Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry - PRZERABIAMY RABATĘ :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry - PRZERABIAMY RABATĘ :)

anna_lastowska 11:24, 16 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Kochani
Zima to najlepszy czas na przeróbki. Szczególnie gdy tęskno nam do wiosny
Chociaż na papierze , coś dosadzimy lub poprzesadzamy, żeby było lepiej, ładniej , inaczej ...

Moje rabacisko, które poszło jako pierwsze pod nasadzenia, jest typowym " snem szalonego ogrodnika"
Jest tam wszystko, zazwyczaj po jednej sztuce, i panuje ogólny bałagan.
Szczególnie gdy powstały nowe rabaty żwirowe, kompletnie przestało pasować do całości.

Pora na zdjęcia. Rabata w trzech odsłonach, bo na jednej klatce się nie zmieściła





____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
anna_lastowska 11:29, 16 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
A teraz schemat poglądowy





I pierwsza koncepcja:



Rabata jest duża . Obawiam się, że jednakowe podłoże jest w tym przypadku zbyt monotonne.
Czy trawnik z soliterem jest dobrym rozwiązaniem?

Aha, ta rabata na dole jest już gotowa - to dla niewtajemniczonych
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 12:04, 16 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Znaczy to co zielone to trawnik już jest?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 12:11, 16 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Aniu!
Też zaczynam przeróbki - na papierze na razie, więc za bardzo nie doradzę, bo sama tych rad potrzebuję... A że i ja mam do zmiany taką właśnie dużą rabatę typu misz-masz będę podglądać Twoje poczynania Powodzenia !
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
anna_lastowska 12:48, 16 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Nie , Danusiu. Nic nie ma . To znaczy jest, ale poza sosną i głazami - pełne pole do popisu
Trawnik to tylko propozycja
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gabriela 15:12, 16 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Hej, Ania!
To jest skarpa, dobrze widzę? Więc weź pod uwagę, że trawnik na skarpie bardzo ale to bardzo źle się kosi.
Może zrobiłabyś mapkę ze spisem tego co tam aktualnie rośnie? Wtedy byłoby wiadomo co zostawić a co wywalasz? No i strony świata zaznacz, bo nie wiadomo czy tam jest cień czy słońce.
I może zastanów się nad stylem, to znacznie ułatwi sprawę, bo nie wiemy czy z tego miejsca widać cały ogród, czy widać te rabaty żwirowe.
Mój sąsiad ma świetną skarpę, ale teraz śnieg posypał a nie mam jej na zdjęciach.
Mojego męża to nie mam się co pytać jak jest u Ciebie, bo wiele się nie dowiem.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
anna_lastowska 20:44, 16 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Gabrysiu
To nie jest skarpa - płaski kawał rabaty, dłuższy bok od zachodu, krótszy od południa, ale jest tam słońce przez cały dzień.
Leży zaraz obok rabat żwirowych - zrobionych w lecie- tak , że powinna z nimi stanowić spójną całość .

Co do roślin , są tam
berberysy różnej maści - po 1-2 sztuce - ok. 8
3 różne pęcherznice,
irgi, ogniki,
4 różne ostrokrzewy
dwie magnolie
4 skyrockety
sosna czarna
kalina
jodła koreańska
juki
kosodrzewiny
różnej maści jałowce płożące
i trochę różnych, "artystycznie" porozrzucanych bylin
Tyle pamiętam
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Sebek 11:59, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmmm - duuuże to

Na początek zostawiłbym jałowce przy studni, aby ja zakryły

Nie jestem pewien co do trawnika w ten sposób - może trawnik po długości przy podjeździe?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 12:23, 17 sty 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Albo od "chudszego" boku trawnik - nie tak w środku. potem rabata zbliżona kształtem do "jaja"
mówimy o górnej rabacie?

I też sama kora to chyba za dużo.. może jakieś łączenie ze żwirem?
Co do roślin pojęcia nie mam
Tło niby jest, winobluszcz? ale więcej go u góry płotu, dołem wyłysiały.. może by jednak ekranik - cisowy?
dalej nie wiem

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
anna_lastowska 12:32, 17 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Jałowce, Seba, oczywiście zostają - maja studnię zakryć w całości .
Winobluszcz ma pokryć siatkę w całości - sąsiad posadził pierwszy - dlatego go więcej na górze
I żwir też koniecznie - żeby była ciągłość z pozostałymi rabatami...
Ale co dalej?
Cisy chyba znikną na tle winobluszczu...
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies