Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Wieloszka 21:35, 15 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetka napisał(a)
Zrobiłam rysunek z cisem. Trzeba sobie wyobrazić, że jest ciemniejszego koloru niż na rysunku i programik też nie ma niebieskich świerków z pniami. Tak mi się podoba bardziej, a Wam? Będę się męczyć z posadzeniem tam cisa. Żywopłot poleci nieregularnie. Za placykiem jest półokrąg od placu ze żwirem, a dalej w lewą stronę idzie na prosto.




Monia, a co to znaczy, że "żywopłot poleci nieregularnie"? Jakoś nie mogę sobie tego zwizualizować... Machnij może kreskę, jak to widzisz w rzucie z góry?
Cisów ładnych i niedrogich czasem trzeba się trochę naszukać. Ja znalazłam na olx i kupiłam wiosną parę sztuk, ale wymagały bardzo mocnego cięcia i zanim się nie zabudują, nie wyglądają za dobrze.
Myślę, czy zamiast cisów, nie można by dać żywopłotu grabowego, ale takiego połączenia też nigdzie nie widziałam. Mam zamiar posadzić u siebie, właśnie graby zamiast cisów, przed świerkami srebrnymi, ale czy posadzę i kiedy - nie wiem.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Borbetka 09:18, 18 paź 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aga, ciężko znaleźć cokolwiek w necie w takim połączeniu. Bardziej myślałam o zestawieniu kolorów i łatwości sadzenia, dlatego o buku pomyślałam. Widziałam, że pytałaś Danusię o graby, ale pisała, że za sino będzie. Sama nie wiem. Z drugiej strony ogród to naturalny twór i nie bójmy się. Natura sama wysiewa czasami różne rośliny obok siebie i jest wiele osób, które kochają taki widok.
Linie tego żywopłotu u mnie muszę narysować ręcznie. Nie mam jak zrobić fotki z góry. Wkrótce wrzucę, bo wczoraj cały dzień leżałam. Strułam się czymś. Jeszcze dzisiaj mnie trochę trzyma.
____________________
borówcowy wizytowka
Zielona 12:53, 19 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Monia, a może ten żywopłot posadzisz jednak z bordowego buka...?
Pomyślałam o tym patrząc dzisiaj na zestawienie dużych co prawda drzew, ale w takich właśnie kolorach. Buk trzyma liście do wiosny, więc mimo, że liściasty, byłby zasłoną przez cały rok.
Zimą miedziany kolor liści też by fajnie wyglądał na tle srebrnych świerków. Spójrz, jak to wygląda z moim płotem:




Zielona 12:54, 19 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Gdyby zależało Ci na takim głębokim kolorze, to możesz też pomyśleć o prunus cistena. Nadaje się do cięcia i trzyma kolor przez cały rok.
Wieloszka 18:56, 19 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetka napisał(a)
Aga, ciężko znaleźć cokolwiek w necie w takim połączeniu. Bardziej myślałam o zestawieniu kolorów i łatwości sadzenia, dlatego o buku pomyślałam. Widziałam, że pytałaś Danusię o graby, ale pisała, że za sino będzie. Sama nie wiem. Z drugiej strony ogród to naturalny twór i nie bójmy się. Natura sama wysiewa czasami różne rośliny obok siebie i jest wiele osób, które kochają taki widok.
Linie tego żywopłotu u mnie muszę narysować ręcznie. Nie mam jak zrobić fotki z góry. Wkrótce wrzucę, bo wczoraj cały dzień leżałam. Strułam się czymś. Jeszcze dzisiaj mnie trochę trzyma.

Ojej, biedna Ty Zdrowiej!
Z tym naturalnym tworem to jest wg mnie tak, że naturalnie wygląda w naturze, a nasze ogrody tworzymy my, a nie natura, dlatego rozmyślamy nad fakturami, kolorami, co do czego pasuje itd. I jeszcze mamy z tego frajdę, no... chyba, że mamy zagwozdkę - jak ja i Ty teraz, próbując znaleźć towarzystwo dla srebrnych świerków Z cisami - jestem pewna, że będzie super, ale jeśli chodzi o inne połączenia - nie wykluczam, że będzie dobrze. Tylko ja u siebie już nie mam siły na nietrafione decyzje i ciągłe przesadzanie, dlatego szukam rozwiązania od razu idealnego A cisów nie chcę tam posadzić, bo przy basenie na 100% będą chlapane wodą z chlorem i obawiam się, że nie zniosą tego dobrze.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Borbetka 09:59, 25 paź 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No i raczej stało się ... zdecydowałam się na purpurowe buki na ten żywopłot. Tylko jest jeden problem ... wykupione. Zostały mi zaledwie dwa źródła, gdzie sprawdzę czy jest tej jesieni szansa, aby je nabyć. Z purpurowym jest taki problem, że musi być selekcjonowany, bo może trafić się przypadkiem odmiana zwykła, zielona i będę sobie potem patrzeć na ciapki w żywopłocie.
Marta - dzięki za upewnienie.
Aga - żywopłot poleci jednak w linii prostej przed świerkami, ale w dwóch częściach. Jeden będzie bardziej wysunięty w przód, a drugi w tył. Pomiędzy będę mogła wchodzić do świerkowego lasu. Z perspektywy zdjęcia powyżej nie będzie tego bardzo widać. Buk da mi kolor w sezonie, no i jesienią pomarańczową ścianę. Brakuje mi kolorów, bo dużo iglaków w ogrodzie mam. Zobaczę z czasem czy dobrze wybrałam, ale jestem zdeterminowana, żeby to posadzić jeszcze w tym roku. Do końca tygodnia się okaże. Muszę tylko gaurę przesadzić, bo tam jest. Pewnie się to nie opłaca. U mnie zimniej jednak i nie przezimuje. Gdzieś ją schowam i już.
____________________
borówcowy wizytowka
Zielona 14:25, 25 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ups... jednak wykupione. Dać Tobie znać, co jest u mnie? Mogę podjechać.
Borbetka 18:23, 25 paź 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Oj dać, dać Marta. Załamana trochę jestem. Pogoda ma być cały tydzień. Podjechałabym, bo mam trochę luźniej ... wreszcie.
____________________
borówcowy wizytowka
AgnieszkaW 08:56, 06 lis 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Głęboki burgund buków ze srebrnymi świerkami wygląda super (wiem coś o tym, bo sama mam w ogrodzie wiele takich połączeń), tylko czy tam na pewno masz sporo miejsca na szerokość na żywopłot bukowy, który po kilku latach 'przybierze" na szerokość? Nie wiem, jak wąsko można ciąć żywopłot bukowy, bo takowego nie mam, może Danusia albo Ewa - Pszczółka coś podpowiedzą (Ewa ma chyba właśnie bukowy żywopłot)?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Basilikum 14:14, 06 lis 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
hop hop gdzi jestes?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies