Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 19:04, 23 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Pszczelarnia napisał(a)
Ja też się nad tym fenomenem w Polsce zastanawiam. I nie znajdują odpowiedzi. Moi cudzoziemcy za każdym razem żywność chwalą, że tanio i dobra. Ale są jeszcze inne aspekty życia (opłaty, koszty usług i rzeczy materialnych).


O Matko! Ja ja tęsknię za polskim jedzeniem! To się w ogóle porownać nie da! ALe masz rację - są jeszcze inne aspekty...
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:05, 23 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ircia napisał(a)

Irciu, jasne, że dokupiłam! Co prawda tych małych po1 euro już nie było, ale za to kupiłam dwie na prawdę duże po 3,5 euro i jeszcze trzy mniejsze, ale większe niż te wczorajsze za w sumie 3,5 euro! I jeszcze jedną jeżówkę dokupiłam i to jest (tak jak te 3 wczorajsze) właśnie ta sama, którą Ty masz - White Swan! Już siedzą w ziemi. Było jeszcze kilka okazji dzisiaj - np. piękny bukszpan na pniu, na prawdę duży i ładnie prowadzony za 20 euro! Jak ja żałowałam, że to ledwie 3 dni do wypłaty i nie mogę tam wydac więcej kasy! No ale trudno, może w przyszłym roku też coś upoluję
A czy Twoim zdaniem takie małe sadzonki jeżówek to zakwitną w tym roku czy dopiero w przyszłym?


Agatko - jeżówki całkiem spore i myślę, że zakwitną w tym roku. Nawet moje "staruchy"są mniejsze - dopiero niedawno zaczęły się pokazywać
A okazja na bukszpany na pewno jeszcze będzie No i przyjemność zakupów przed Tobą - ja to zawsze tak sobie tłumaczę, kiedy czegoś nie kupię


Włąśnie w weekend wybieram się na jeszcze jeden taki targ! Może się uda znowu coś upolować!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:07, 23 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Gabriela napisał(a)

Monika - to drzewo teraz wygląda tak:



?


Czekałam na zdjęcie tej jabłonki, pod którą zawsze widziała mi się ławka do posiadywania. Obskubałabym jej odrosty z pnia poniżej pierwszego piętra gałęzi od dołu, do niczego nie są potrzebne, a drzewo nieporzebnie się wysila.
Podziwiam rabatki i nowe nasadzenia.


Gabrielo bardzo dziękuję za radę. Tak zaraz zrobię! Co ma się staruszka męczyć!
I dzieki za dobre słowa To zawsze bardzo miło słyszeć
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:08, 23 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Marzena2007 napisał(a)
Cudne zakupy, świetne targowisko
A co do wynagrodzeń to zawsze sie zastanawiam jak moja mama z emeryturą 1400 zł jeszcze jest w stanie zaoszczędzić.... a kwiaty na oknie zawsze wiosną się pojawiaja


Marzenko, Twoja Mama to zdaje się i tak do bogatej elity emerytów należy ALe fakt, ja też się w Polsce zawsze nad tym zastanawiałam jak ludzie to robią.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:12, 23 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A poza tym bardzo się cieszę z waszych wizyt! Na jutro szykuję się na wielkie strzyżenie. Bukszpany posadzone jako pierwsze na bukszpanowej rabacie są już gotowe do cięcia! Widziałam już w okolicy pierwsze przystrzyżone zywopłoty i kule i uznałam, że pora i na moje. Tu wszystko nieco szybciej, to i bukszpany strzyże się od końca maja. ALe jestem ciekawa co z nich wyjdzie! Trzymajcie kciuki
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 09:00, 24 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Czekamy na zdjęcia
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 10:54, 24 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A oto i one.
Tak było jeszcze przed położeniem trawy:


A tak teraz:


Malkontentom przypominam, że to nie jest kupiona kula, którą trzeba tylko docinać, ale dwa krzaki z żywopłotu sąsiada! Będzie lepiej, ale musi mieć trochę czasu.
Reszta nie nadaje się jeszcze do pokazania. Będę kończyć po południu, bo w dzień za gorąco i będzie kilka godzin słońca.

I jeszcze nie mogłam się powstrzymać przed uwiecznieniem pierwszcyh pączków jedenj z moich Annabelle:
____________________
ogród w Holandi
GabiK 10:54, 24 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Agatko trzymam kciuki za cięcie.

Z tym "każdy inaczej" to masz rację i nie. Domy rzeczywiście każdy stawia inne, w różną stronę, ale jednak bardzo podobne i w kolorystyce też.
A w środku to już każdy ma prawie tak samo. Pokaż mi kogoś w Polsce, kto sobie nie zrobił beżowej łazienki. I ściany trzeba koniecznie mieć beżowe i skórzane jasne kanapy.

A w ogródkach nie mam zbytniego powrównania. Na razie jedni sąsiedzi się złamali i coś sadzą. Tak nie po ogrodowiskowemu - pojedyncze drzewka w trawie.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 10:56, 24 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ale na pewno narodowo mamy uraz do "czynów społecznych", robienia czegoś wspólnie, dbania o wspólne tereny i skłonność do grodzenia się. Nie spotyka się u nas praktycznie otwartych przedogródków.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 10:57, 24 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Niezła kulka. A będzie super. O, wreszcie i u Was gorąco.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies