Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 11:44, 09 lip 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
ps.to rabata w pełnym słońcu, więc "wypełniaczy" pod tym kątem szukam.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Ana 12:24, 09 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
kwiatholandii napisał(a)
ps.to rabata w pełnym słońcu, więc "wypełniaczy" pod tym kątem szukam.


O czyli karmnik oscisty aurea wyglądałby pięknie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
agata_chrosc... 13:27, 09 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I festuca glauca też nieźle - srebrno- szare tło dla zielonych bukszpanów bardzo by mi się podobało. Sama bym tak zrobiła, ale u mnie bukszpany w cieniu rosną więc festuca odpada i jest trzmielina.
____________________
ogród w Holandi
Ana 13:33, 09 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
to garść inspiracji GAP znowu

http://www.gapphotos.com/

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
agata_chrosc... 13:39, 09 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Zwariować można! A na coś trzeba się w końcu zdecydować. Te z lawendą obłędne. To też propozycja na słońce, tylko ma ograniczony czas zachwycania. Szkoda! Ale może daj wiosną tulipany, potem coś w międzyczasie (nic mi nie przychodzi do głowy, ale co ja tam wiem) i wreszcie lawenda. To by był spektakl dopiero. I wbrew pozorom wcale nie takie pracochłonne bo rośliny same się wymieniają.
____________________
ogród w Holandi
Ana 13:41, 09 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dobry pomysl Cebulowe najpierw - żeby w tonacji było tp dałabym szafirki i fioletowe krokusy, potem czosnki ozdobne a po czosnkach będzie już lawenda - az do konca lata
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Domi 15:22, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
agata_chroscicka napisał(a)
I festuca glauca też nieźle - srebrno- szare tło dla zielonych bukszpanów bardzo by mi się podobało. Sama bym tak zrobiła, ale u mnie bukszpany w cieniu rosną więc festuca odpada i jest trzmielina.


Mam właśnie to zestawienie u siebie, ale kostrzewy są do wymiany po tegorocznej zimie i majowych przymrozkach.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 15:25, 09 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Te kulki musisz podsadzić czymś, po czym można chodzić (tzn. czymś, co nie jst kruche i delikatne), żebyś mogła je swobodnie przycinać o każdej porze roku lub tak je posadzić, żeby dało się je ciąć bez konieczności wchodzenia na rabatę, lub nie sadzić zbyt gęsto tych wypełnaczy, żeby można było wstawić stopy między roślinki.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
noemi 15:34, 09 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Domi napisał(a)
Te kulki musisz podsadzić czymś, po czym można chodzić (tzn. czymś, co nie jst kruche i delikatne), żebyś mogła je swobodnie przycinać o każdej porze roku lub tak je posadzić, żeby dało się je ciąć bez konieczności wchodzenia na rabatę, lub nie sadzić zbyt gęsto tych wypełnaczy, żeby można było wstawić stopy między roślinki.


Domi dzięki, że to napisałaś ... bo to jest bardzo ważne ...ja mam teraz problem z zawijaskiem... przed - mam wrzośce a za - lawendę i ciężko nogę postawić ... trzeba to wziąć pod uwagę
____________________
ogród magdalenka
agata_chrosc... 15:38, 09 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Święte słowa! Ja mam trzmielinę i spokojnie między krzaczki wstawiam stopę podczas strzyżenia. Między trawy też można.
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies