Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

iwonadm 07:27, 02 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Mam pytanko thuje danica mają docelowo uxyskać wymiar 50x50 Twoje wydają się większe. Mam na razie takie małe i chyba za gęsto posadzone masz jakieś bliżenia
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Napia 08:22, 02 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wow, niesamowite zmiany... Udało się Tobie stworzyć piękny ogród przez kilkanaście lat. Zachwyca mnie umiejętność komponowania i piętrowy układ roślin. Kiedy parzy się na pierwsze zdjęcia aż trudno uwierzyć, że to ten sam ogródI tło, jakie tworzą wysokie drzewa, które na początku wyglądały bardzo niepozornie, tworzy świetną oprawę ogrodu. Super
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
makkasia 10:55, 02 lut 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Dla mnie to mistrzostwo świata te zmiany - Borbetko ta rewolucja na rabacie przy wejściu baaardzo drastyczna ale jaki efekt WOW !!! Tylko wymienić korę na żwir i nie będziesz musiała zamiatać
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Mysza 15:25, 02 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Niesamowite te metamorfozy.
Pięknie
____________________
Gosia
grembosia 22:29, 02 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Zmiany niesamowite.
W międzyczasie odkryłaś swój własny niepowtarzalny styl.
Każdy zakątek zachwyca...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Borbetka 08:24, 03 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Karol99 napisał(a)
Borbetko, a w sadzie jakie masz drzewka owocowe?

Karolu, mam 4 czereśnie, 2 wiśnie, 2 jabłonie i 1 śliwę. Kiedyś była brzoskwinia, nektaryna i grusza. Już ich nie ma. Dwie pierwsze wymarzły, a grusza była wiecznie chora od bliskości z żywopłotem jałowcowym. Kształt drzew zawdzięczam specjaliście sadownikowi, który raz w roku znajduje dla mnie czas, aby je przyciąć.
Tak się czasami zastanawiam, czy miałabym te drzewa, gdyby nie ten wąski pasek. Niby nie ma z nim pracy dużo. Jedynie odkurzanie jesienne jest trochę upierdliwe.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:25, 03 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mala_Mi napisał(a)
Coś dla niecierpliwych.... fajne porównania. Uwielbiam takie oglądać.. zwłaszcza, że efekty są.


A Pampers... to odzysk hydrożelu do doniczek balkonowych... potem poszło na wesoło.. na str 3194 Aneta wyszukała skąd się wziął u mnie taki nietypowy pomysł Nie ma co robić w ogrodzie, wiec łapie sie głupawkę.. ale sałata posiana na "pampersie" rośnie pięknie I nie trzeba podlewać co chwilę

Aniu, pośmiałam się .
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:36, 03 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
iwonadm napisał(a)
Mam pytanko thuje danica mają docelowo uxyskać wymiar 50x50 Twoje wydają się większe. Mam na razie takie małe i chyba za gęsto posadzone masz jakieś bliżenia


Iwonko, takie zdjęcia znalazłam. Tuje mają około 1m średnicy, ale nie wszystkie. Tnąc, sama zadecydujesz, jakie duże chcesz. Przy tarasie posadziłam bardzo blisko siebie kilka sztuk, bo chcę zrobić wersję od najmniejszej do największej. Nie pozwolę im urosnąć do takich rozmiarów. Będzie to wymagało częstszego cięcia, ale co tam. To moje ulubione zajęcie w ogrodzie. Dziś jadę kupić materiał na mój pomysł ze sprzątaniem po tej pracy. To jest w tym najgorsze ... wybieranie z ziemi tych ścinek.



Dziękuję wszystkim za odwiedziny i pochwały. Aż się chce robić więcej. Muszę tylko dbać o swoje barki, bo zaczynają bardzo szwankować. Nie szanowałam ich przez te lata.
Żeby nie zwariować, od kilku dni rysuję przeróbki rabaty pod oknami kuchennymi. Wkrótce pokażę, co wymyśliłam. Brak przejścia z kostki w stronę tarasu spędza mi sen z powiek. Przejście musi być, mam położone pomiędzy kulami takie 2 duże "łezki" - płyty kamienne i to mi się nie podoba wcale. Zastanawiam się nad żwirem, żeby zrobić przejście w całości. Nie mam czasu na wycinanie darni w tych płytach. To trochę pracochłonne. Dodatkową trudnością jest posadzony świerk Inversa na samym środku tej rabaty. Nie chcę go likwidować, bo to piękne drzewo, ale coś muszę wymyślić.
____________________
borówcowy wizytowka
iwonadm 09:09, 03 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Hmmmmmmmmmmmmmmm czuję się troszkę oszukana przez hodowców na stronie Związku Szkółkarskiego napisano, że osiąga ona od 0,2-0,5 m.
Trzeba będzie ostro ciąć bądź poprzesadzać
Dziękuję za materiał edukacyjny
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
agata19762 10:31, 03 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
ja dopiero od trzech lat działam w ogrodzie ...
dlatego takie fotki motywują mnie do działania, dają kopa
danici mam dzięki Tobie przesadzałam je w ubiegłym roku, bo nie wiedziałam, że aż takie rosną
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies