Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Makao_J 12:33, 14 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Cały czas nie mogę wyjść z podziwu wyglądu Twoich Danic. Moje zaczęły od środka przysychać ale domyślam się że to wina maty którą mam tam rozłożoną od kilku lat bo mam tam rozsypany kamień. Podjęliśmy decyzję o ich usunięciu a więc i maty też więc liczę że odżyją a przynajmniej nie będą schnąć dalej.
O ile pamiętam to Ty je podlewasz jakimś nawozem - czy możesz napisać jeszcze raz co stosujesz?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Borbetka 13:50, 14 lip 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aniu, ja jeszcze gdzieniegdzie mam matę pod nimi. Tylko wycięłam ją wokół roślin ile się dało. Wyobrażasz sobie nie mieć maty w moim sadzie? Kto by to pielił?
Jeśli chodzi o nawożenie, to Danica dostaje tylko raz w sezonie nawozu Yaramila w granulkach i tyle.
Tajemnicą ich wyglądu jest woda i cięcie. Regularne. Kiedyś cięłam dwa razy w sezonie, teraz tylko raz, w sierpniu.
A jeśli masz dość młode rośliny, to otrzepuj je od środka z tych śmieci. W moich są wielkie kule suchych gałązek. Staram się to usuwać, ale jest mi trudniej to zrobić z uwagi na bryłę. Byłyby poczochrane, a ja tego nie cierpię .
____________________
borówcowy wizytowka
violinek 09:23, 15 lip 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Hej Borbetko ) a juz mialam pytac o termin ciecie Danici ....mam 2-letnia
A tu gotowa odpowiedz
Jak tam slimaki w tym sezonie ...mam nadzieje , ze masz spokoj i nie wywolalam wilka z lasu
Pozdrawiam V.
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Borbetka 18:28, 15 lip 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Po wczorajszej powodzi sporo Violinku, ale jest ich zdecydowanie mniej. Za radą Pani ze szkółki wysypałam wczesną wiosną granulki, ale za płotem, na granicach działki. To się sprawdziło.
____________________
borówcowy wizytowka
lawendulla 18:49, 15 lip 2016

Dołączył: 27 kwi 2012
Posty: 20
Borbetka napisał(a)

Tajemnicą ich wyglądu jest (...) cięcie. Regularne. Kiedyś cięłam dwa razy w sezonie, teraz tylko raz, w sierpniu.
.


Hej Borbetka
A jak tniesz? Tak "normalnie" jak kulki bukszpanowe etc.? Pytam, bo kiedyś czytałam czy słyszałam, że Danicy się nie tnie wcale, a jeśli już ktoś bardzo chce to sie wycina "specjalnie" jakoś tak od środka, a nie z wierzchu, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi
Pytam, bo moje to już potwory a w dodatku takie nierówne, już nie są takie idealne, mają chyba z 6-7 lat, już nawet nie pamiętam...
lawendulla 18:49, 15 lip 2016

Dołączył: 27 kwi 2012
Posty: 20
Borbetka napisał(a)

Tajemnicą ich wyglądu jest (...) cięcie. Regularne. Kiedyś cięłam dwa razy w sezonie, teraz tylko raz, w sierpniu.
.


Hej Borbetka
A jak tniesz? Tak "normalnie" jak kulki bukszpanowe etc.? Pytam, bo kiedyś czytałam czy słyszałam, że Danicy się nie tnie wcale, a jeśli już ktoś bardzo chce to sie wycina "specjalnie" jakoś tak od środka, a nie z wierzchu, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi
Pytam, bo moje to już potwory a w dodatku takie nierówne, już nie są takie idealne, mają chyba z 6-7 lat, już nawet nie pamiętam...
Borbetka 09:23, 16 lip 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zawsze tnę z wierzchu, "po zielonym" . Jeśli masz już poczochrane to jest trudniej. Można delikatnie spróbować je wyrównać. Pamiętaj, aby zimą otrzepywać śnieg, bo się rozłażą.
____________________
borówcowy wizytowka
Makao_J 15:04, 16 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Czyli wysychanie od środka to zapewne norma. Poza tym tam nie dochodzi słońce.

Dzięki. Ten nawóz muszę zapisać bo nie kojarzę nazwy.

Matę mam w niektórych miejscach na nowo tworzonych rabatach i tam gdzie kamienie leżą. Wygodniej jednak jest bez mat bo łatwiej coś wsadzać lub przesadzać. Chwasty wyrastają z takim samym natężeniem co w czasach gdy leżały maty. Po prostu więcej kory musieliśmy nasypać i jest ok.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
agata19762 22:20, 16 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Pozdrawiam Właścicielkę
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
lawendulla 08:58, 18 lip 2016

Dołączył: 27 kwi 2012
Posty: 20
Dzięki, spróbuję coś pokombinować A o śniegu pamiętam, zwłaszcza, że rosną akurat tam gdzie spada z dachu, nie pomyśleliśmy o tym wcześniej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies