Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 14:00, 01 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
monitka napisał(a)
Agatko fajne widoki u Ciebie i szafirki juz kwitną jeszcze chwilunia i u nas też tak będzie. Ciepełko już zapowiadają


u nas też zapowiadają - od poniedziałku ma być ponad 10C i słońce! Huraaaaaaaaa!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 14:01, 01 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
irena_milek napisał(a)
Jestem, bo ostatnio się nie wyrabiam
szafirki już widoczne, u mnie nie, ale tulipany mam takie same
barwinek dostałam od Ani asc i posadziłam gdzie tylko było można, na razie taki sam, nic się nie dzieje, a u ciebie prawie kwitnie
zimno i u nas, duża wilgotność i zimny wiatr, ale jak piszesz, wiosna już puka do drzwi
pozdrawiam


puka i zaraz wpadnie! Byłam dzisiaj w centrum ogrodniczym i już całe zastawione krzakami, drzewkami, można sadzić ile wlezie
____________________
ogród w Holandi
Diana 22:50, 02 mar 2013


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Agatko jakie piękne oznaki wiosny U mnie zauważyłam tylko tulipany ledwo wynurzające się z ziemi. Magnolia lekko napuszona czeka na start, róże lekko opuchnięte. A poza tym nic.
pozdrawiam
Milka 11:46, 04 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pokazuj, co w szkółkach i u ciebie, pozdrawiam, słońce ale jednak chłodno
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kondzio 11:57, 04 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
agata_chroscicka napisał(a)


puka i zaraz wpadnie! Byłam dzisiaj w centrum ogrodniczym i już całe zastawione krzakami, drzewkami, można sadzić ile wlezie
Ale ci zazdroszczę
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
agata_chrosc... 13:43, 04 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Diana napisał(a)
Agatko jakie piękne oznaki wiosny U mnie zauważyłam tylko tulipany ledwo wynurzające się z ziemi. Magnolia lekko napuszona czeka na start, róże lekko opuchnięte. A poza tym nic.
pozdrawiam


Witaj Diana!
Troszkę w Polsce zawsze później niż tutaj, ale doczekasz się niechybnie
ściskam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 13:52, 04 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Irenko,
pokazuję zatem co w trawie piszczy - patrzę co 10 minut czy aby nic nowego nie zakwitło,ale niestety - tak szybko to ni ma
Kondziu - nie ma czego zazdrościć - ja już w zeszłym roku prawie wszystko posadziłam i teraz tylko chodzę i patrzę
A zatem:
dziś jest chyba pierwszy dzień wiosny!!! Nareszcie pełne słońce, bez wiatru, temperatura w słońcu to może i nawet do 15C dochodzić I w związku z tym krokusy, które posadziłam na jesieni w trawniku nareszcie pokazały całą swoją urodę. To na prawdę wiosenny i cudny widok. Za krokusami już całkiem spore żonkile i dalej szafirki i tulipany pod rododdendronami. Ciekawe jak sobie poradzą az kwasną glebą? Chęć przetrwania roślin czasem potrafi zadziwić więc może i te zakwitną pięknie nie przejmując się rododendronami? A jeśli nie to tzreba im będzie towarzystwo zmienić na jesieni.




____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 13:54, 04 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I jeszcze jedna ciekawostka - po raz pierwszy widzę kiełkujące czosnki olbrzymie - bo o ile dobrze pamiętam to w tym miejscu właśnie one powinny być. Wygląda to tak:
____________________
ogród w Holandi
KasiaBialofi... 14:46, 04 mar 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Och jak ślicznie! Ja dziś też wypatrywałam. Pierwsze listeczki krokusów już są.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Milka 14:54, 04 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, wzdycham i prawie czuję to słońce
ślicznie to wygląda, jak tak z trawy wyłażą i kwitną
i czosnek taki duży, u mnie nic oprócz bratków nic nie kwitnie
dlatego cieszę się, ze u ciebie można się podładować, dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies