Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

marta_d 10:31, 30 sty 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
W Zielonej Górze zawsze panował specyficzny klimat, szczególnie zimą dużo się zmienia, z roku na rok samo miasto jest coraz ciekawsze i bardziej czyste. Teraz powstaje planetarium na miejscu starego kina Wenus, ale mimo wszystko to mała mieścina i nie wyobrażam sobie życia pośród betonu

Borbetko miałabym pytanie a propos tuj Danica, kiedy wykonujesz pierwsze cięcie ?

Dziś u nas drobno śnieży
Pozdrawiam serdecznie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Pszczelarnia 11:44, 30 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Borbetko, pięknie masz z zielenią w zimie - nie zimie. Pięknie kontury przyciętych roślin. Ja zachwycam się szczególnie kulami bukszpanowymi i drzewami w żwirze przy podjeździe - to jest sztuka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 14:53, 30 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zachwycaja mnie twoje drzewa owocowe w żwirku., nigdzie nie widziałam tak ciekawego i pieknego pomyslu na drzewka owocowe.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
wiunia 22:27, 30 sty 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Moniko Twój ogród wymiata tej zimy (i nie tylko tej zimy!)
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Borbetka 19:45, 31 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jagodaa napisał(a)
Bardzo podoba mi się to połączenie rabaty z placykiem żwirkowym, które zacytowała Kasia . Mimo pory roku, ogród prezentuje się znakomicie!

Dziękuję Jagoda i oby już zimy nie było.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 19:48, 31 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
marta_d napisał(a)
W Zielonej Górze zawsze panował specyficzny klimat, szczególnie zimą dużo się zmienia, z roku na rok samo miasto jest coraz ciekawsze i bardziej czyste. Teraz powstaje planetarium na miejscu starego kina Wenus, ale mimo wszystko to mała mieścina i nie wyobrażam sobie życia pośród betonu

Borbetko miałabym pytanie a propos tuj Danica, kiedy wykonujesz pierwsze cięcie ?

Dziś u nas drobno śnieży
Pozdrawiam serdecznie

To zależy kiedy było ostatnie w poprzednim roku. Zrobiłam eksperyment i trochę zaryzykowałam. Pocięłam tuje we wrześniu ubiegłego roku. Wyglądają dobrze tej zimy, bo nie zdążyły odrosnąć takimi kudełkami, których nie lubię. Wobec tego będę cięła w tym roku w kwietniu. Tak sądzę. Dzięki temu mam w marcu więcej czasu na porządkowanie innych formowanych. Jeśli jednak ostatnie cięcie było na przełomie lipca/sierpnia, to wtedy trzeba pierwsze cięcie wykonać już w marcu. Musisz też wziąć pod uwagę pogodę. Jeśli zima trzyma, to nie ma się co zabierać.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 19:52, 31 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pszczelarnia napisał(a)
Borbetko, pięknie masz z zielenią w zimie - nie zimie. Pięknie kontury przyciętych roślin. Ja zachwycam się szczególnie kulami bukszpanowymi i drzewami w żwirze przy podjeździe - to jest sztuka.

Ewo, sad to spontan kompletny. Wąski pasek ziemi ... co zrobić z nim? I to taki długi. Powstał sad. Po przejściach oczywiście, bo najpierw była tam trawa i to porażka z naszej strony ogromna poczyniona była. Jak podlewać trawę na takim wąskim pasku? I jak kosić garbatym będąc? Teraz mam spokój. Tylko muszę mrówek pilnować, bo wywalają ziemię na powierzchnię i jest robota z chwastami . Pozdrawiam Cię i pszczółki. Chyba śpią prawda?
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 19:53, 31 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Madzenka napisał(a)
Zachwycaja mnie twoje drzewa owocowe w żwirku., nigdzie nie widziałam tak ciekawego i pieknego pomyslu na drzewka owocowe.

Oj, bardzo dziękuję, ale patrz jak wyżej .
Pomimo to bardzo fajnie jest zjadać owoce z własnego sadu. Do warzywnika jednak nie mam ręki.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 19:57, 31 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
wiunia napisał(a)
Moniko Twój ogród wymiata tej zimy (i nie tylko tej zimy!)

Wiunia dziękuję, że wpadłaś. Byle do wiosny.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 20:04, 31 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Oswajam się z myślami, że tak wkrótce będzie:



____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies