Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

GabiK 13:44, 02 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Pomarańczowy.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Celina 17:42, 02 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Vivo!! nie mam już słów na te zdjęcia.To jakiś "hardkor"
____________________
Celina - Moje poletko
justi 18:11, 02 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Śliczne zdjęcia krokusów, ale chyba jeszcze nie tegoroczne?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
viva 19:35, 02 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
GabiK napisał(a)


Te kwiatki na dole, przy różach są niebieskie.



GabiK, a te na następnym zdjęciu ja nazywam ciemno-niebieskie, ale to nie jest precyzyjna nazwa, każdy niebieski odcień ma swoją nazwę, (muszę to zgłębić )
Teraz jak się przyjrzałam to dwa płatki są niebieskie, (szafirowe?), a dwa fioletowe


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 19:45, 02 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
A jaki kolor mają te róże w słońcu? Herbaciany? Może bursztynowy? Miód akacjowy?


Ewo, mam zdjęcie tej samej róży robione w dzień pochmury; mnie się wydaje, że to kolor morelowy

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 19:47, 02 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
justi napisał(a)
Śliczne zdjęcia krokusów, ale chyba jeszcze nie tegoroczne?


Justynko, moje krokusy jeszcze śpią, nawet jeszcze łebków nie wychylają
Na dziś muszą wystarczyć ubiegłoroczne
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Ewa85 23:16, 02 mar 2012

Dołączył: 02 mar 2012
Posty: 2
Dzień dobry Pani Vivo, dzień dobry wszystkim
Pozwoliłam sobie przywitać się w Pani ogrodzie, bo właśnie tak wyobrażam sobie RAJ…
Pani ogród jest fantastyczny, domyślam się jak wiele pracy kosztowało Panią oraz Pani Męża (którego serdecznie pozdrawiam) zbudowanie takiego cuda. Postanowiłam również właśnie tutaj poprosić Panią o pomoc, ponieważ od miesiąca wraz z moim mężem jesteśmy posiadaczami działki 36-arowej, która niestety, ale również zalicza się do piasków, a my nie mamy zbyt dużego pojęcia o ogrodnictwie (prócz tego, że całe dzieciństwo spędziłam w warzywniku mojej mamy). Oczywiście biorę siły na zamiary i naukę ogrodnictwa oraz pracę nad naszym ugorem rozkładamy na kilka lat zwłaszcza, że w tygodniu pracujemy od rana do wieczora aby utrzymać nasz ‘dobytek’. Jednakże pierwszym krokiem (zgodnym z Pani poczynaniem - tak jak się doczytałam), będzie stworzenie żywego płotu. Myśleliśmy nad tym aby posadzić właśnie takie tuje jakie Pani ma swoim wspaniałym ogrodzie. Jednak obawiamy się, że na naszych piaskach może nie wyjść z tego nic. Dlatego pragnę poprosić Panią o radę, w jaki sposób i jakiej wielkości posadzić tuje aby przyjęły się na naszych piaskach?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, a jeśli popełniłam gafę – ponieważ tutaj nie ma miejsca na takie pytania, to z góry przepraszam. Aaaa i przepraszam za tak długi post, ale krócej nie potrafiłam
A moim najskrytszym marzeniem będzie teraz zbudowanie choć maleńkiej części tak wspaniałego ogrodu jaki Pani posiada
____________________
GabiK 23:25, 02 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Vivo, te ostróżki przy różach są niebiesko-fioletowe. Tu widzimy to samo. I niezależnie od nazwy koloru kompozycja jest boska.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 09:54, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
viva napisał(a)
Ale żeby było kolorowo trzeba iść popracować ,pa, pa










Przecudne zdjęcia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wanda7 10:17, 04 mar 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Tak, bardzo energetyczne i ciepłe. Intensywnie żywe kolory, jak w realu.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies