiosny każdej zimy w naszych warunkach klimatycznych? Czy taki żywopłot nie będzie szpecił zimą? Jeżeli ktoś posiada chętnie zobaczę zimowe zdjęcia żywopłotu grabowego


Zobacz na wcześniejszych stonach mój zywopłot w poszczegolnych latach i o róznych porach roku. Absolutnie sie nie ogolaca po 4 sezonach jest równo , gęsty , tylko ciągnie mocno do gory. Najważniejsze jest prawidłowe ciecie żywopłotu w lekki trapez aby wiecej światlo docierało do dolu. U mnie zywoplot jest mocno zalonięty roślinami w ogrodzie (trawy, krzewy) i mimo to sie nie ogołaca od dolu. Zatem sadż i sie nei zastanawiaj. Zobacz moje zdjecia z Holandi wieloletnich , starych zywoplotów grabowych, są zachwycajace.

Tu masz mój zywoplot w rożnych porach roku i pokazuję jak szybko przyrasta
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4492-fotorelacje-pielegnacja-roslin?page=5

Tu sa zdjecia żywopłotu grabowego z Holandii
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1405-zywoploty-strzyzone-lisciaste?page=14

I przeczytaj cały ten wątek, bo tu jest dużo porad Danusi i innych osob nt sadzenia, ciecia, etc
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies